Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 22:49, 11 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
Część u mnie przemyślana, część przypadkowa. Też u mnie sporo samosiejek. Jak mi pasuje to je zostawiam, czasem wyrywam ale przeważnie mi szkoda.
W poprzednim i tym sezonie trochę uporządkowałam ogród bo już wróciła mi w znacznym stopniu sprawność.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 23:14, 11 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7203
No, świetnie już biegasz po swoim ogrodzie, i nie tylko! Nawet na dalekie wojaże Ciebie wyciągnęło.
Dobrze jest wyrwać się ze swego "zaścianka". Przynajmniej poszerza się horyzonty.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 23:28, 11 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
Oj Haniu ja na obrzeżach wsi, głównie pola widzę . Czasem wydaje mi się że zupełnie dziczeję , ale mi tu dobrze. Masz rację, warto się czasami gdzieś wybrać. Pomysły są, ale chęci brak.
A z powrotu do jakiej takiej sprawności cieszę się bardzo.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
AniazUroczyska 02:18, 12 lip 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Miło słyszeć Jolu ,że wracasz do formy! Zaglądam , obserwuję, nie zawsze się odzywam Pozdrawiam ciepło!
Joku 11:05, 12 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
Aniu ogromnie się cieszę że się wykaraskałam z niedoli. A miałam kilka bardzo złych lat.
Miło że zaglądasz, nawet po cichu. Ja też tak często robię myszkując po różnych wątkach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 11:42, 13 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
Z dedykacją dla mojej imienniczki Joli moja rabatka z carex elata aurea. Znalazłam zdjęcia z momentu posadzenia - czerwiec 2016 w moim wątku na str. 317. Obecnie wygląda tak







Kępy u podstawy są dużo mniejsze niż u rozplenicy (przynajmniej u mnie), nie rozłażą się. Trochę są poczochrane bo w nocy była ulewa.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
KasiaBawaria 21:50, 13 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Sliczne masz aspelnium a u mnie nie chcialo rosnac.Na jakim stanowisku ja masz?
____________________
Zapraszam na kawe
an_tre 21:58, 13 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Joku napisał(a)
Gromadnie Comte de Chambord, Rose de Resht i Ascot + Dolomiti
I jeszcze jakaś NN w donicy


Ale z niej ślicznotka
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
JolaZ 09:19, 14 lip 2021

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 2
Joku napisał(a)
Z dedykacją dla mojej imienniczki Joli moja rabatka z carex elata aurea. Znalazłam zdjęcia z momentu posadzenia - czerwiec 2016 w moim wątku na str. 317. Obecnie wygląda tak







Kępy u podstawy są dużo mniejsze niż u rozplenicy (przynajmniej u mnie), nie rozłażą się. Trochę są poczochrane bo w nocy była ulewa.


Jolu, bardzo dziękuję za piękne zdjęcia Faktycznie wygląda przepięknie!
Joku 18:52, 14 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
Kasiu, asplenium mam w częściowym cieniu, w sąsiedztwie tui szmaragd. Miejsce dość suche ale w pobliżu kranu z wodą więc czasem podleję. Ona chyba nie lubi za mokro zwłaszcza w zimie. Miałam ją w donicy w której było dość mokro, niestety nie przeżyła zimy. Ziemia na rabacie przeciętna, gliny nie mam.

Aniu, no ładna jest. Siedzi w sporej donicy w towarzystwie innych roslin ale chyba jej brakuje przestrzeni życiowej. Jak się uda to przesadzę gdzieś na rabatę.

Jolu sadź elatę, jest bardzo ładna.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies