Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 16:36, 16 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245
Hmmm, pomysł niezły. Przynajmniej na przeczekanie aż coś wymyślę. Mam jeszcze sadzonki dalii i lewkonii. Ale boję się że ślimaki zjedzą. Odkryłam wczoraj zżarte Caradonny w sąsiedztwie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Margo2 22:04, 16 maj 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 918
Wycięłaś wrzośce?
Ja musze swoje przyciąć, bo też niezbyt ładnie wyglądają.
Ale, żeby wyrzucać?
Muszę sprawdzić jak moje po przycięciu będa wyglądały
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Wafel 23:12, 16 maj 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1088
Mam wrzosy i wrzośce w donicach, przycinam zeschnięte kwiatostany, nawożę nawozem do borówek i rosną super, kwitły w tym roku spektakularnie
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Joku 21:50, 17 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245
Gosiu, wycięłam, wykopałam. Przesadzić nie mam gdzie, za mały ogród. Zresztą kępy były brzydkie, poza tym fascynacja wrzosami, wrzoścami przeminęła .

Asiu, ja też dbałam o swoje wrzośce. Chyba się zestarzały a wykończył je mróz, tak myślę.

Na zdjęciach widać że cały środek był zdrewniały, świeże przyrosty były tylko na końcach gałązek







Odzyskałam kawałek rabaty do obsadzenia na nowo, do poprawienia jest kamienna opaska. Każdy wrzosiec miał sporą bryłę korzeniową, trudno było je wykopać nie czyniąc spustoszenia w sąsiedztwie.


____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Wafel 22:55, 17 maj 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1088
Spore krzewinki tych wrzośców już były. I znowu fajny kawałek do zagospodarowania
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
zbigniew_gazda 08:54, 18 maj 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
I bardzo dobrze że wykopałaś. Przyrodzie tylko pozwolić rozwinąć skrzydła to potem trudno dać sobie radę. Masz kawałek rabatki do obsadzenia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
tengel27 10:43, 18 maj 2024


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Z jednej strony szkoda wrzosów, a z drugiej ta ekscytacja, że jest miejsce na coś nowego.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Joku 17:03, 18 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245
Asiu, zwłaszcza jedna kępa była olbrzymia a to dlatego że przed laty urządziły sobie w niej mieszkanie mrówki. Już chciałam wołać eMa do pomocy ale dałam radę. Bałam się że jak wkroczy to mi zdemoluje obrzeże. Wrzośce maja płytki ale szeroko rozpostarty system korzeniowy. Swoje tnij jak najniżej po kwitnieniu żeby za bardzo nie wydłużała im się ta zdrewniała część.

Zbyszku, masz rację. Ileż to drobiazgów sadzimy do ziemi, po latach stają się potworami trudnymi do ruszenia. Do posadzenia mam siewki dalii i lewkonii. Już chciałam szykować dla nich kolejne donice. To tymczasowa dekoracja, będę myśleć co posadzić na stałe i produkować sadzonki.

Tengel, miło ciebie widzieć znowu po tylu latach. Już widziałam że masz piękne irysy. Gdybym miała większy ogród to na pewno znalazłaby się rabata irysowa, są takie ładne szkoda tylko że krótko kwitną.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
tengel27 08:06, 19 maj 2024


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Krótkie kwitnie irysów to fakt, ale mimo wszystko ciężko mi się im oprzeć. Na chwilę obecną mam ich ok. 50 Chciałbym mieć na nie więcej miejsca.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Basieksp 09:23, 19 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10441
Nowe miejsce zawsze cieszy trochę szkoda wykopanych roślin, ale nowe będą teraz cieszyć, jakes nawet te nie duże zmiany zawsze cieszą
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies