Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

jambosana 21:42, 01 sie 2012


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Ozz napisał(a)
A czemu nie mieszać?



Generalnie jest zasada, żeby sadzić grupowo, wtedy osiaga się pięny efekt, jak są różne rośliny to rabata może sprawaić wrażenie nieładu. Ale to tylko zasada, widziałam blog dziewczyny, która jest kolekcjonerką hortensji, raczej grupami nie sadzi, a i tak było pięknie.
Jak mi się uda to cyknę zdjęcia przed Jasną Górą - szpaler anabel , a za nią tardivia, a częściowo limlight (zabrakło im tardivi??). Fajnie to wygląda teraz królują anabelki, ale już powoli stratują bukietowe. Ale to cały dłuugi szpaler.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
JulkAd 22:01, 01 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
jambosana napisał(a)

A czemu nie mieszać?



Generalnie jest zasada, żeby sadzić grupowo, wtedy osiaga się pięny efekt, jak są różne rośliny to rabata może sprawaić wrażenie nieładu. Ale to tylko zasada, widziałam blog dziewczyny, która jest kolekcjonerką hortensji, raczej grupami nie sadzi, a i tak było pięknie.
Jak mi się uda to cyknę zdjęcia przed Jasną Górą - szpaler anabel , a za nią tardivia, a częściowo limlight (zabrakło im tardivi??). Fajnie to wygląda teraz królują anabelki, ale już powoli stratują bukietowe. Ale to cały dłuugi szpaler.

No tak, a mój ogród ma ograniczone rozmiary
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Milka 12:53, 02 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Julita, wrzucaj fota
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
JulkAd 17:53, 02 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
irena_milek napisał(a)
Julita, wrzucaj fota


Irenko, ja ledwo żyję po pieleniu za jałowce jeszcze się dzisiaj nie wzięłam. Dopiero wróciłam spod prysznica, wrzucę w weekend
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 20:29, 03 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Na początku jałowce wyglądały bardzo nieciekawie,




więc 2 tygodnie temu wzięłam nożyce i lekko przycięłam, zdjęcie z pewnej odległości może trochę niedokładnie widać




ale za namową Irenki postanowiłam je znacznie "opitolić" i obok zrobić miejsce na Limelighty, tak wyglądał jeden w trakcie cięcia






a tak w sąsiedztwie jeszcze nieogolonego

____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 20:34, 03 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Tak wygląda po wizycie u fryzjera.




Zastanawiam się czy faktycznie zostawić je i jeszcze walczyć z pozostałymi, czy wykopać. Dzisiaj dałam radę od 18 do 20 ogolić jednego. Za punkt honoru wzięłam sobie usunięcie brązowych gałązek, nie tylko tych widocznych, ale również tych wewnątrz.. Mam nadzieję, że po przewietrzeniu zacznie się zielenić.

Niestety nie mogłam zostawić jednego wiodącego pnia, bo wyglądałby bardzo łyso


Obok jałowca widać betonowy słupek ( w ogrodzeniu też takie są), jest to odciąg od słupa telefonicznego???? - pamiętacie jeszcze takie?????, który stoi na posesji sąsiada, wkopałam tam winobluszcz i mam nadzieję, że da radę to zarosnąć. Na płot chyba puszczę bluszcz, a z tyłu za jałowcami jest jeszcze pół metra i myślę co dać do zadarniania w tym miejscu?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Madzenka 10:27, 04 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
JulkAd napisał(a)
Dzięki Dziewczyny za podpowiedzi, Iwonko zaintrygowałaś mnie tą Magicall Moonlight. Na pewno pod jałowcami posadzę Limelight, to już pewne. W innym chcę jakąś inną. Rozważałam Anabell, ale taż Agatka mnie kusiła Vanille Fraise, a teraz Ty jeszcze tą Moonlight- ciężki orzech do zgryzienia

Beatko dzięki za stonkę szkółki. Szkoda, że nie bawią się w wysyłki, a jak patrzyłam to najbliżej współpracująca szkółka z nimi to i tak 100 km ode mnie


Julka zrobię dzisiaj zdjęcia moich horetnsji, wpadnij jutro obejrzeć. Magical jest boska!!! Ale zamiast anabell incrediball, zobacz tu
http://www.futuregardens.pl/hortensja-drzewiasta-incrediball-nowosc.html
Radziłabym posadzić już teraz to w przyszłym roku mogłaby być już piękna. Jest droga ale uwierz mi że warto. A najpiekniejsze jest to, że po przekwitnięciu wybarwia się na pistacjowo.

A limlajtaka obowiązkowo
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:29, 04 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jałowce muszą być cięte wówczas się zagęszczają i są ladne i nie widać brązowego środka. Podsadż je od dolu np trzmieliną lub innymi roślinami zimozielonymi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
JulkAd 19:24, 04 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Dzięki za rady Marzenko o trzmielinie myślałam również, ale pomyślę o tym jeszcze. Muszę dokładnie sprawdzić jak długo utrzymuje się tam słońce.
Faktycznie incrediball warta przemyślenia, och chyba zacznę grać w totka
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Anita1978 08:55, 06 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Podglądam Twoja walkę z jałowcami z zainteresowaniem bo sama mam 3 nieciekawe cyprysiki w widocznym miejscu... Ale u mnie chyba po prostu zmarzły, więc raczej je czymś zastąpię...
A ty jak chcesz je zachować to faktycznie czymś podsadź ale czym?
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies