Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

kamil_kluczbork 12:11, 17 kwi 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Trawnik, zdjęcie z wczoraj.



Co myślicie ?
Jakie byłyby Wasze kroki ku jego ulepszeniu ?
____________________
Ogród Kamila z Kluczborka
matys84 16:31, 17 kwi 2019

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
woda, woda, jesczzre raz woda i równomierny nawóz. Dodatkowo chyba piesek się zalatwia. Tam gdzie nasikał i padało to trawa bujna, a tam gdzie nasikał i susza to wypaliło.
kamil_kluczbork 22:52, 17 kwi 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Tylko jaki wybrać... boże boję się żeby nie spalić. Właśnie taką intensywną chciałbym mieć wszędzie.ph mam między 5 a 6.
____________________
Ogród Kamila z Kluczborka
kamil_kluczbork 23:04, 17 kwi 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Polecono mi Yara Mila Complex... co sądzicie o tym nawozie, nada sie?
____________________
Ogród Kamila z Kluczborka
PiterSas 07:39, 18 kwi 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
kamil_kluczbork napisał(a)
Polecono mi Yara Mila Complex... co sądzicie o tym nawozie, nada sie?


Hej.
Moim zdaniem najlepszy nawóz. Po nim saletra wapniowa oraz często stosowana później przeze mnie azofoska.
Gardenarium 07:52, 18 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
kamil_kluczbork napisał(a)
Polecono mi Yara Mila Complex... co sądzicie o tym nawozie, nada sie?


Od kilku lat "trabimy" o tym nawozie, a ty się pytasz. Nada się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gener 03:27, 19 kwi 2019

Dołączył: 17 wrz 2017
Posty: 7
Czy nie wydaje Wam się, że przesadzamy stosując ogromne ilości sztucznych nawozów? Nawozy po rozposzczeniu czesciowo zostaja wchloniete przez rosliny. Inna czesc trafia do nizszych warstw gleby i powoduje ich zmiane. Czy te niewykorzystane resztki nawozu nie powoduja zatruwania wody pitnej? Pomyslmy, zastanówmy się jak eliminować szkodliwy wplyw czlowieka na srodowisko naturalne. Danusiu proponuje aby powstal temat naturalnych metod nawozenia trawnika. Dziękuję i proszę o dobrowolne datki w ramach promocji partii zielonych.
kamil_kluczbork 09:56, 19 kwi 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Na około 75m2 trawnika rozprowadziłem siewnikiem około 2,3 kg nawozu Yara Mila Complex i obficie podlałem.
____________________
Ogród Kamila z Kluczborka
Gardenarium 12:41, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
gener napisał(a)
Czy nie wydaje Wam się, że przesadzamy stosując ogromne ilości sztucznych nawozów? Nawozy po rozposzczeniu czesciowo zostaja wchloniete przez rosliny. Inna czesc trafia do nizszych warstw gleby i powoduje ich zmiane. Czy te niewykorzystane resztki nawozu nie powoduja zatruwania wody pitnej? Pomyslmy, zastanówmy się jak eliminować szkodliwy wplyw czlowieka na srodowisko naturalne. Danusiu proponuje aby powstal temat naturalnych metod nawozenia trawnika. Dziękuję i proszę o dobrowolne datki w ramach promocji partii zielonych.


Przesadzamy. Apeluję - Używajmy kompostu własnej produkcji.
Powstał temat i trąbimy o tym od 9 lat.
Ale ludzie są ludźmi i nie cenią tych rad. Nie wszyscy w każdym razie.

https://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=naturalne+&search_in=topics&commit=Szukaj

O datki to bym raczej nie apelowała, a raczej apelowała do każdego z nas, aby coś zmienił w swoim życiu, aby chronić środowisko. Datkom dla partii jestem przeciwna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:42, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Artykuły

https://www.ogrodowisko.pl/tag/natura

Warzywa

https://www.ogrodowisko.pl/tag/warzywa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies