Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

iwona100na 17:34, 31 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
nie mieszaj - postaw na limonki
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
agata_chrosc... 19:43, 31 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Popieram sugestię żeby tych hortensji ze sobą nie mieszać, chociaż co tam moja opinia maluczka przy szefowej. ALe zawsze lepiej dmuchac na zimne więc na wszelki wypadek się dopiszę. Mam obie, tylko w innych miejscach i widze, że gdyby były razem to źle by wyglądały. Zamiast podkreslać swoja urodę to konkurowały by o Twoją uwagę. Lepiej dac duże kępy w pewnej odległości, jeśli już musisz mieć obydwie odmiany. Co ja z resztą akurat rozumiem, bo obie są piękne
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:46, 31 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Aha - i "osobiscie bynajmniej uważam" , że Limelight to wcale nie jest najpiękniejsza hortensja świata, pomimo jej oszałamiającej kariery ostatnio. Zobacz sobie inne odmiany, jest sporo nowych, nie ma co tak wszystkiego na jedno kopyto robić "Bynajmniej"
____________________
ogród w Holandi
JulkAd 20:53, 31 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Dzięki Dziewczyny za odpowiedź. Posłucham Szefowej, a o innych hortensjach pomyślę w innym miejscu. Czyli wiem ile i czego zamówić

Agatko, wiem, że masz kilka odmian hortensji. Według Ciebie, które są najładniejsze no i w jakich terminach kolejno kwitną, oczywiście wiem , że u Ciebie to i tak pewno szybciej niz u mnie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
agata_chrosc... 21:16, 31 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A byś się zdziwiła! W tym roku to u nas później niż u Was. Pogoda taka! Które najładniejsze to na prawdę trudno powiedzieć. Ja na przykład bardzo polubiłam Vanille Fraise - ma takie śnieżnobiałe kwiaty, a potem zaczną się powolutku przebarwiać na różowo. Ale tak ładnie Limelight jest taki dość zwykły - zielonkawo-białe wiechy, w dodatku źle go posadziłam i słabo rośnie - na jesieni ma przeprowadzkę na bardziej słoneczne stanowisko. A Annabelle jest najbardziej spektakularna, tylko z tym pokładaniem się przesadza. I niestety chyba nie najlepiej ją podwiązałam, bo trochę się po deszczach połamała. ALe jak się niczego przed nią nie posadzi i pozwoli pokładać, to nawet dość malowniczo wygląda - tak trochę dziko. I z tych trzech u mnie najwcześniej zakwitła. No a wybór niestety należy do Ciebie
____________________
ogród w Holandi
JulkAd 22:04, 31 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
No ja na pewno się skuszę na Limelight i Anabelle, przynajmniej na razie. Tylko nie wiedziałam czy posadzić razem. Taraz juz wiem, że nie.Ale muszę zamówić kilka sadzonek Limonki, a tylko jedną Anabelkę, oczywiście na razie.Szkoda, że w okolicy nic nie ma
Dzięki Agatko, jak znajdę miejsce to i na Vanille Fraise też się skuszę
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
iwona100na 07:15, 01 sie 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Anabell też mi się bardzo podoba poza tym z tego co wyczytałam to kwitnie bardzo długo, bo prawie 3 miesiące, zaczynając od czerwca prawie do początku września, zaś Hortensja bukietowa limelight zachwyca pod koniec lipca - początek sierpnia i w październiku
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
iwona100na 07:24, 01 sie 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Hortensja bukietowa Magical Moonlight - to z hortensjowych nowości która podobnie jak Anabell kwitnie od czerwca i ma gigantyczne białe kwiaty - i nie kładzie się jak Anabell
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
jambosana 08:27, 01 sie 2012


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
oprocz moonlight z serii magical są magical fire, flame, candle, wszystkie są piękne, oprocz moonlight przebarwiają się na roz a flame prawie na czerwien, zobacz tu www.wroblewscy.com. To szkołkarze ze związku.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
iwona100na 08:32, 01 sie 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
nie moge otworzyć strony
to ona taka brzydka się robi?
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies