Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

mkostek 21:01, 23 kwi 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 12
Hej,
proszę spójrzcie na zdjęcia, jak wytępić ten chwast - czy to jest perz? Jak się tego pozbyć nie uszkadzając trawnika. Mam to od kilku lat i z roku na rok jest tego coraz więcej. Odznacza się od reszty trawy kolorem, źdzbłami oraz tym, że dużo szybciej rośnie. Proszę pomóżcie. Jeśli to pomoże to dodam, że sprawdzałem ph i urodzajość gleby jakimś prostym miernikiem. PH jest na poziomie 7-7,5 a urodzajność poniżej niskiego poziomu. Jest kilka cm czarnoziemu i poniżej gleba jest piaszczysta. Aktualnie rozsiałem nawóz siarczan amonu żeby obniżyć ph. Dwa tygodnie później mam zamiar rzucić nawóz npk albo saletrę amonową. Myślicie, że dobrze robię?
mkostek 21:07, 23 kwi 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 12
bimcio 21:36, 23 kwi 2019

Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 21
mkostek napisał(a)
Hej,
proszę spójrzcie na zdjęcia, jak wytępić ten chwast - czy to jest perz? Jak się tego pozbyć nie uszkadzając trawnika. Mam to od kilku lat i z roku na rok jest tego coraz więcej. Odznacza się od reszty trawy kolorem, źdzbłami oraz tym, że dużo szybciej rośnie. Proszę pomóżcie. Jeśli to pomoże to dodam, że sprawdzałem ph i urodzajość gleby jakimś prostym miernikiem. PH jest na poziomie 7-7,5 a urodzajność poniżej niskiego poziomu. Jest kilka cm czarnoziemu i poniżej gleba jest piaszczysta. Aktualnie rozsiałem nawóz siarczan amonu żeby obniżyć ph. Dwa tygodnie później mam zamiar rzucić nawóz npk albo saletrę amonową. Myślicie, że dobrze robię?


Wygląda to na wiechlinę roczną. Temat wałkowany w wątku "Chwasty w trawniku". W skrócie: nie za dużo da się zrobić, niestety (poza ręcznym usuwaniem).

pozdrawiam, Bartek
mkostek 08:53, 24 kwi 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 12
Dzięki za informacje. Wprawdzie kiedyś czytałem o tym ale miałem jeszcze nadzieję, że przez ten czas forumowicze opatentowali jakiś skuteczny sposób na ten chwast
Prosiłbym jeszcze o pomoc w sprawie nawożenia- co radzicie rozsypać po siarczanie amonu? Przypomnę, że gleba jałowa i wysokie ph (7-7,5) . Kupiłem saletre amonową i mila complex.
Z góry dzięki
jason 09:33, 24 kwi 2019

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
To nie jest wiechlina roczna w żadnym wypadku.
mkostek 09:43, 24 kwi 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 12
jason napisał(a)
To nie jest wiechlina roczna w żadnym wypadku.

Jason co wg Ciebie to jest?
jason 11:40, 24 kwi 2019

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Nie wiem, wyrwij i zobacz czy ma rozłogi, wygląda jak perz.
kamil_kluczbork 18:13, 24 kwi 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Coś na razie nawóz nic nie zdziałał podlewam obficie 15 min nad ranem i co kilka dni po 20 na wieczor efekt slaby

____________________
Ogród Kamila z Kluczborka
mkostek 19:50, 24 kwi 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 12
jason napisał(a)
Nie wiem, wyrwij i zobacz czy ma rozłogi, wygląda jak perz.

Ok wykopie, zrobie zdjęcia i poinformuję
Olaferka 14:00, 25 kwi 2019

Dołączył: 04 kwi 2019
Posty: 3
Witam. 3 tygodnie temu wykonałam wertykulacje trawnika, później sypnelam nawozem Target. Czy teraz wykonać takim samym nawozem czy innym? Czy mogę nawozem yara mila comlex?


Trawa po wertykulacji:



Taki wyspany był nawoz:



A tak wygląda trawa na dzień dzisiejszy:

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies