Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

sylwia_slomc... 08:12, 27 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Widzę, że działasz więc chyba ze zdrowiem ciut lepiej, róża ładnie zakwitła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgnieszkaW 10:29, 27 maj 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ulu, przyszłam pooglądać twoje ogrodowe "rewolucje". Ja bym tam widziała ładną, prostą linię od schodów do tego wystającego murku. W środku tej przestrzeni ławeczka w prostokącie z bukszpanu (oczywiście prostokątna bukszpanowa obwódka bez jednego boku, z przodu ławeczki). Po bokach można posadzić drzewka na pniu, może kalinę?, a jeszcze lepiej lilaki "Palibin" szczepione na pniu, dadzą piękny zapach, radzą sobie świetnie na wapiennej glebie. Dołem floksy szydlaste, może jakieś funkie (nie wiem, jak tam ze światłem słonecznym). Do "Palibina" pięknie zakomponują się grupy (z jednej np. 5, z drugiej 7 sztuk berberysu "concorde" i obok bylica Schmitta "Nana". Nie sadź tam dużych drzew, o których myślałaś, nie ma na nie miejsca. To na razie tyle, co mi się nasunęło. Pozdrawiam

Ps, Jeśli tam jest słońce, to widziałabym tam jeszcze lawendę, perowskią, dla przełamania kule bukszpanowe.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Urszulla 11:23, 27 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę, że działasz więc chyba ze zdrowiem ciut lepiej, róża ładnie zakwitła


Ze zdrowiem bywa różnie, wczorajszą pracę musiałam w nocy odcierpieć. To miejsce męczy mnie od zeszłego roku. Tylko ta wiosna w lato przeszła i kolejność prac zmieniła

Od Ciebie zakwitły śliczne dzwonki na bylinowej rabacie i bodziszek a len to nieustająco widoczny



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:23, 27 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Sylwia, tarasowa róża pachnie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:00, 27 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
AgnieszkaW napisał(a)
Ulu, przyszłam pooglądać twoje ogrodowe "rewolucje". Ja bym tam widziała ładną, prostą linię od schodów do tego wystającego murku. W środku tej przestrzeni ławeczka w prostokącie z bukszpanu (oczywiście prostokątna bukszpanowa obwódka bez jednego boku, z przodu ławeczki). Po bokach można posadzić drzewka na pniu, może kalinę?, a jeszcze lepiej lilaki "Palibin" szczepione na pniu, dadzą piękny zapach, radzą sobie świetnie na wapiennej glebie. Dołem floksy szydlaste, może jakieś funkie (nie wiem, jak tam ze światłem słonecznym). Do "Palibina" pięknie zakomponują się grupy (z jednej np. 5, z drugiej 7 sztuk berberysu "concorde" i obok bylica Schmitta "Nana". Nie sadź tam dużych drzew, o których myślałaś, nie ma na nie miejsca. To na razie tyle, co mi się nasunęło. Pozdrawiam

Ps, Jeśli tam jest słońce, to widziałabym tam jeszcze lawendę, perowskią, dla przełamania kule bukszpanowe.


Ciekawy ten pomysł z ławeczką pośrodku, ale tam mam pełne słońce i zanim doczekałabym ławeczki to raczej zostanę przy rozkładanym fotelu przy samych schodach tak jak teraz. Generalnie taniej i szybciej dla mnie będzie zagospodarować miejsce roślinami.
Ładny ten berberys concorde.

O drzewie myślałam nie w tej części pod oknami tylko dalej. Tam długi mur, właśnie za tym krótkim kamiennym krawężnikiem. Tam mam taki plan jak piszesz: bukszpany, lawenda, perowska się ukorzenia chciałam też molinie.

Tu z bliska to miejsce. Narazie kosmosy, cleome, ukorzenia się kocimiętka i perowska. Drzewo tylko jedno pośrodku chciałam tam wysokości starczy.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
AgnieszkaW 14:00, 27 maj 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ula, tam przecież jeszcze mniej miejsca masz na drzewo, w dodatku to pas przy domu, tak? Nie wiem, czy go chcesz poszerzać, bo w tym stanie drzewa nie radzę... Może korzeniami uszkodzić fundamenty, pomyśl nad tym... Jeśli już, to coś delikatniejszego. Może 3 cisy kolumnowe w konfiguracji 2+1 lub 2+3 (w zależności od długości muru). Pomiędzy cisami dasz lawendę, perowskię i itp.
Taki np. buk kolumnowy po latach może osiągnąć ok. 3 m szerokości! W dodatku jego gałęzie mogą uszkadzać elewację...
No nie wiem, może ktoś się jeszcze wypowie w tej sprawie...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Urszulla 14:18, 27 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
AgnieszkaW napisał(a)
Ula, tam przecież jeszcze mniej miejsca masz na drzewo, w dodatku to pas przy domu, tak? Nie wiem, czy go chcesz poszerzać, bo w tym stanie drzewa nie radzę... Może korzeniami uszkodzić fundamenty, pomyśl nad tym... Jeśli już, to coś delikatniejszego. Może 3 cisy kolumnowe w konfiguracji 2+1 lub 2+3 (w zależności od długości muru). Pomiędzy cisami dasz lawendę, perowskię i itp.
Taki np. buk kolumnowy po latach może osiągnąć ok. 3 m szerokości! W dodatku jego gałęzie mogą uszkadzać elewację...
No nie wiem, może ktoś się jeszcze wypowie w tej sprawie...



Bardzo Ci dziękuję o to mi chodzi. Tak może poszerzę o te 0,5m co trawnik gdzie te pustaki.

Cisy to fajny wybór, może tak być
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 06:55, 28 maj 2018


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dzwonki są bardzo fajne, lubie je Ula przy domu się nic nie sadzi, wyjdz z tym za pustaki jak już i to nie drzewa. Dałam Ci u mnie ten niższy przetacznik. Wczoraj przeżyłam chwile grozy , nagle straszna burza i grad
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 15:51, 28 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
danuta_szwajcer napisał(a)
Dzwonki są bardzo fajne, lubie je Ula przy domu się nic nie sadzi, wyjdz z tym za pustaki jak już i to nie drzewa. Dałam Ci u mnie ten niższy przetacznik. Wczoraj przeżyłam chwile grozy , nagle straszna burza i grad


Byłam

U mnie dziś rozkwitła róża tarasowa. I Edenki szaleją. Ale zdjęć w takim słońcu nie da się robić.

Wyplewiłam dziś jedną rabatę i okancikowałam. Już jutro będzie skorupa. Koszenie po weekendzie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:43, 28 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Senpteur Royale



Comtessa


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies