Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzy mi się Siedlisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzy mi się Siedlisko....

roza333 09:23, 02 lip 2012

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 97
Zapowiada się pięknie będę zagladać
____________________
ogrod rozy333
popcorn 09:43, 02 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super!! A jakie bujne rosliny! Nie wiedzialam ze kocimietka taka wielka rosnie! A okolice placu zabaw swietne - podobaja mi sie z tawulami, nie wymienialabym, super to wyglada!!!
pozdrawiam!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
AniaK 15:07, 02 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Diano,roza333,popcarol jak miło, że zajrzałyście.

Karolino, ja też nie wiedziałam, dla mnie trochę już za duża jak na brzeg rabaty, ale znowu pasuje mi tam jej kolor.W przyszłym roku spróbuję ją trochę przyciąć jak już wypuści pierwsze listki, może to coś da i będzie mniejsza.Tylko z tego co pamiętam to po przycięciu,te następne listki są takie malutkie, jakby miniaturki i to też dobrze nie wygląda.No zobaczymy czas pokaże.
A przy placu chcę wymienić trzmieliny nie tawuły, te bardzo lubię. Chociaż jak tak patrzę to teraz już tak źle nie wyglądają,chyba się wzięły bo je postraszyłam, że je wyrzucę.Tak to teraz wygląda.


A to moje ostatnie zakupy (Diano wreszcie wsadzone) na razie na miejscu tymczasowym, a na wiosnę zastąpią hortensje ogrodowe, które kwitły tylko w pierwszym roku po posadzeniu niestety, teraz już trochę za późno je wyciągać.A może też się wystraszą i zaczną kwitnąć.
Od prawej w drugim rzedzie Hortensja drzewiasta INVINCIBELLE, Hortensja bukietowa LIMELIGHT, Hortensja bukietowa MAGIC FIRE



____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
EPODLAS 16:06, 02 lip 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Ale masz fajne niebieskości w ogrodzie. Kępa bodziszka wspaniałego naprawdę wspaniała. Bardzo lubię bodziszki, mam ich kilka, ale tego nie. Ale na pewno muszę go mieć. Urocze to twoje siedlisko.
____________________
Mój ogród
Moniika 17:22, 02 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Bardzo fajny tenTwoj plac zabaw , wyglada super !
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
reni 17:27, 02 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
AniaK napisał(a)
Ta sama rabata z innej perspektywy, również w czerwcu tego roku

Powiem szczerze, że zadziwiają mnie te rośliny z roku na rok rosną coraz większe oczywiście czekałam na to, ale w zeszłym roku już myślałam, że to szczyt ich możliwości, a tu w tym roku wyrosły jeszcze wyżej i szerzej.
Teraz to już zrobił się mały busz, jak dla mnie to już jest za gęsto.A sadzone były w przepisowych odległościach.Nie wiem co zrobię za rok jak będą jeszcze większe.

Na pierwszym planie bodziszek wspaniały, teraz już przycięty przy samej ziemi, ale już wypuszcza nowe listki i nawet pojawiły się nowe pączki.Bardzo mnie to cieszy, bo bałam się tak całkiem go wyciąć. W zeszłym roku cięłam tylko przekwitłe kwiatostany i miałam nadzieję, że powtórnie zakwitnie, ale nic z tego. Więc tym razem spróbowałam radykalnego cięcia, zresztą po deszczach liście położyły sie na ścieżkę i nie wyglądało to dobrze.Chwilkę wyglądało to nieciekawie, bo jest na brzegu i zrobiło się łyso. ale szybko nadrobił.
Teraz na strzyżenie czeka kocimiętka.Jest ogromna, rozłożyła się na ścieżce i też będzie przez chwilę łyso, no i kolor zniknie z rabaty, ale tak to jest z bylinami.
Jak była mała fajnie tu pasowała ale teraz jest trochę za duża, z drugiej strony lubię ją, wcześnie wypuszcza listki i tyle trzmieli i przczół się na niej uwija jak już zakwitnie

Przydałaby się jakaś miniaturka


Piękne widoczki
____________________
Ogród... reni
Sebek 18:45, 02 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
AniaK napisał(a)


Przydałaby się jakaś miniaturka


Witaj serdecznie - bardzo ładnie u Ciebie, śliczny masz trawnik

A kocimiętki miniaturę mam - jest przepiękna, ma może 15 cm wysokości i szybko rośnie

Proszę - tu jest jej zdjęcie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agata_chrosc... 19:37, 02 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No jeszcze w życiu nie widziałam, żeby komuś w jeden rok tak wszystko urosło! masz jakiś sekret? I piwonia też po jednym roku tyle kwiatów ma? Prawdę mówiąc to jest zadziwiające! Może podziel się wiedzą jak Ty to robisz?
____________________
ogród w Holandi
AniaK 00:01, 03 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
EPODLAS, Moniko352, Reni, Sebek, agata_chrosc, cieszę sięi że zajrzeliście do mnie i dziękuję za miłe słowa.Pozdrawiam was wszystkich gorąco.

EPODLAS, Bożenko dziękuję, to taka namiastka siedliska, takie prawdziwe na razie w marzeniach. Bodziszek bardzo szybko rośnie i co najważniejsze jest kępiasty więc nie rozłazi się na boki i jak sama wiesz napewno pięknie liście przebrwiają się na czerwono jesienią.Tak naprawdę on bardziej wpada w fiolet tylko coś mi się w aparacie porobiło i fiolet zamienia na niebieski, ale na zdjęciu fajnie to wygląda. Musze popróbować coś pozmieniać może wróci do normalności.
Jak on dalej będzie tak szalał to w następnym roku będę musiała go dzielić i rozdawać .
A u ciebie (tak sobie podglądałam po cichutku) to dopiero siedliskowe klimaty takie prawdziwe,pięknie u ciebie i ta okolica cudowna o każdej porze roku.Szczęściara

Moniko352, dziękuję.Plac zabaw miał być rozbudowany w drugiej części, ale czasu starczyło tylko na część huśtawkowo-ślizgawkową i jakoś tak zostało, a teraz dzieci już trochę podrosły i ślizgawka będzie likwidowana i trochę będzie przeobrażony (chcemy dodać jakąś siatkę, może drążki,zobaczymy co nam wyobraźnia podpowie), ale to może jesienią jak M będzie miał czas .

Reni, dziękuję.

Sebek, hmm trawnik , no cóż jak się patrzy z daleka to może i ładny, ale naprawdę bywał ładniejszy.Nie pokusiłabym się o takie zbliżenie jak w Twojej wizytówce.On chyba tęski za moim M bo właśnie na wyjeździe i chyba lubi jak on się nim zajmuje.Tak naprawdę, to nie mamy nawadniania i czasem mu się podeschnie, a potem potrzebuje trochę czasu żeby się zregenerować, całe szczęście zaczęło u nas padać od niedawna i już jest trochę lepiej. A twoja kocimiętka, to taka jak moja po strzyżeniu, czy taka prawdziwa mini??
Czy ty tak sam ogarniasz i doglądasz swój piękny ogród?

agata_chrosc, ale czemu w jednym roku??? Zdjęcia są od 2009. A piwonię dostałam od teściów z ich ogrodu sadzona w maju 2009 i w 2010 już miała 15 kwiatów.Dobrze zasilona obornikiem co roku a i czasem gnojówka z pokrzyw jej się dostanie,swój kompost i jak to mówią trzeba poprosić żeby rosły. Nie ukrywam, ze dużo czasu poświęcam na pracę w ogrodzie.Ale byliny szybko sie rozrastają, nawet za szybko czasami chciałoby się powiedzieć stop ty już nie rośnij, dla ciebie było tylko tyle miejsca przewidziane.Myślałam, że jak już wszystko posadzę,to będę przez kilka lat oglądać jak wszystko rośnie, a tu w trzecim roku widzę, że już przyszedł czas na korekty i dzielenie, zmniejszanie i przesadzanie.Chyba przerzucę się na iglaki .
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Diana 00:12, 03 lip 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Aniu helloooooooooooooooo ty iglaki? jakoś do ciebie nie podobne!!! nie wyobrażam sobie ciebie i samych iglaków brrrrrr.Ty jestes moją sąsiadką kwiatową!!! u ciebie oglądam te sliczności nie zrobisz mi tego
I co bys niby z tymi iglakami robiła? po igiełce obcinała żeby się odstresować? a tak ciach, ciach podcięte, wyrwane, przesadzone itd
Aniu ale leje !!!!!!!!! A ja podciełam wieczorem bukszpaniki będa miały końcóki brązowe) buuuuuuu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies