Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Kordina 23:35, 18 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Pszczelarnia napisał(a)
Cyklameny bluszczolistne (kwitną jesienią) w ogrodzie niem.(wrzesien 2023)

Cudownie to wygląda w donicy.
Jolu dobrze, że napisałaś o spiralce, moje takie miały, więc jeszcze jakiś kawałeczek nadziei pozostał, ze coś może się odrodzić
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 11:57, 19 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Sprawdziłaś może stan cebulki w donicy? Spróbuj delikatnie rozgrzebać ziemię i sprawdzić w jakim stanie jest cebulka? Jeżeli twarda to bym zostawiła w miejscu gdzie nic jej nie zagraża i podlewała bardzo oszczędnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 10:24, 20 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18479
Ja nie doczytałam nigdzie o tych magicznych ściereczkach do mycia okien. Tylko u Ciebie. Jak znajdę, to wypróbuję.
Cyklameny masz cudne, rzeczywiście bardzo kusisz
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 17:05, 20 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Była bogata dyskusja na jednym z wątków ale nie pamiętam którym. Kupiłam nie tę którą polecały dziewczyny bo nigdzie nie znalazłam. Ściereczka z viledy, żółtego koloru do mycia okien. Ale ta, którą nabyłam też się sprawdziła. Nie trzeba polerować, używać płynu do mycia okien, wystarczy sama woda ale najpierw dobrze jest umyć wstępnie szyby wodą z detergentem. Faktycznie szybciej się myje, polecam.
Dyskusja na temat cyklamenów się u mnie rozwinęła, niemal jak ta o żółtych magicznych ściereczkach. Moje okazy dopiero raczkują, mam nadzieję że przybiorą w masie i ilości.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zbigniew_gazda 20:05, 20 mar 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11179
Ja myję okna myjką na kiju. Myjka z jednej strony ma gąbkę o szerokości 20 cm do mycia a z drugiej gumową część o tej samej szerokości - podobną do tej z wycieraczki samochodowej. Pryskam szybę płynem , myję gąbką na kiju stopniowo od góry do dołu a po chwili ściągam płyn wzdłuż okna końcówką gumową i po robocie. Ewentualne resztki płynu ściągam ręcznikiem kuchennym. Nie potrzeba taboretu i drabiny też. Przez tak umyte szyby lepiej widać świat niż bez szyb he he he.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 22:22, 20 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Pewnie doskonale opanowałeś technikę pracy taką myjką. W moim przypadku pozostałyby prawdopodobnie ślady po brzegach tej części do ściągania wody. M kupił kiedyś myjkę Karchera o podobnej konstrukcji ale nijak mi nie pasuje. Plusem twojej metody jest to że nie trzeba włazić na drabinę, co w naszym wieku najbezpieczniejsze nie jest.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 23:21, 20 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Joku napisał(a)
Była bogata dyskusja na jednym z wątków ale nie pamiętam którym. .

Chyba najbardziej u Hani, ale w wielu wątkach innych też
Ja mam i nie żałuję, że kupiłam. Wiosenne mycie okien jeszcze przede mną
Pamiętam, że ma być vileda actifibre window all in one
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joku 12:28, 21 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Jeszcze dopisek PVA micro. Takich nigdzie w okolicznych sklepach nie widziałam. Czyżby okoliczna ludność studiowała Ogrodowisko , to chyba niemożliwe . Ale kupiłam dwie różne żółte ściereczki, jedną wypróbowałam z pozytywnym efektem.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 13:13, 21 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Ponieważ ostatnio było tylko pismo pisane to przy okazji mobilizacji Mirki do zrobienia zdjęć ogrodowych sama się zmobilizowałam .







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 13:20, 21 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155




Tu widać różnorodność listków cyklamenów. Kupiłam dość małe okazy, jeszcze trochę poczekam na kwiaty. Wyczytałam że siewki zakwitają po 3. latach. Ciekawe czy u mnie się sprawdzi.



Dla Vity moje bratki już w donicach. Tylko donice czekają na postawienie ich w docelowym miejscu.


____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies