Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Pokaż wątki Pokaż posty

Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Nati 12:26, 04 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
agatanowa napisał(a)


Drzewa na pewno się rozrosną, nawet kolumnowe mają najmniej ok. 3 m średnicy.


dziękuję ci chyba najbardziej mi pomogłaś z tymi drzewami chociaż się boję bo mam mało miejsca ale drzewa dają urok i chyba wezmę brzozy a jak jest najlepsza taka w miarę wąska i nie za wysoka np. max 4m, nie wiem nawet czy to dużo bo chcę też na działce ze skalniakiem posadzić 2 brzozy ale boję się że będą strasznie zaśmiecać , a ty masz je u sibie? napisz które odmiany są najlepsze takie włąśnie kolumnowe i trochę szerokie
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Nati 12:33, 04 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
zawitka napisał(a)
Nati .Wiesz ja już przeszłam przez wiele doświadczeń i wiem że teraz trzeba sadzić takie drzewa żeby po nich nie sprzątać . Miałam wsztstkie liściaste porosły duże śmieciły i roboty huk.Dzisiaj sadż tuje i iglaste nie ma przy nich dużo pracy ..Jak lubisz porzadek to nie liściaste .Pozdrówka .


no wlaśnie i co teraz robić już się nastawiłam na brzozy ale wiem że będzie mnie denerwował ten syf, a iglaki jakie żeby miały korone na górze do zacienienia a na dole gołe bo nie mam miejsca na choinki itp. chce gł. tu posadzić po prawej stronie drzewo do zacienienia bo jest od tej strony słońce pod ściana rząd tuji żeby było zielono a nie ściana i kulki zbukszpanu trawe jasną do rozjaśnienia i jakąś funkie i żurawki albo frosted curls na obwódki i na pniu bukszpan dlatego musi być trochę cienia to jco polecasz jakiś iglak chyba nie ma takich a modrzew? to wszystko chyba za duże będzie.
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Borbetka 15:38, 04 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nati wierzę, że te płotki i bordery miały mieć jakieś zadanie, ale zabierają cały efekt rabaty. Wbrew pozorom na niej już miejsca nie widzę. Jak wszystko się rozrośnie będziesz wysadzać. Dobrze radzą dziewczyny, funkia na słońcu i żurawki, jeśli mają popalone listki usuń z tej rabaty i przesadź na inne stanowisko. Młode roślinki dobrze się przesadza. Ja to robię na jesień, żeby wiosną szybko wystartowały. Moim zdaniem już dziewczyny wszystko wcześniej napisały. Pomyśl o tych płotkach, może lepsza byłaby siatka taka przezroczysta? Jej prawie nie widać, a jest ochrona od psów.
____________________
borówcowy wizytowka
Donia72 15:52, 04 sie 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj Nati
Bardzo dziękuję za odwiedzinki i cieszę się, że podobało Ci się w moim zakątku Pozdrawiam
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
eda 16:13, 04 sie 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Nati zdjęcia imponujące wiesz te co dałas na innych wątkach nawet był tam ogrodnik Franio ja jestem za nie dużą krateczką tak ukosnie umieszczoną tak pięknie to wszystko opsadziłas szkoda by było zasłonić to drzewami a posiedzieć masz już gdzie paaaaa
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Nati 16:26, 04 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
Borbetka napisał(a)
Nati wierzę, że te płotki i bordery miały mieć jakieś zadanie, ale zabierają cały efekt rabaty. Wbrew pozorom na niej już miejsca nie widzę. Jak wszystko się rozrośnie będziesz wysadzać. Dobrze radzą dziewczyny, funkia na słońcu i żurawki, jeśli mają popalone listki usuń z tej rabaty i przesadź na inne stanowisko. Młode roślinki dobrze się przesadza. Ja to robię na jesień, żeby wiosną szybko wystartowały. Moim zdaniem już dziewczyny wszystko wcześniej napisały. Pomyśl o tych płotkach, może lepsza byłaby siatka taka przezroczysta? Jej prawie nie widać, a jest ochrona od psów.


hej żurawki żółte już dawno przesadziłam a te kupiłam co tolerują słońce, a funkia pisałam że chwilowo na zapełnienie miejsca bo sobie podzieliłam z kęp i tak sobie wsadziłam te odmiany w sumie tolerują słońce tylko wolniej rosną, a na ich miejscu zaplanowane są róże, co do płotka chyba narazie nie zlikwiduję szkoda by mi było mojej ciężkiej pracy i kasy a założyłam go w tym roku i uwierzcie że chroni trochę od psów, a po drugie przed płotkiem ma być szpaler z róż okrywowych więc one go całego zakryją a bariera jakaś musi być ale na pewno ją zakryję roślinami w przyszłym roku bo dopiero zaczęłam coś tam nasadzać w tym roku więc wszystko małe, żal mi tylko że takie palące słońce tam jest a uwielbiam hosty ale już znajdę dla nich miejsce i zobaczymy jak horti dadzą radę mam nadzieję że weigela i grujecznik trochę zakryją dzięki jeszcze raz pozdro
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
hanka_andrus 06:57, 05 sie 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Na chybcika, po powrocie, widzę Nati, że jesteś w akcji. Ale rady moje, jeżeli w ogóle będą, może jutro dopiero. Dziś śmigam do ogrodu. Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kachat 09:50, 05 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Zaglądam do ogródka Podoba mi się bardzo skalniak, ale jak już inni podobnie pisali, bez begonii podobałby mi się bardziej
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Nati 10:01, 05 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
do wszystkich - begonie zabrane ze skalniaka ale muszę się przyzwyczaić teraz tak monotonnie żółto niebiesko bo taki skalniak zrobiłam, ale chyba ok
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Nati 10:03, 05 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
hanka_andrus napisał(a)
Na chybcika, po powrocie, widzę Nati, że jesteś w akcji. Ale rady moje, jeżeli w ogóle będą, może jutro dopiero. Dziś śmigam do ogrodu. Pozdrawiam


witaj Haniu tak właśnie chyba przez ogrodowisko niedługo zwariuje oglądając Wasze aranżacje w ogrodach ciągle chce się zmian do zimy trzeba podziałąć chociaż już mam burdel w ogrodzie i dużo chwastów dziciaczki nie pozwalają no i upały trochę się nie chce

pozdrawiam
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies