Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Pokaż wątki Pokaż posty

Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Nati 10:03, 05 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
kachat napisał(a)
Zaglądam do ogródka Podoba mi się bardzo skalniak, ale jak już inni podobnie pisali, bez begonii podobałby mi się bardziej


jw. napisałam begonie zabrane
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Nati 10:08, 05 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
edyta_borkowska_kuchcik napisał(a)
Nati zdjęcia imponujące wiesz te co dałas na innych wątkach nawet był tam ogrodnik Franio ja jestem za nie dużą krateczką tak ukosnie umieszczoną tak pięknie to wszystko opsadziłas szkoda by było zasłonić to drzewami a posiedzieć masz już gdzie paaaaa


wiesz co, mi sie podoba tak gęsto zielono jak "w lesie" u innych mi się podoba sama zieleń razi mnie ta ściana i beton krzywo wylany na dole kamienie już odpadają z obrzerzy wszystko jest takie"nieuporządkowane" ładnie mówiąc na zdjęciach to bardzo widać i nie podoba mi się też mi jest szkoda ale ogród to ciągłe zmiany i co roku nowy inny ogród nowe odkrycia lubię zmieniaćdopracowywać
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
kachat 11:55, 05 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Z góry przepraszam, jeśli piszę bzdury, ale jeszcze całego wątku nie skończyłam czytać i nie wiem, czy podobne pomysły już padły czy nie i czy w ogóle mają rację bytu

Ale: ściany betonowe to przecież najlepiej pnączami obsadzić - wsadzisz taki jeden winobluszcz pięciolistkowy i będziesz za rok miała jak w bajce Ja mam kilkanaście metrów do oddania, rośnie tak szybko że już nie wiem co z nim robić Albo piękne drewniane kratki przymocować do ściany a po nich puścić powojniki. Jak pnącza odpadają, to możesz zrobić rusztowanie i gruszę po ścianie puścić, super to wygląda. Albo posadzić świerki serbskie, rosną wysokie albo bardzo wąskie.

Na skalniaku możesz przecież dodać rośliny w innych kolorach, jakieś bordowolistne (berberysy miniaturowe), albo kwitnące - wrzosy, wrzośce, macierzankę piaskową (kwitnie całe lato, jest naprawdę świetna!), goździki kropkowane, rozchodniki, rojniki, zawciąg nadmorski, dzwonek karpacki, goździki skalne, szarotki alpejskie, dzwonki dalmatyńskie, maczek kalifornijski...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Nati 15:16, 05 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208



witaj,

dziękuję za tyle pomysłów jesli chodzi o pnącza bluszcz odpada bo jest za bardzo espansywny i nie lubię ,ewentualnie ten drobny ale na pełnym słońcu nie da rady i będzie przemarzał w zeszłym roku już o tym myslalam wiciokrzewy mam na siatce i też będę je wyrzucać bo szybko rosną brudzą liściami i gołoceją od dołu trzeba je ciągle przycinać bo po latach są brzydkie lubię iglaki wyglądają zawsze ładnie schludnie i łądną ścinę dają kratki mam już obok i chyba starczy, ale dziękuję za radę co do skalniaka taki chciałam tylko iglaki ale za dużo chyba żółtego dałam zaawsze można coś zmienić ale te roślinki skalnicowate poczytamz chęcią o nich ale na skalniaku już nie mam miejsca miałam żurawki tam ale nie chcę ciapać wszystkim tylko zimozielone tam dałam i trawkę, to na ścianie nie dawać tuji jakoś nikt mnie jeszcze w tym nie poparł albo się nie wypowiadał ja chcę kupić te kolumnowe one są zgrabne dam też modrzew na pniu i kulki z bukszpanu na dole i żurawki.

pozdrowienia ślę
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Gardenarium 19:20, 05 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nati napisał(a)
do wszystkich - begonie zabrane ze skalniaka ale muszę się przyzwyczaić teraz tak monotonnie żółto niebiesko bo taki skalniak zrobiłam, ale chyba ok


Dodaj klonika palmowego bordowego może ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nati 21:16, 05 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
Gardenarium napisał(a)


Dodaj klonika palmowego bordowego może ?


lubię je bardzo ale u mnie te palące słońce wszędzie już mi 3 padły bo od początku je sadziłam mam jednego kochanego w donicy i jego pielęgnuję
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
eda 18:42, 06 sie 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
kratki kratki buźiole
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Nati 20:40, 06 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
edyta_borkowska_kuchcik napisał(a)
kratki kratki buźiole


już rabata wyczyszczona perukowiec wykopany będą tuje.jutro może pojadę do szkółki do Choszczna to zobaczymy co tam mają.
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Gardenarium 20:57, 06 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to berberysa "Orange Rocket".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 11:12, 07 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nati, wpadam na twoje zaproszenie, ale już widzę, że sporo rad dostałaś
nikt lepiej nie doradzi, jak Danusia; osobiście też mam problemy z planowaniem, dlatego często oglądam inne ogrody, połączenia roślin, zastanawiam się czy u mnie sobie poradzą, bo słońce lub cień i tak powoli ruszam do przodu; powiem za innymi, grupowanie roślin z danego gatunku i podsadzenie ich takimi, aby obie wzajemnie podkreślały swoje piękno, daje najlepszy efekt; płotki usunęłabym jednak, u mnie też psy, a jednak zlikwidowałam wszystkie i nawet usuwam kamienie, one też były, jako ochrona przed psami;
rośliny jednoroczne w donicach będą zdobić lepiej koło domu, więc je pozabieraj z rabat
a tak popatrz, jak mocne słońce, od kiedy do kiedy, jaka wilgotnośc i siłą na podlewanie i pod tym kątem dobieraj rośliny, zawsze coś podpowiemy
powodzenia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies