Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 21:37, 12 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
LTomasz napisał(a)
Cześć,

Jak to jest z tym jesiennym zawożeniem? Ostatnio nawoziłem 4 tyg. temu Yara hydrocomplex około 3kg/100mk

Do kiedy mogę sypać taki nawóz?
Czy stosujecie coś specjalnego na jesień?
Kiedy najlepiej otatnie nawożenie i czym.


Nawozem jesiennym do trawników, wpisz w google i wybierz dowolny, nie faworyzujemy tu żadnej marki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 09:52, 08 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5153
Czy teraz mogę jeszcze nawozić trawnik nawozem jesiennym?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Mary 23:21, 09 paź 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Wiaan napisał(a)
Czy teraz mogę jeszcze nawozić trawnik nawozem jesiennym?

Są różne nawozy jesienne. Niektóre mają zmniejszoną dawkę azotu. Inne nie mają azotu wcale.
Ja w okolicach połowy października stosuję nawóz jesienny bez azotu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gardenarium 20:57, 28 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pawellud napisał(a)
Jak co roku planuję wczesną wiosną zasilić trawnik saletrą amonową. W tym roku jednak mam po zimie kilka „łysych placków” które muszę uzupełnić dosiewką. I nie bardzo wiem czy dosiewkę mogę również potraktować saletrą? Czy powinienem z saletrą poczekać aż dosiewka wykiełkuje? A może potraktować obecny trawnik saletrą i po kilku dniach (gdy się wchłonie w ziemię) dosiać trawnik (i czy w takim przypadku mogę łyse placki również potraktować saletrą)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!


Obecny trawnik zasilić, nie patrzeć na dosiewkę, dosiewać później i nawozić trawnik po całości, nie wybiórczo tylko dosiewki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DanielES 21:18, 04 kwi 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52

Jak stosować ta mączkę na trawnik? Jakie proporcje?
Gardenarium 10:40, 05 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na opakowaniu masz napisane ile na 100m2, jednak ona ma wysokie pH więc musisz najpierw wiedzieć jakie pH ma gleba pod twoim trawnikiem. Jeśli kwaśna to dobrze, sypiesz żeby odkwasić. A jeśli zasadowe to nie sypiesz, lepiej będzie obornik, który lekko zakwasza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DanielES 11:33, 05 kwi 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Obornik też zamówiłem i chciałem posypać razem z mączka. Jeśli miałbym wysokie pH gleby to mogę zaszkodzić trawnikowi rozsypując ta mączkę?
Gardenarium 18:32, 06 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, bo ona ma 9,1 czy jakoś tak, a jak trawnik ma 7 lub ponad to jeszcze się podniesie pH. Kup zwykły kwasomierz za 10 zł i zmierz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DanielES 16:20, 08 kwi 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Gardenarium napisał(a)
Tak, bo ona ma 9,1 czy jakoś tak, a jak trawnik ma 7 lub ponad to jeszcze się podniesie pH. Kup zwykły kwasomierz za 10 zł i zmierz.

Zrobiłem tak jak Pani radzi i wyszło ze pH mam w niektórych miejscach 6 w innych 7. Wszędzie oscylowało pomiędzy tymi wartościami nigdzie nie było ani więcej niż siedem ani mniej niż 6. Jak Pani radzi używać mączki czy lepiej sobie odpuścić ?
Gardenarium 20:44, 08 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpuścić, użyć saletry amonowej. Może jeszcze mączka podnieść pH, choć doświadczeń nie robiłam, więc nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies