Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi

mira 07:52, 20 cze 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
I ja wpadłam się przywitać
ile tu nostalgii, pięknych opisów..... i zdjęć
będę wpadać , odwiedzać

chciałam Ci też współczuć - bo już chwili wolnej mieć nie będziesz

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
betysia 08:28, 20 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Witam o poranku najbardzej szalone dziewczyny jakie chyba istnieja !!!!!
Nie zdazylam wlaczyc komputera a tutaj tylu nowych alez jak bardzo cieplych gosci...!
O matusiu... juz czuje,ze przepadlam, bo nawet w nocy snilo mi sie,ze jestem na forum...a to juz pierwszy krok aby zaczac rozgladac sie i szukc dobrego psychoanalityka...tylko widzicie ja moge miec "malusi" problemik jak by co...bo z nim to moja francuzczyzna o takaich detalach to jeszcze nie pogadam hihihi
...a ze to realne zagrozenie to moze swiadczyc fakt, ze wczoraj, czyli w ciagu mojego DRUGIEGO dnia z Wami, moj synek ( niejadek genetyczny) pierwszy raz powiedzial, ze jest glodny a ja chyba zapomnialam o kolacji?
oj...i wlasnie, jak nic niebawem czeka mnie detox hihihi !
A tak powaznie, STRASZLIWIE dziekuje za wasze slowa, to bardzo mile choc dziwie sie,ze chcecie poznawac mojelosy, skoro kazdy ma swoje zycie, latwiejsze, trudniejsze ale wlasne a tu jeszcze ja...odludek z daleka...
Co do wnetrza domu...hmmm...zaden problem tylko obowiam sie teraz z kolei o wasza forme psychiczna, bo kompletnie oszalalyscie i puscilyscie wodze swojej nieograniczonej i niekonczacej sie wyobrazni a to...moze byc zgubne gdyz....Kobietki moje kochane, jak wspomnialam na poczatku kupilismy bardzooooo stary dom, pusty dom ( nie liczac kilkuletnich pajeczyn z wlascicielami) .... Wczesniej jak juz wiecie 2 lata mieszkalismy w wiezowcu ale jak wynika z moich opowiesci nikomu nie wyszlo to nadobre...wiec szukalismy spokojnego miejsca za miastem...natura i my
Dom urzadzilam calkowicie w stylu rustykalo-wiejskim o ile cos takiego istnieje )))) , wiec wersalu kochane moje u mnie nie zobaczycie, no coz trzeba do Paryza hihih!
Jak bede miala chwile poszukam zdjec i cos tam wrzuce....choc nie jestem pewna czy historia domu bedzie wszystkich interesowac...bo tu przeciez ogrody w "roli glownej" !
Sciskam WAS WSZYSTKICH okropnie mocno i zaczynam kilkugodzinny detox, choc tak nie do konca bo bede tez szukac zdjec dla Was...
oj, oj przepadlam!!!!!!!!
caluje
Beata
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Evchen 08:50, 20 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Ot, i wpadła jak śliwka w kompot Tyle, że nie jest jedyną śliwką w tym kompocie
I zapewniam Cię, daremne żale, próżny trud - żaden psychoanalityk nie pomoże. Nie ma takiego lekarstwa ni metody, które by spowodowały, że ktoś dobrowolnie chciałby zrezygnować z towarzystwa tak życzliwych Ci osób Psychoanalityk musiałby szukać pomocy.... - u nas! A efekt jaki by był.. -? Nietrudno przewidzieć

A jeśli chodzi o Twój dom... to od razu nasunął mi się taki tekst, który (śmiem twierdzić) pasuje do Twojej zawadiacko-romantycznej natury

A jeśli dom będę miał,
To będzie bukowy koniecznie,
Pachnący i słoneczny.
Wieczorem usiądę - wiatr gra,
A zegar na ścianie gwarzy.
Dobrze się idzie panie zegarze,
Tik tak, tik tak, tik tak.
Świeca skwierczy i mruga przewrotnie,
Więc puszczam oko do niej,
Dobry humor dziś pani ma......


No Ja też idę na kilkugodzinny detox
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
hanka_andrus 09:17, 20 cze 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A ja ,wręcz przeciwnie! Zasiądę od czasu do czasu.Za oknem deszcz,pies obok na kanapie,na stole kawka poranna!
Zabłąkanych gości w swym wątku powitam,a i do innych furtek nieśmiało zapukam,zajrzę przez płotek,posłucham plotek,o zdrowie grzecznie zapytam.
Beatko,witaj z rana, uzależnienie jest wtedy,jak nie potrafisz oderwać się od nałogu,a jak tylko do niego zaglądasz, to jest czysta przyjemność.
Lekarze też doradzają mieć jakieś hobby ,żeby nie zwariować,bo najbardziej ludzi w choroby wpędza pustka .A tu..... ruch jak w Rzymie.Od ,,skowronka do żaby" .Chwalimy się,chwalimy innych, otrzymujemy wsparcie w roślinnych kłopotach,czyż nie fajnie?
Lepiej jak na wsi,bo żadna sąsiadka nie naplotkuje co u mnie w garnku się gotuje.
Nikt nie zmusza pokazywać swego stanu posiadania,każdy to robi z własnej woli i tyle prywatności ile chce zachowuje.
Pozdrawiam z rana i życzę miłego dnia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
grupa_trzyma... 09:23, 20 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Evchen, uwielbiam tę piosenkę! Pasuje do naszej Betysi i jej romantycznej, samotnej duszy...
Betysiu, czekamy na wnętrza Twojej ostoi...i nie czekamy na Wersal, czekamy na wiejski i sielski klimat wiekowego domu z jego pajęczynami i historiami ukrytymi gdzieś pod schodami...bo muszą tam być, skoro w ogrodzie co chwila znajdowałaś jakieś skarby!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
hania 09:28, 20 cze 2012


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
pięknie Haniu ! popieram w 100% pozdrawiam Francję
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Evchen 09:43, 20 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Evchen, uwielbiam tę piosenkę! Pasuje do naszej Betysi i jej romantycznej, samotnej duszy...
Betysiu, czekamy na wnętrza Twojej ostoi...i nie czekamy na Wersal, czekamy na wiejski i sielski klimat wiekowego domu z jego pajęczynami i historiami ukrytymi gdzieś pod schodami...bo muszą tam być, skoro w ogrodzie co chwila znajdowałaś jakieś skarby!

...Detox nieudany - zapomniałam się wylogować...
Prawda, że pasuje? Ja też ją uwielbiam, tak jak większość ludzi z Dolnego Śląska
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Danusza 11:02, 20 cze 2012


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
witam
zaintrygował mnie tytuł Twojego wątku zapomniany dom... uwielbiam takie klimaty, przypomina mi sie film Dobry Rok tez pokazuje klimat zaniebdanego obrodu(i winnicy) cztałam z zapartym tchem Betysiu , masz dar opowiadania.Z wszystkiego co masz masz najlepsze na świecie CIEPŁO!!
Historia z kotem chwyta za gardło nie ma co uwielbiam zwierzęta i kocham nad życie .
Bedę tuczestym gościem pozdrowionka
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Ana 11:26, 20 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
betysia napisał(a)
Co do wnetrza domu...hmmm...zaden problem tylko obowiam sie teraz z kolei o wasza forme psychiczna, bo kompletnie oszalalyscie i puscilyscie wodze swojej nieograniczonej i niekonczacej sie wyobrazni a to...moze byc zgubne gdyz....Kobietki moje kochane, jak wspomnialam na poczatku kupilismy bardzooooo stary dom, pusty dom ( nie liczac kilkuletnich pajeczyn z wlascicielami) .... Wczesniej jak juz wiecie 2 lata mieszkalismy w wiezowcu ale jak wynika z moich opowiesci nikomu nie wyszlo to nadobre...wiec szukalismy spokojnego miejsca za miastem...natura i my
Dom urzadzilam calkowicie w stylu rustykalo-wiejskim o ile cos takiego istnieje )))) , wiec wersalu kochane moje u mnie nie zobaczycie, no coz trzeba do Paryza hihih!
Jak bede miala chwile poszukam zdjec i cos tam wrzuce....choc nie jestem pewna czy historia domu bedzie wszystkich interesowac...bo tu przeciez ogrody w "roli glownej" !


Wersal to ja mogę sobie na pocztówkach pooglądać, palacowe klimaty nie dla mnie, ja marzę o takim wiejskim starym francuskim domu, z historią, starym drewnem, skrzypiacymi drzwiami, chłodnym murem w upalne dni...I Ty to wszystko masz (no, może nie drzwi) , och zazdroszczę. ale nie czuj się Kochana w żadnym wypadku zobligowana do pokazywania domu od srodka jeśli to jest krępujace. to już jest Twoja prywatność i absolutnie nie chciałabym jej naruszać...może czasem wtrąć jakiś malutki detalik, bez szerszej perspektywy...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
TheMagda 11:57, 20 cze 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Jeśli liczyłaś, że tymi zapowiedziami domu rystykalno- wiejskiego mnie zniechęcisz to jesteś w wielkim błędzie. Przeogromnym!! Kocham takie klimaty i tym bardziej czekam na fotograficzną przechadzkę po Twoim królestwie
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies