Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

mirkaka 06:46, 05 mar 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Joku napisał(a)
Obrazek piękny, dziękuję bardzo. U siebie zauważyłam że ranniki powoli, bardzo powoli się mnożą. Jedynie jakaś inna odmiana o większych kwiatach rośnie w siłę i masę.
Dzisiaj był ładny dzień, nawet nieco podziałałam ogrodowo. Chciałam posadzić część moich nabytków ale o dziwo ziemia pod spodem zmarznięta. Zaskoczona byłam.


Ale jesteście z Vitą tajemnicze, może jednak zdradzisz nam Jolu co tam w Chaszczynie kupiłaś, a co Vita?
Jej wątek cichutki,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 11:29, 05 mar 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Ja zawsze twierdzę że nic już nie będę kupować bo nie mam gdzie sadzić. Ale zazwyczaj coś mnie skusi. Kupiłam kilka bratków miniaturowych bo chcę obsadzać donice + cyklamen bluszczolistny. Vita też nabyła cyklamena i jakeś ciekawostki o których po raz pierwszy słyszałam. U niej ogrodowanie to wyższa szkoła jazdy, tak jak u ciebie akwarium.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 11:46, 05 mar 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ja właściwie też nic nie kupiłam, he, he. Bylinę, bulwę i paproć. Dwie torebki nasion. Jabłonki japońskiej 'Tina' akurat nie mieli w Chwaszczynie, może i dobrze Tym razem z transportem gabarytów mały problem. Czuję, że znalazłam drzewko z bulwaru Nadmorskiego w Gdyni. Wcześnie było, centrum ledwie rusza, ale! Jakie tam były kwitnące aloesy! Jakie paprocie drzewiaste, drzewka oliwne, z nasiennikami platany, zapocząkowane cersisy. Ilex verticillata, następne odkrycie!
Dawno nie miałam takiej frajdy z odwiedzin w szkółce, szkoda, że kwitnący aloes jednak poza moimi możliwościami, dacie wiarę?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 11:56, 05 mar 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Jednak przeglądałaś zawartość uważniej niż ja . Chociaż jak wymieniałaś co zwróciło twoją uwagę to mi się lokalizacje przypominały . Tylko drzewko z Bulwaru jakoś mi umknęło.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 12:22, 05 mar 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Myślę, że mogą to być właśnie jabłonki japońskie. Dzwoniłam do Garcza, może uda się tę jabłonkę 'ustrzelić'. Słyszałaś, jesienią zgarnięto wszystkie 'Tiny' z Chwaszczyna?
Słyszę, żaden problem, w poniedziałek sprawdzą, na wtorek podrzucą do Chwaszczyna.
Jak mi się podoba taka robota!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mirkaka 19:21, 05 mar 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
vita napisał(a)
Ja właściwie też nic nie kupiłam, he, he. Bylinę, bulwę i paproć. Dwie torebki nasion. Jabłonki japońskiej 'Tina' akurat nie mieli w Chwaszczynie, może i dobrze Tym razem z transportem gabarytów mały problem. Czuję, że znalazłam drzewko z bulwaru Nadmorskiego w Gdyni. Wcześnie było, centrum ledwie rusza, ale! Jakie tam były kwitnące aloesy! Jakie paprocie drzewiaste, drzewka oliwne, z nasiennikami platany, zapocząkowane cersisy. Ilex verticillata, następne odkrycie!
Dawno nie miałam takiej frajdy z odwiedzin w szkółce, szkoda, że kwitnący aloes jednak poza moimi możliwościami, dacie wiarę?


masz na myśli rośliny w szklarni ?
Tak , tam można sobie pooglądać ,ale ceny zabójcze


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 20:03, 05 mar 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Zamówiłaś sobie ową jabłonkę? Muszę je koniecznie obejrzeć kwitnące na Bulwarze.
Te kwitnące aloesy faktycznie ładnie wyglądały ale one chyba potem zamierają? Czy pomyliłam z czymś innym?
Cen jeszcze nie było więc szoku też nie. Ale była wyrośnięta świdośliwa za ok. 3 tysiące zł.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Milka 08:31, 06 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jolu, fajnie sezon ogrodowy odpaliłaś, zakupy, lampa extra i spotkanie z Vitą, a na dodatek bardzo radosny avatarek.
Jak juz obsadzisz donice, to koniecznie pokaż. U nas tez chłodno, ale tne dalej hortensje.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Rumianka 11:56, 06 mar 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Niebawem, jak będzie trochę cieplej, też wybieram się do Chwaszczyna, planuję kupić kilka drzewek...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 19:43, 07 mar 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Irenko początek sezonu zaczęty ale ciągła zimnica zniechęca do prac w ogrodzie. Zgromadzone kwiatki czekają nadal na swoje miejsce w donicach.

Eliso udanych łowów w sklepie ogrodniczym. Byłyśmy również w tym sklepie w którym ty się zaopatrujesz w Koleczkowie. Ale tam dopiero zaczynali wystawiać towar.

W jednym z podlęborskich lasów wypatrzyłam kiedyś łan czegoś kwitnącego na biało, wydawało mi się że to były przebiśniegi. W weekend pojechałam sprawdzić czy coś już kwitnie, faktycznie to przebiśniegi. Stanowisko przy bardzo ruchliwej drodze, rosną u stóp drzew.







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies