Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Mleczna 14:58, 09 kwi 2019

Dołączył: 09 kwi 2019
Posty: 1
Witam wszystkich. Debiutuję na forum Dzięki za wszelkie rady, które już pomogły w paru sprawach. Teraz mam konkretne pytania. Zrobiłem wertykulację, nawiozłem saletrą YaraLiva Tropicote, codziennie włączam podlewanie, trochę też padało. Minęło kilka dni, niby trawa nabiera kolorów, ale bez przesady. Zastanawiam się, czy nie za mało nawiozłem? Mam wrażenie, że np. u sąsiada, który rzucił 100-dniowy, efekt był już po 1-2 dniach.

Po ilu dniach saletra zaczyna działać?
Czy czekać tydzień i dłużej?
Jeżeli za mało, to czy od razu dosypywać, czy teraz np. wieloskładnikowym? Czy jednak poczekać 2-3 tygodnie i dopiero dać drugą dawkę?


Nasturcja 19:49, 09 kwi 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 19
Chcemy zasilić trawnik saletrą.Czy od razu podlać po posypaniu czy czekać za deszczem? Czy bez podlania słońce może spalić trawnik jak będzie posypany saletrą?
marcin544 22:34, 09 kwi 2019

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Nasturcja napisał(a)
Chcemy zasilić trawnik saletrą.Czy od razu podlać po posypaniu czy czekać za deszczem? Czy bez podlania słońce może spalić trawnik jak będzie posypany saletrą?

Podlać tak by nawóz sie rozpuścił chyba że za godzine bedzie deszcz to nie podlewac
marcin544 22:36, 09 kwi 2019

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Mleczna napisał(a)
Witam wszystkich. Debiutuję na forum Dzięki za wszelkie rady, które już pomogły w paru sprawach. Teraz mam konkretne pytania. Zrobiłem wertykulację, nawiozłem saletrą YaraLiva Tropicote, codziennie włączam podlewanie, trochę też padało. Minęło kilka dni, niby trawa nabiera kolorów, ale bez przesady. Zastanawiam się, czy nie za mało nawiozłem? Mam wrażenie, że np. u sąsiada, który rzucił 100-dniowy, efekt był już po 1-2 dniach.

Po ilu dniach saletra zaczyna działać?
Czy czekać tydzień i dłużej?
Jeżeli za mało, to czy od razu dosypywać, czy teraz np. wieloskładnikowym? Czy jednak poczekać 2-3 tygodnie i dopiero dać drugą dawkę?



Jeżeli dałaś dawke która jest na opakowaniu to nastepne nawożenie za 3-4 tygodnie.Trzeba odczekać około tygodnia żeby było widać efekty.Sąsiad chyba pomalował trawnik bo po 2 dniach raczej nie widac różnicy
fruit 20:28, 10 kwi 2019

Dołączył: 26 sie 2018
Posty: 16
Witam, gdy średnie temperatury powietrza w ciągu dnia osiągają 14 stopnii i od 4-5 dni jest słonecznie i nie zapowiada się, żeby w ciągu kilku dni miało padać należy podlać trawnik?
Gardenarium 23:31, 10 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koniecznie, trawniki obecnie schną bez podlewania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamil_kluczbork 21:51, 11 kwi 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Witam serdecznie,
nie mogę się uspokoić patrząc na mój trawnik założony w zeszłym roku. Był taki ładny zieloniutki, w ogóle go nie musiałem nawozić. Wcześniejszy cały zerwałem bo spaliłem nawozem i chemią na dwuliścienne.

Nawóz wieloskładnikowy florovit teraz chcę zastosować, i moje pytanie. Siewnikiem na kółkach, jak najlepiej rozsiewać nawóz. Na najmniejszym stopniu rozsypywania wzdłuż i wszerz ?.

Najważniejsze dla mnie pytanie

Czy nawożenie odnowi mój trawnik ?

Mam trawnik z nasion BARENBOURG UNIVERSAL

Podlewam go regularnie odkąd pojawiły się ciepłe dni.
Widzę że się trochę zazielenił po wertykulacji i aeracji, jednak nie zadowala. Proszę o podpowiedzi. Z góry dziękuję.

Trawnik jest dla mnie tak istotny że spędza mi sen z powiek...

____________________
Ogród Kamila z Kluczborka
matys84 09:06, 12 kwi 2019

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
kamil_kluczbork napisał(a)
Witam serdecznie,
nie mogę się uspokoić patrząc na mój trawnik założony w zeszłym roku. Był taki ładny zieloniutki, w ogóle go nie musiałem nawozić. Wcześniejszy cały zerwałem bo spaliłem nawozem i chemią na dwuliścienne.

Nawóz wieloskładnikowy florovit teraz chcę zastosować, i moje pytanie. Siewnikiem na kółkach, jak najlepiej rozsiewać nawóz. Na najmniejszym stopniu rozsypywania wzdłuż i wszerz ?.

Najważniejsze dla mnie pytanie

Czy nawożenie odnowi mój trawnik ?

Mam trawnik z nasion BARENBOURG UNIVERSAL

Podlewam go regularnie odkąd pojawiły się ciepłe dni.
Widzę że się trochę zazielenił po wertykulacji i aeracji, jednak nie zadowala. Proszę o podpowiedzi. Z góry dziękuję.

Trawnik jest dla mnie tak istotny że spędza mi sen z powiek...




Wertykulacja rocznego trawnika??!! Oj, niedobrze
Wiaan 11:21, 12 kwi 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5190
Danusia, czy trawnik założony we wrześniu ubiegłego roku można nawozić? Miejscami, przy szambie rośnie pięknie, a pozostały jest marniutki. Pewnie się zabierze jak zrobi się na dobre ciepło ale nie wiem czy trzeba go karmić Mam niewielki odcinek tego nowego trawniczka ( zakładaliśmy od nowa ) widzę także że rośnie tam jeden chwast i rozsiał się okropnie - maruna bezwonna , wyrywam ręcznie bo także nie wiem czy nie za wcześnie na oprysk, doradź proszę...
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
matys84 09:13, 17 kwi 2019

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Nie można, a trzeba.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies