Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

stendi 10:12, 13 kwi 2021

Dołączył: 03 kwi 2021
Posty: 2



Tak wygląda mój trawnik, wydaje mi się że nawóz był rozsypany równo bo sypany był maszynka i nie wiem czy jeszcze jest za zimno, nawóz był sypany 1 kwietnia a zdjęcią są z dzisiaj ??
Gardenarium 13:41, 13 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nierówno, bardzo nierówno, a jak nierówno? - widać przecież.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stendi 22:15, 14 kwi 2021

Dołączył: 03 kwi 2021
Posty: 2
To mam pytanie jak najlepiej rozsypywac nawóz i czym? żeby było równo? Moze moja maszynka jest słaba, a jaki nawóz Pani proponuję bo ja używam agros szybki efekt trawnika, trawę mam z zeszłego roku więc dopiero się uczę, dziękuję za wszystkie porady pozdrawiam
Wiaan 22:46, 14 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5117
stendi napisał(a)
To mam pytanie jak najlepiej rozsypywac nawóz i czym? żeby było równo? Moze moja maszynka jest słaba, a jaki nawóz Pani proponuję bo ja używam agros szybki efekt trawnika, trawę mam z zeszłego roku więc dopiero się uczę, dziękuję za wszystkie porady pozdrawiam


Mam niewiele trawnika bo ok. 450m2 i używam ręcznego z korbką, mam nad nim kontrolę, widzę gdzie spada nawóz. Rozsiewa szeroko i równomiernie. Spaceruję z nim w tą i z powrotem, ale tak aby nie powielać się w tym samym miejscu. Jest w nim regulacja co do grubości ziaren. Spokojnie dojdziesz do wprawy byłam zielona w tym temacie a teraz robię to naprawdę szybko.
Uczulam, że jeśli będziesz stosować nawóz z żelazem to uwaga na kostkę, bo zostaną plamy nie do usunięcia !
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
waldek727 02:16, 16 kwi 2021


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
stendi napisał(a)
To mam pytanie jak najlepiej rozsypywac nawóz i czym? żeby było równo? Moze moja maszynka jest słaba, a jaki nawóz Pani proponuję bo ja używam agros szybki efekt trawnika, trawę mam z zeszłego roku więc dopiero się uczę, dziękuję za wszystkie porady pozdrawiam

Na trawniki nadają sie tylko i wyłącznie siewniki rotacyjne.
Zastosuj co miesiąc mocznik 0,8 kg / 100 m2 + polifoska start 2 kg / 100 m2.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
GRZESlEK 17:26, 16 kwi 2021

Dołączył: 17 paź 2014
Posty: 11
Dzień dobry
Analiza gleby pod moim trawnikiem wykazała zbyt małą ilość wapnia.
Czytałem poprzednie informacje na forum, że wapniowanie powinno wykonać się kilka miesięcy przed nawożeniem ale ponieważ mamy połowę kwietnia to trudno było by zrezygnować z nawożenia trawnika w najbliższych tygodniach. Czy w tej sytuacji mogę w jakiś inny sposób podnieść zawartość wapnia w glebie?
Zleciłem analizę razem z planem nawozowym jednak nie dostałem takiego (może dlatego że parametry na obecną chwilę są w normie ) natomiast chciałbym zapytać czy istnieje jakiś kalkulator wg. którego można by zaplanować samodzielnie nawożenie na podstawie parametrów gleby które otrzymałem z laboratorium?

Pozdrawiam
j_damian 11:54, 18 kwi 2021

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Witam. Na opakowaniu nawozu Yara Vila complex pro (granulat)napisane że nie zaleca się sypanie go na mokrą trawę. Nie mogę nigdzie znaleźć dlaczego . Druga sprawa jak mam rabatę dla 10tui i chce je nawieźć ale mam tam żwirek jak to zrobić żeby nie "zardzewiał" żwirek od nawozu. Kupić w płynie równomiernie nawieźć i przelać porządnie woda żeby odrazu poszedł do korzeni ??
DanielES 12:02, 20 kwi 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Czesc. W tym roku zrobiłem aerację i rozrzucilem trochę obornika granulowanego aby polepszyć glebę. Trochę ciężko się rozpuszcza mimo deszczowej pogody ale mam nadzieję że będzie lepiej. Czy mogę po Oborniki użyć jakiegoś nawozu? W niektórych miejscach trawa bardzo słabo wzrasta a w innych rośnie już jak szalona więc chciałbym trochę wyrównać. Cały czas mam problem z jednym miejscem gdzie trawka nie wygląda zbyt estetycznie. Co ciekawe nasłonecznienie jest takie samo jak wszędzie indziej. Pozdrawiam
Gardenarium 19:32, 20 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ziemia jest gorsza. testuj, rozsypuj, przekonasz się co najlepsze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 13:55, 03 maj 2021

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Pytanie odnośnie nawożenia na start na wiosnę... mam mocznik w worku, czy mogę go rozsypać na start jako pierwszy nawóz po zimie? Czy powinno się go rozpuścić w wodzie i podlać? Jaka dawkę stosujecie? Wcześniej sypalem na start saletrę amonowa 1,5kg/100m, ale skończyła mi się, a mam mocznik....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies