Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Wiolka5_7 20:50, 27 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Masz dużo bukszpanów Teresko, widzę, że albo ćma do Ciebie nie dotarła albo wytrwale walczysz ...
Pięknie się prezentuje ogród po wycince, teraz zimozielone gwiazdorzą i nie jest łyso

Pierwsze kwiaty śliczne moje ciemierniki w pąkach.

U mnie seslerie też już się zielenią po cięciu,ale jeszcze nie kwitną... One co roku najszybsze i dlatego je bardzo lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 20:55, 27 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Moje seslerie też zaczęły wypuszczać czarne kotki a nie zdążyłam ich przyciąć..
Trawniczek masz widzę w bardzo dobrej kondycji.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sylwia_slomc... 21:14, 27 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Też pytam o tego olbrzymiego iglaka o zwisłej formie, no cudo po prostu. Ile ma lat i co za on?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tess 21:31, 27 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Wiolu - ćma dotarła, a jakże. Ale walczę. W ub. roku wykorzystała moją tygodniową nieobecność i ciut pojadła. Generalnie w dwie (z sąsiadką) prowadzimy nieustający bieżący zwiad i reagujemy natychmiast po zauważeniu pierwszych objawów żerowania.
Ale już od dwóch lat produkuję ciski, by ew. zastąpić bukszpany, jeśli ćma je jednak wykończy.

Kasiu - trawniczek owszem, nieźle przezimował. Nie było śniegu, to chyba dlatego.

Sylwio - to cyprysik nutkajski Pendula. A lat ma ponad trzydzieści.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Wiolka5_7 21:37, 27 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
A jednak i do Ciebie dotarła
Ja rok temu wywaliłam kilkanaście dużych poduch,po 3 latach walki się poddałam i zastąpiłam cisami i jestem bardzo zadowolona. Wiadomo żal było wywalić wielkie bukszpany formowane od kilku lat od małego krzaczka no ale co poradzić...

Ty masz dużo więcej bukszpanów, walcz ! Trzymam kciuki za wygraną walkę.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Basieksp 21:42, 27 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
30 lat, piękny okaz i wiekowy już trochę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:20, 28 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
O tej porze pięknie widać strukturę ogrodu. Zimozieloności są w świetnej formie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Konieczki 15:18, 28 lut 2022


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
O jak pięknie,cudnie. Ogród bardzo klimatyczny. Może kiedyś dożyje (ale mi nutkajski padł i nie mam szans na takiego wielkoluda)
Moje sesleresje nie przycięte jeszcze, ale może jak o 16 dziś skończę pracę to pójdę je obciąć.
____________________
Zielonym do góry... :)
Tess 16:18, 28 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Wiolu - dzięki za kciuki

Basiek - nutkajski to jedno z pierwszych drzew, jakie posadziłam w ogrodzie.
Tak wygląda w całej okazałości(choć wówczas był 10 lat młodszy, bo to mój początek na Ogrodowisku czyli 2012 rok, ale nie mogę teraz znaleźć późniejszego zdjęcia).



Ciągle pokazuję jego dolną partię, bo góra nie mieści się w kadrze



Asiu - dziękuję Tak, na cięcie seslerii już najwyższy czas.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
an_tre 17:58, 28 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Tess napisał(a)
Wiolu - dzięki za kciuki

Basiek - nutkajski to jedno z pierwszych drzew, jakie posadziłam w ogrodzie.
Tak wygląda w całej okazałości(choć wówczas był 10 lat młodszy, bo to mój początek na Ogrodowisku czyli 2012 rok, ale nie mogę teraz znaleźć późniejszego zdjęcia).




Asiu - dziękuję Tak, na cięcie seslerii już najwyższy czas.


Piękna fotka, taki kolorowy zwiastun wiosny
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies