Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Magara 00:11, 01 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Jola, jak dobrze masz, że wszystko ogarnięte i jest czas na podziwianie
Ja ciągle z wiosennymi porządkami jeszcze w polu, a tu czerwiec za pasem Ale trochę w tym mojej winy bo nowe zadania sobie wynajduję
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
hankaandrus_44 07:18, 01 cze 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Widziałam u Ciebie kukliki w masie, cudne! cieszę się z dostawy od Ciebie, Czekam na podony efekt za jakiś czas.

Miłego dnia
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Ewa777 13:07, 01 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Mi bardzo podoba się układ rabat jaki stworzyłaś w ogrodzie. Nie bałaś się przedzielić ogrodu rabatą i efekt jest zadowalający.
Kukliki masz takie gęste. Czy one się sieją?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 14:52, 01 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Białego ostrogowca chętnie , mam wysiane z kupionych nasionek, ale dopiero za rok zobaczę czy to biały czy pomyłka, czerwonego mam, dziękuję ale jak wiesz że jakaś siewka jest z białego to bardzo jestem na nią chętna.
Jeśli masz niezagospodarowane i niechciane siewki kłosowca tego zwykłego niebieskiego to chętnie wezmę, u mnie mam jakiegoś ale nie sieje się, na dodatek słabszy niż zeszłego roku.
A widziałam gdzieś że można z niego stworzyć okazałą kępę Chciałabym taką sobie zrobić.
To jesteśmy umówione
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:53, 01 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Joku napisał(a)




co to za liście w takiej masie? Ładnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 17:05, 01 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Magara, to zaleta bycia na tzw. emerce jak mówi jeden z kolegów eMa.

Haniu, kukliki łatwo się dzielą i dobrze przyjmują w nowym miejscu.

Ewa, nie zauważyłam żeby kukliki się siały. Chcesz? Mogę ukopać bo się marnują pod krzakiem bzu.
Lubię mieć cały ogród "na widoku" dlatego ta przesłona jest dość delikatna. Ale marzy mi się więcej zakamarków tylko nie mam odwagi żeby zagęścić.

Mirka, to są wieczorniki (białe i jasnoróżówo/ fioletowe), chyba coś pomyliłam pisząc. Ostrogowce mam różowe. Co do koloru to z nasion chyba nie ma gwarancji jaki kolor wyjdzie. To zależy od tego co im w genach akurat siedzi. Wieczorniki wyjściowo u mnie były białe ale po jakimś czasie pojawiły się te drugie. Tak było też z naparstnicami - miałam różowe a po kilku latach pojawiły się białe. To co? Przywieźć wieczorniki? Sprawdziłam że są, nawet z pączkami.

Te liście to ułudka, bardzo fajny dywanik tworzy.

PS! Poprawiłam pomyłkę we wczorajszym poście.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 23:54, 01 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Joku napisał(a)
Magara, to zaleta bycia na tzw. emerce jak mówi jeden z kolegów eMa.


To chyba trzeba się tego nauczyć Mój Małżonek też emeryt a ciągle nie wie co pilne a co pilniejsze na działce
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joku 11:54, 02 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Mój M jeszcze pracuje, a w ogródku podejrzewam że czułby się całkiem zagubiony . Zresztą mnie to odpowiada .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zbigniew_gazda 20:11, 02 cze 2022


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11134
Emowi dawaj zadania do wykonania i się nie zagubi he he he. Pozdrowienia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 21:22, 02 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies