Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 14:26, 22 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Kindzia napisał(a)
To będzie dobry rok dla róż, będziesz miała pociechę ze swoich w tym roku


Och, tak

Wszystkie szaleją i prześcigają się ilością pąków

Pierwsze startują Edenki i tarasowa Senteur Royale. Potem będą inne:Comtessa, Artemis. Chopin zachwycający w którejś kolejności. I w tym roku Goethe się pochwali choć dopiero za rok się wyłoni z pomiędzy bukszpanów na dobre.

Senteur


Artemis


Goethe


Irysy powalone przez deszcz cieszą oko w słoiku z wodą

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:42, 22 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Bardzo lubię tę trawkę NN, na zimę zanika wiosną się odradza, miękka w dotyku i zawsze ładnie wygląda. Z małej mam już 2 kępki i co roku dzielę jesienią na pół.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:37, 22 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Duże okazy

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Bogdzia 21:14, 22 maj 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dobrą masz ziemie dla róż, widac ze sie im u Ciebie podoba.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Urszulla 22:36, 22 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Bogdzia napisał(a)
Dobrą masz ziemie dla róż, widac ze sie im u Ciebie podoba.


Glina im sprzyja ale mają dosypywany kompost, to procentuje nie chcę setki róż bo są pracochłonne a myślę żeby minimalizować prace w ogrodzie.

Choć prawdziwa różanka przydałaby się to jednak róże będą dodatkiem u mnie. Mniej pracy wymagają hortensje i trawy a dobrze u mnie rosną dlatego taki wybór. I zajmują przestrzeń

Dziś właśnie zastanawiałam się że mój ogród nie jest dla mnie. Za duży jak na moje siły i stan obecny.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 23:07, 22 maj 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tak jest, że narzekam na brak miejsca, że chciejstwa się nie mieszczą, ale jak przychodzi to wszystko utrzymać, to jednak dochodzę do podobnego wniosku, tyle ile jest wystarczy i wbijam to sobie do głowy, by mnie nie kusiło chcieć więcej
____________________
Dwa ogrody
Urszulla 08:51, 23 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
paniprzyroda napisał(a)
Tak jest, że narzekam na brak miejsca, że chciejstwa się nie mieszczą, ale jak przychodzi to wszystko utrzymać, to jednak dochodzę do podobnego wniosku, tyle ile jest wystarczy i wbijam to sobie do głowy, by mnie nie kusiło chcieć więcej


Też tak mam z jedną uwagą że miejsc do ogarnięcia żeby wyglądały przyzwoicie mam jeszcze ze 6 i to jest dla mnie zbyt duży problem. Samo przygotowanie podłoża to walka na 2 lata. Wycwaniłam się kładę folię na to wrzucam chwasty. Przydałaby sie włóknina do przykrycia.

Reszta to może być trawnik.

Poza tym jeden kompostownik już prawie pełny tylko po wiosennych pracach Ostatnio na maksa przycięłam kalinę i powyrywałam osty wysokie do ud. To zmora ogrodowa najgorsza.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 05:57, 24 maj 2018


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Mocno działasz Ula, ze zdrowiem już lepiej? Róze zapączkowane, u mnie już dużo kwitnie ale najgorzej edenka ta ma chyba 1 pączek coś z nią nie tak bo ma trzeci rok. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 16:49, 24 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
danuta_szwajcer napisał(a)
Mocno działasz Ula, ze zdrowiem już lepiej? Róze zapączkowane, u mnie już dużo kwitnie ale najgorzej edenka ta ma chyba 1 pączek coś z nią nie tak bo ma trzeci rok. Pozdrawiam


Coś Ty nic nie robię wielkiego. Walczę z tym co mam i nie chcę patrzeć nawet na to co trzeba by robić.

Z Twoją Eden coś nie tak. Moje szaleją, za tydzień pokażę w pełnym rozkwicie



A teraz cieszę się różą tarasową



Jan Paweł II też go lubię. Muszę przesunąć go bardziej pod płotek do słońca. W tym roku się nie dało.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:35, 24 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Szałwie jakoś mnie nie powalają, chyba pójdą na tyły



Za to na przetaczniki czekam



A tego kwiatka mam od Sylwi, to chyba będzie jakiś dzwonek

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies