Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 19:27, 04 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kamil_kluczbork napisał(a)


Po wertykulacji, trochę się zieleni ale nie wszędzie, PH między 5 a 6. Pytanie, czym podsypać ?. Nie mam dobrych doświadczeń z nawozami dlatego pytam (ponownie).
Z góry dziękuję za odpowiedź.


PH jest dobre, nawóz wieloskładnikowy do trawników, równo rozsypać i dobrze podlać, żeby nawóz przeniknął do gleby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:28, 04 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dariuszk napisał(a)
Witam.

Jutro będę robił wertykulacje.
I mam pytanie czy od raz dosiać trawę czy poczekać aż będzie cieplej.
I kiedy nawozić nawozami czy też od razu czy poczekać?

I jakich nawozów użyć na wiosnę? Tak jak pisałem wcześniej glebę mam lekko kwaśną. Fosfór mam wysoki. Potas 11 niski i Magnes 3 niski.

Dziękuje z góry.

Pozdrawiam.


Od razu dosiać trawę, u nas jest ciepło
Od razu po dosiewce nawieźć i podlewać, nie czekać.
Co do nawozów - zrób badanie gleby i niech wpiszą w zaleceniach jakich nawozów i ile. Ja w każdym razie nie wiem jakich.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:30, 04 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Shadow napisał(a)
Witam.
Podpytam i ja.
Wertykulacja zrobiona 2 tygodnie temu. Trawnik już się troszkę zieleni.
Po wertykulacji powstały mi miejsca bez trawy, sama ziemia, pomimo, że wcześniej jakaś trawa tam rosła.
Planuję zatem dosiać. Kupiłem saletrę amonową i yara mila complex.
Teraz pytania.
Najpierw dosiać trawę i później posypać saletrę amonową, czy najpierw saletra a później dosiewka? Jaki odstęp powinien być pomiędzy tymi czynnościami? Nawożenie hydrokomplexem po ok. 3-4 tygodniach po saletrze?
No i czy należy już rozpocząć regularne podlewanie trawnika, czy jeszcze za wcześnie?
Pozdrawiam



Najpierw posypać dobrą ziemią do trawników, przegrabić.
Potem posypać nasionami, ponownie przegrabić, przerusztowac, ale odwrotną stroną grabi (plecami).

Nawieźć saletrą, dobrze podlać.

Za miesiąc hydro..

Rozpocząć regularne nawadnianie bo spalisz trawnik, jest sucho jak pieprz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kuli 21:13, 04 kwi 2019

Dołączył: 09 sie 2017
Posty: 14
Witam,

Mój mój roczny trawnik postanowiłem posypać ziemią z obornikiem. Ogólnie trawnik w dobrej kondycji ale podłoże strasznie piaszczyste dlatego chciałem wzmocnić je trochę lepszą ziemią.

Robiłem to pierwszy raz dlatego mam pytanie czy tak to powinno wyglądać? nie za dużo tej ziemi? trawa pod nią nie zgnije?





Pozdrawiam.
Gardenarium 09:43, 07 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo dobrze zrobiłeś
Tylko teraz w tych miejscach trawnik będzie o wiele lepszy. Ja bym to rozciągnęła na cały trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kuli 11:12, 07 kwi 2019

Dołączył: 09 sie 2017
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Bardzo dobrze zrobiłeś
Tylko teraz w tych miejscach trawnik będzie o wiele lepszy. Ja bym to rozciągnęła na cały trawnik.


taki jest plan czekałem tylko na potwierdzenie ze jest ok.

Mam jeszcze jedno pytanie.
W ziemi którą rozsypałem jest dużo kory. Taka ziemia nadaje sie na trawnik?

fruit 13:36, 07 kwi 2019

Dołączył: 26 sie 2018
Posty: 16
Witam, mam pytanie, ile dni po nawożeniu nawozem wieloskładnikowym mogę skosić trawnik?
Gardenarium 20:45, 07 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z tą korą to trochę nie za bardzo wygląda. Sprawdzaj co zawiera ziemia, zanim rozsypiesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:47, 07 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
fruit napisał(a)
Witam, mam pytanie, ile dni po nawożeniu nawozem wieloskładnikowym mogę skosić trawnik?


Powinieneś zrobić odwrotnie. Najpierw skosić, nawozić, potem za 6-7 dni ponownie skosić. Chyba że trawa długa jak skurczybyk, to od razu koś po podlaniu.

Napisz co robiłeś i w jakiej kolejności. Pytanie jest bardzo niekonkretne.

W jakim stanie jest trawnik w dniu nawożenia? Po koszeniu, przed koszeniem czy między koszeniami????
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
fruit 06:13, 08 kwi 2019

Dołączył: 26 sie 2018
Posty: 16


Napisz co robiłeś i w jakiej kolejności. Pytanie jest bardzo niekonkretne.




1 Kwietnia siewnikiem ręcznym nawiozłem cały trawnik nawozem wieloskładnikowym. Zrobiłem to w pogodny dzień, kiedy trawa była sucha, ale gleba wilgotna i przed spodziewanymi opadami deszczu. Na opakowaniu pisało, żeby podlać jeżeli nie będzie deszczu w ciągu dwóch dni. Deszcz spadł już tego samego dnia i ładnie rozpuścił nawóz.

Nawiozłem bo wydawało mi się, że trawa nie chce "ruszyć" po zimie i była dosyć krótka. Nie byłem za to pewien kiedy mogę skosić trawnik po takim nawożeniu bo na opakowaniu nic o tym nie było. Ostatecznie skosiłem trawnik po tygodniu kosiarką ustawioną na 4 cm i wtedy się okazało, że trawa była już dosyć długa i dostała niezłego kopa, choć na oko wcale się tak nie wydawało
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies