Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

JulkAd 13:38, 06 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Anita1978 napisał(a)
Podglądam Twoja walkę z jałowcami z zainteresowaniem bo sama mam 3 nieciekawe cyprysiki w widocznym miejscu... Ale u mnie chyba po prostu zmarzły, więc raczej je czymś zastąpię...
A ty jak chcesz je zachować to faktycznie czymś podsadź ale czym?



Anitko walczę już trzeci dzień z nimi (przerwa w weekend), każdego dnia jeden krzaczek. Oprócz tego wyrywam chwasty no i chwastnicę z trawnika (rosną super). W tym miejscu mam zamiar posadzić Limelighty, myślę o 6 krzaczkach tak pomiędzy jałowcami po 2. Mam nadzieję, że jak podrosną to trochę zasłonią nogi jałowcom, a jałowce trochę wypięknięją po tych cięciach.

U mnie też iglak jeden w przedogródku po zimie wyleciał, ale myślę, że to wina śniegu (nie było go dużo, ale spadł na niego z dachu). Tam przesadzę Lawsona.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 20:49, 06 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Po trzech dniach bitwy z jałowcami zakończyłam nierówną walkę, mam nadzieję, że wygraną. Dzisiaj zamawiam Limelight i cierpliwie czekam



Po lewej stronnie od ostatniego jałowca rośnie rododendron. Myślałam, że ma tam zbyt dużo słońca, ale daje tam radę, bo w tym miejscu słoneczko od około 13 do 16-17.



I jeszcze widoczek na wszystkie wyskubane jałowce







Nie są idealnie równe, ale wysokością różniły się już na samym początku.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 20:59, 06 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Mam pytanie do wszystkich zaglądających, może ktoś się pozna na tym klonie i pomoże mi w identyfikacji? Dostałam go niedawno, ale bez żadnej etykiety.



Młode liście są czerwone, później przebarwiają się na bordowo. Te najniżej rosnące mają cimno zielony kolor.





I tutaj jeszcze kilka zdjęć liści - trochę sponiewierane przez lipcowy grad






____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
agata_chrosc... 22:21, 06 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
To może być Acer Campestre Red Shine. Zobacz sobie np. tu: http://www.esveld.nl/htmldia/a/accrsh.php

A jałowcom to dałaś do wiwatu! To ja teraz chętnie te hortensje pod nimi zobaczę!
____________________
ogród w Holandi
JulkAd 23:09, 06 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Dzięki za link. Nie jestem do końca pewna czy to ten....trochę chyba inne liście ma. Miejsce dla niego już jest tylko nie chciałabym żeby zaskoczyl mnie mega wielkością...no może nie mnie tylko bardziej sąsiadów bo blisko ogrdzenie będzie.

No Agatko, na hortensje (takie kwitnące) to pewno do przyszłego roku trzeba będzie poczekać. W mojej okolicy w szkółkach nie było , a w castoramie tylko ogrodowe. Zamówiłam w necie i za Twoją namową skusiłam się na Vanillie Fraise. Incrediball kusząca ale może w przyszłym roku?, a jałowce mi też dały do wiwatu! musiałabyś zobaczyć moje ręce
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Milka 11:28, 07 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Świetnie wyszły jałowce, a ręce na pewno pokłute jak diabli! fajnie będzie z tymi hortensjami
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
JulkAd 15:13, 07 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Dzięki Irenko za pochwałę, moim obolałym rękom od razu lepiej
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
boguslaw_r_ 15:29, 07 sie 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witam, jałowce super rozszerz je trochę , poprzycinaj same czubeczki wszystkich odrostów, w ten sposób zagęści się i będzie na wiosnę prawie bonsai
Pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
agata_chrosc... 15:31, 07 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Słuchaj się Bogusława bo on wie co pisze!
____________________
ogród w Holandi
Kindzia 22:35, 07 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Przyszłam sie przywitać, bo spotkałam Cię u Sebka. Widziałam te cuda u Bogusława. Przy Jego korepetycjach też możesz sobie takie piękności stworzyć.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies