Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

vita 22:07, 05 lip 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Joku napisał(a)
Przesadzona w lepsze warunki hortensja Diamant Rouge, miała pójść najpierw do donicy ale wylądowała pod sosną. Już pojawiły się pączki.


Pod sosną nie jest wcale tak źle. Sama się przekonałam
Dzięki za fotki z Wejherowa, znam ten łuk, ale kwitnącego go jeszcze nie widziałam. Alchymist i Eden Rose wypatrzyłam, chyba?
Mikołajka masz pięknego, ale to chyba płaskolistny? Byłam tak blisko Mechelinek, marzę o obejrzeniu nadmorskiego. Wydmy i mikołajek na razie poczekają.
Zastanawiam się, jak udało Ci się zmieścić tyle róż?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mala_Mi 11:23, 06 lip 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Joku napisał(a)
Spożywka rośnie



Zagubiona paproć narecznica czerwonozawijkowa (chyba), nawet nie pamiętam że sadziłam





Tak, to ona, moje ulubione, a przynajmniej jedna z najfajniejszych.

Dzięki za wizytę Odpisuje z opóźnieniem ale jakoś czas sie skurczył niemiłosiernie. Fajnie widzieć "stare" twarze Ogród nowy wybujał i pomyśleć że dopiero zaczynałaś

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Joku 16:49, 06 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12174
Haniu powodzenia w poszukiwaniach. Ciekawa jestem czy ten mój stanie się ciemniejszy.

Vita, ogród własny ogarnięty po wyjeździe? Pod sosnę łatwiej mi dotrzeć z podlewaniem i pieleniem więc rośliny lepiej rosną. Na razie w tym miejscu nie zadomowił się dereń kanadyjski. Mam jeszcze trochę do przesadzenia, spróbuję jeszcze raz.
Do parku w Wejherowie jeżdżę zazwyczaj w czasie kwitnienia róż. Raz weszłam głębiej i wypatrzyłam część bardziej dziką z różnymi roślinami głównie kwitnącymi wiosną. Chciałam się wybrać ale nie udało mi się w tym roku.
Edenki w szpalerze nie było, raczej Jasmina? Ale tę znam tylko z obrazków więc pewności nie mam. Alchymista też znam jedynie ze zdjęć, być może to on.
Co do mikołajka to na metce jest mikołajek alpejski Blue Star. Kwiat pasuje do tego z metki. Płaskolistnego chyba miałam ale wywaliłam bo jakiś taki mikry był i mi się nie podobał.
Róż faktycznie mi trochę się uzbierało, ale są to pojedyncze krzaczki upchnięte na rabatach. Nie rozpieszczam ich przy sadzeniu więc i rozmiary są raczej niewielkie.

Aniu, siedzę w tym miejscu już 10ty sezon ale ogrodowo pierwszy był na straty. Więc ogród trochę odchowany. Co do paproci to cieszę się że potwierdzasz że to może być akurat ta paproć.

No i znowu mi dłuuugi post wyszedł .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 21:58, 06 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10312
Ale ładnie Ci rodgresja kwitnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
an_tre 22:02, 06 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Joku napisał(a)
Jeden z powojników, trochę słabszy w tym roku

Mikołajek nabiera koloru, ciekawa jestem czy to już wersja ostateczna


Jolu pięknego mikołajka zdobyłaś, ja mam takiego z okrągłą główką i sobie rośnie, niedługo łodyżki przebarwi na lekko niebiesko.
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 22:52, 06 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12174
Basiu rodgersja w tym roku jest wyjątkowa bo staram się nie zapomnieć o podlewaniu. Ona lubi dużo wody.

Aniu ja takiego mikołajka chyba miałam i wyrzuciłam bo mi nie przypadł do gustu. Jakiś taki nijaki kolor, szary. Ale ciężko go się pozbyć.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 23:33, 06 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Muszę go obserwować bo wysial się w innym miejscu
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 11:29, 10 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12174
Aniu pilnuj go ale chyba nie jest zbyt inwazyjny. Mnie się wydaje że większym problemem są jego korzenie.
Tymczasem wczoraj po skoszeniu trawnika i wypieleniu zagonka truskawek od razu poprawił mi się nastrój.







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 11:34, 10 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12174






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 11:38, 10 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12174








____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies