Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Dorian 15:00, 26 kwi 2019

Dołączył: 25 cze 2018
Posty: 9
Witam

Chciałbym się Was poradzić w kwesti doboru nawozu do trawnika.
Nie znalazłem konretnego porównania na forum (jeżeli jest to przepraszm za dubel).

Pytanie jest takie który nawóz lepiej używać przez cały sezon do trawy YaraMila Complex czy Yara Vila Pro-complex? Wiem, że pierwszy jest bardzo często polecany ale z drugiej strony Yara Vila jest przecież dydykowana do trawników przez producenta.
Czy nie ma w sobie za dużo azotu? Obawiam się żeby nie popalić trawnika...

Mam trawnik ok 250m2 więc jeden worek 25kg. wystarczy mi na cały sezon.
Chciałbym się na coś zdecydować. Dodam, że na start w połowie kwietnia nawiozłem trawę saletrą amonową.

Wiem, że tamat nawozów był wałkowany na forum wielokrotnie wiem również żeby dobrać nawóz powinienem zbadać próbki gleby. Znając życie pewnie tego nie zrobię

Będe wdzięczny za poradę.

Pozdrawiam
janumich 23:47, 26 kwi 2019

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 22
Witam
Tydzień temu mój dwuletni trawnik posyłałem saletrą amonowa. Na 300 M2 poszło okoł10kg. Podlewam trawnik obficie aby go nie spalić, czyli 2 razy w nocy na każdą sekcja idzie po 20 minut. Mam pytanie ponieważ zauważyłem że trawnik w niektórych miejscach jest żółty.
1. Czy to jest efekt za za mało otrzymał nawozu czy też za za dużo a żółte place to efekt wygłodzenia czy spalenia?
2. Będę też robił dosiewke ponieważ po aeracji powstało dużo łysych placy, i w związku z tym jak dosieje to przy kolejnym koszeniu nie wywieje nasion? Kosze raz w tygodniu.
marcin544 10:08, 27 kwi 2019

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
janumich napisał(a)
Witam
Tydzień temu mój dwuletni trawnik posyłałem saletrą amonowa. Na 300 M2 poszło okoł10kg. Podlewam trawnik obficie aby go nie spalić, czyli 2 razy w nocy na każdą sekcja idzie po 20 minut. Mam pytanie ponieważ zauważyłem że trawnik w niektórych miejscach jest żółty.
1. Czy to jest efekt za za mało otrzymał nawozu czy też za za dużo a żółte place to efekt wygłodzenia czy spalenia?
2. Będę też robił dosiewke ponieważ po aeracji powstało dużo łysych placy, i w związku z tym jak dosieje to przy kolejnym koszeniu nie wywieje nasion? Kosze raz w tygodniu.

100 m2 1.5 kg saletry amonowej 34 N w twoim przypadku 4.5 kg powinnes dac
Nasiona posyp lekko ziemia zeby nie bylo widac nasion
janumich 22:05, 27 kwi 2019

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 22
Ale te plamy to oznaka spalenia czy niedożywieniu?
Gardenarium 22:59, 28 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po zdjęciu tego się nie rozpozna. Trzeba albo to zobaczyć i pomacać, albo zbadac glebę czy jest przenawożona czy niedonawożona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:01, 28 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dorian napisał(a)
Witam


Chciałbym się Was poradzić w kwesti doboru nawozu do trawnika.
Nie znalazłem konretnego porównania na forum (jeżeli jest to przepraszm za dubel).

Pytanie jest takie który nawóz lepiej używać przez cały sezon do trawy YaraMila Complex czy Yara Vila Pro-complex? Wiem, że pierwszy jest bardzo często polecany ale z drugiej strony Yara Vila jest przecież dydykowana do trawników przez producenta.
Czy nie ma w sobie za dużo azotu? Obawiam się żeby nie popalić trawnika...

Mam trawnik ok 250m2 więc jeden worek 25kg. wystarczy mi na cały sezon.
Chciałbym się na coś zdecydować. Dodam, że na start w połowie kwietnia nawiozłem trawę saletrą amonową.

Wiem, że tamat nawozów był wałkowany na forum wielokrotnie wiem również żeby dobrać nawóz powinienem zbadać próbki gleby. Znając życie pewnie tego nie zrobię

Będe wdzięczny za poradę.

Pozdrawiam



Nie ma u nas porównania tych dwóch nawozów. Spaliś możesz zbyt dużą dawką, nierównimiernym nawożeniem lub brakiem podlewania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorian 23:02, 28 kwi 2019

Dołączył: 25 cze 2018
Posty: 9

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Wybór nawozu do trawnika YaraMila Comlex czy Yara Vila Pro-complex zamkn.

Naprawdę nikt nie doradzi?
head67 23:02, 28 kwi 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Wybór nawozu do trawnika YaraMila Comlex czy Yara Vila Pro-complex zamkn.

masz wątek do tego
marcin544 23:02, 28 kwi 2019

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Wybór nawozu do trawnika YaraMila Comlex czy Yara Vila Pro-complex zamkn.

Yara vila sypie ma 16-16-16 producenta zaleca 2 kg na 100 m2 ale ja sypie 2.5 kg i jest ok
mkostek 06:20, 29 kwi 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 12
jason napisał(a)
Nie wiem, wyrwij i zobacz czy ma rozłogi, wygląda jak perz.

Przesyłam zdjęcie- co to jest?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies