Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

waldek727 01:40, 04 maj 2021


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Przy nawożeniu na start wiosenny nie stosuje się samego mocznika. Należy go połączyć z nawozem kompleksowym.
Mocznik 0,8 kg / 100m2 / miesiąc
Polifoska start 2kg / 100m2 / miesiąc
Do równomiernego rozprowadzenia tych nawozów polecam siewniki rotacyjne.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
j_damian 10:44, 04 maj 2021

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Chciałem podziękować Pani Danucie. Miałem kiepski trawnik postąpiłem zgodnie z radami i trawnik jest bez chwastu i już jest ładny a tak naprawdę idealny będzie dopiero za jakiś czas także bardzo dziękuję

Nie dostałem odpowiedzi na pytania. Jeżeli to nie problem prosiłbym o radę. Ponawiam pytania i dodaje jedno nowe.
1. Jak nawozić granulatem jak mam rabatę żwirowa.
2. Dlaczego w instrukcji piszą że nie można nawozić mokrej trawy.
3. Na zdjęciu oznaczone to taki rodzaj trawy ?



4.nie za długo kosze trawę ?



waldek727 01:50, 05 maj 2021


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tak wygląda prawidłowo nawożony trawnik.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 07:53, 05 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
j_damian napisał(a)


Nie dostałem odpowiedzi na pytania. Jeżeli to nie problem prosiłbym o radę. Ponawiam pytania i dodaje jedno nowe.
1. Jak nawozić granulatem jak mam rabatę żwirowa.
2. Dlaczego w instrukcji piszą że nie można nawozić mokrej trawy.
3. Na zdjęciu oznaczone to taki rodzaj trawy ?



4.nie za długo kosze trawę ?





1. Co rośnie na tej rabacie, czy jest jakby preriowa z dużym łanem gęsto posadzonych roślin, czy jest kilka większych krzewów na tej rabacie? Czy masz tam położoną szmatę? Jeśi tak, zdejmij ją.

Można nawozić granulatem tylko nie może być szmaty pod kamyczkami, sypiesz w obrębie korzeni rośliny i podlewasz mocno, aby nawóz się rozpuścił i dotarł do korzeni. Szmata w tym przeszkadza, dlatego m.in, nie nalezy jej kłaść ,ale powód jest bardziej ważny. Szkodzi roślinom i życiu w glebie.

2. Nie można nawozić mokrej trawy bo z reguły jak padał deszcze to nikt tej trawy nie podlewa Ja podlewam. Nawóz przykleja się łatwo do mokrej trawy i "pali" liście jeśli nie podlejesz i nie rozpuścisz. Dlatego sucha trawa jest lepsza, bo nawóz wpada niżej, aż do ziemi i nie ma bezpośredniego kontaktu z liśćmi. Nierozpuszczony nawóz na trawniku niszczy trawnik.

3. Jaka to trawa - na pewno niepożądana, ale wygląda na wieloletnią, może to być kupkówka - ja się nie znam, ale z pewnością trzeba ją eliminować z trawnika. Wycinać a dołki zasypywać i robić dosiewki..

4. Jeśli to trawnik bezpośrednio po skoszeniu to opuść o 1 stopień niżej.

Jeszcze jedna rada - nie ćkaj pojedynczych krzaczków-kółeczek po trawniku, rób rabaty i ściółkuj korą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
j_damian 22:29, 08 maj 2021

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Na rabacie są tuje same .szmat nie mam żadnych. Po granulacie dawanym na żwir potem był ślad ale tak jak Pani napisała pewnie za mało podlałem woda
Zamiast żwiru kore czy korę na żwir ? Dziękuję za rady.
krzysztofszy... 21:15, 09 maj 2021


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Cześć wszystkim. Od kilku lat stosuje nawozy granulowane i efekt był znakomity

W tym roku postanowiłem przejść na humus active w baniakach 20l. Stosowany był dwa razy, nawet dałem większą dawkę niż zalecana a efekt mizerny, prawie żaden. Moje pytanie do Was, może szczególnie do Waldka bo wiem, że on stosuje wywar z kompostu. Jak długo trzeba czekać na dobry efekt? Czy można naprzemiennie stosować sztuczne i naturalne nawozy? Czy ma to sens? Pozdrawiam
Gardenarium 22:22, 11 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
j_damian napisał(a)
Na rabacie są tuje same .szmat nie mam żadnych. Po granulacie dawanym na żwir potem był ślad ale tak jak Pani napisała pewnie za mało podlałem woda
Zamiast żwiru kore czy korę na żwir ? Dziękuję za rady.


Usuń kamienie, daj korę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
j_damian 22:47, 11 maj 2021

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47

Nie za krotko skoszona ??
smitek 08:34, 13 maj 2021


Dołączył: 15 kwi 2018
Posty: 7
Witam,

piszę z zapytaniem o kolejne nawożenie trawnika.

Trawnik przeszedł wertykulacje ponad miesiąc temu, po czym wykonano nawożenie nawozem Barenbrug Wiosenny start. Zastanawiam się teraz nad połączeniem mocznika z Hydrocomplexem od Yary. Jakie są Wasze sugestie? Dodam, że trawnik ten ma już ok 7 lat i koszony jest automatyczną kosiarką. W załączeniu podgląd trawy.

mark_ 12:52, 13 maj 2021

Dołączył: 13 maj 2021
Posty: 17
smitek napisał(a)
Witam,

piszę z zapytaniem o kolejne nawożenie trawnika.

Trawnik przeszedł wertykulacje ponad miesiąc temu, po czym wykonano nawożenie nawozem Barenbrug Wiosenny start. Zastanawiam się teraz nad połączeniem mocznika z Hydrocomplexem od Yary. Jakie są Wasze sugestie? Dodam, że trawnik ten ma już ok 7 lat i koszony jest automatyczną kosiarką. W załączeniu podgląd trawy.


Robiłem takie mieszanki. Niestety w moim przypadku wyszedł trawnik w kropki. Tam gdzie spadł jeden nawóz zrobił się jeden kolor tam gdzie drugi inny kolor. Lepiej chyba wysiać jeden poczekać i wysiać drugi.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies