Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

bimcio 14:05, 28 mar 2019

Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 21
jason napisał(a)
Ryzyko jest takie, że im później go dasz tym mniej rośliny go pobiorą. Przy twoim deficycie nie wpłynie to korzystnie na wygląd i rozrost trawy w tym sezonie. Fosfor jest pobierany przy około 12*C (temp. gleby). Więc na spokojnie, ja jeszcze nie wystartowałem z nawożeniem, czekam aż będzie cieplej.


OK, to rzeczywiście jeszcze trochę czasu jest. U mnie temp. gleby na razie dochodzi do max 8 stopni.

Bartek
Piotr_K 17:50, 29 mar 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Witam wszystkich w nowym sezonie ,
Mam pytanie dotyczące nawożenia. Rok temu zapisałem z forum że pracę przy trawniku można zacząć jak kwitną forsycje. U sąsiada już kwitną, ale temperatura w nocy spadła wczoraj do 2 stopni.

Dzisiaj przyszedł mi wertykulator i chciałem jutro trawę kosić i później wykonać wertykulacje i nawożenie. Czy spokojnie mogę jutro brać się za pracę czy lepiej jeszcze poczekać?
Gardenarium 23:02, 29 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brać się za pracę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotr_K 00:44, 30 mar 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Gardenarium napisał(a)
Brać się za pracę.


Dziękuję za odpowiedź . Zawsze można brać się za pracę na trawniku jak kwitną forstycje? Czy jednak spadki temperatury w nocy mają wpływ na opóźnienie pracy?
ricco1 09:11, 31 mar 2019

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Pogoda w oiolicy 12 stopni bedzie przez najblizsze tygodnie a nocamj kolo 2 stopni, to nie warto poczekac troche z ta wertykulacja?
marcin544 11:41, 31 mar 2019

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
ricco1 napisał(a)
Pogoda w oiolicy 12 stopni bedzie przez najblizsze tygodnie a nocamj kolo 2 stopni, to nie warto poczekac troche z ta wertykulacja?
rob teraz
Gardenarium 18:24, 31 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piotr_K napisał(a)


Dziękuję za odpowiedź . Zawsze można brać się za pracę na trawniku jak kwitną forstycje? Czy jednak spadki temperatury w nocy mają wpływ na opóźnienie pracy?


Nie mają wpływu bo trawnik wyraźnie zaczyna rosnąć. Nie marudź i nie szukaj powodów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamil_kluczbork 08:42, 02 kwi 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100


Po wertykulacji, trochę się zieleni ale nie wszędzie, PH między 5 a 6. Pytanie, czym podsypać ?. Nie mam dobrych doświadczeń z nawozami dlatego pytam (ponownie).
Z góry dziękuję za odpowiedź.
____________________
Ogród Kamila z Kluczborka
dariuszk 13:39, 02 kwi 2019

Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 12
Witam.

Jutro będę robił wertykulacje.
I mam pytanie czy od raz dosiać trawę czy poczekać aż będzie cieplej.
I kiedy nawozić nawozami czy też od razu czy poczekać?

I jakich nawozów użyć na wiosnę? Tak jak pisałem wcześniej glebę mam lekko kwaśną. Fosfór mam wysoki. Potas 11 niski i Magnes 3 niski.

Dziękuje z góry.

Pozdrawiam.
Shadow 14:18, 03 kwi 2019

Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 18
Witam.
Podpytam i ja.
Wertykulacja zrobiona 2 tygodnie temu. Trawnik już się troszkę zieleni.
Po wertykulacji powstały mi miejsca bez trawy, sama ziemia, pomimo, że wcześniej jakaś trawa tam rosła.
Planuję zatem dosiać. Kupiłem saletrę amonową i yara mila complex.
Teraz pytania.
Najpierw dosiać trawę i później posypać saletrę amonową, czy najpierw saletra a później dosiewka? Jaki odstęp powinien być pomiędzy tymi czynnościami? Nawożenie hydrokomplexem po ok. 3-4 tygodniach po saletrze?
No i czy należy już rozpocząć regularne podlewanie trawnika, czy jeszcze za wcześnie?
Pozdrawiam

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies