Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

ElzbietaFranka 13:18, 18 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Urszulla napisał(a)


Nie ma mszycy. Przyglądam się bukowi. On chyba tak długo liście prostuje. Dzisiaj jest taki



A werbenę będę sadzić i inną moją produkcję chybapo czwartkowym deszczu, w każdym razie na luzie do przyszłego tygodnia.




Buki zawsze pozniej liscie wypuszczaja taka ich natura. Lubia raczej polcien a najlepiej rosna pod wysokimi drzewami sosnowymi które im stwarzaja polcien.

Jak juz się zaaklimatyzuja to ruszaja z kopyta.
Mam buka zielonego ktory ma jeszcze liscie ubiegloroczne i wypuscil liscie tegoroczne. Widocznie silne te z ubieglego roku ze nie odpadly.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 16:38, 19 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
ElzbietaFranka napisał(a)




Buki zawsze pozniej liscie wypuszczaja taka ich natura. Lubia raczej polcien a najlepiej rosna pod wysokimi drzewami sosnowymi które im stwarzaja polcien.

Jak juz się zaaklimatyzuja to ruszaja z kopyta.
Mam buka zielonego ktory ma jeszcze liscie ubiegloroczne i wypuscil liscie tegoroczne. Widocznie silne te z ubieglego roku ze nie odpadly.


Mój musi wytrzymać słońce w okresie letnim, nie ma rady

A dziś myślałam co dodać żeby koloru nabrało to ciemnozielone tło tui. Wymyśliłam że dosadzę kłosowce o żółtych liściach tak jak pod magnolią mam. Może zmieszczą się między czosnkami i liatrami. A będą zdobiły od maja do jesieni. Pod magnolią mi nawet nie przemarzły i odbiły z poprzedniego roku.

Myślałam tam kiedyś o liliach białych, niskich. Ale nie wiem czy to się zmieści. Kłosowce są długo a cebule krótko cieszą.

O tym miejscu mowa, za bukszpanami



A kawałek dalej tak mam pod magnolią,wiosną były pierwiosnki i przebiśniegi a teraz gęściutko

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:20, 20 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Wczoraj posadziłam 180sadzonek ogórków na 1m2 ( w przybliżeniu) bo nie mam jak inaczej w tym roku. Część będzie się pięła do góry, potem chyba zwisała a część płożyła. W zeszłym roku z 70 sadzonek nie zjadłam nic bo mi jakieś nornice podjadały zawiązki. W tym roku zobaczę

Poza tym trochę odchwaściłam rabaty kompostownik się zapełnia w zeszłym roku dużo taczek kompostu poszło na rabaty. W tym sezonie mam tylko tyle żeby pod wybrane rośliny dać, które przesadzam. Trochę ratuję się trocinami.
Do przesadzenia mam ponad 10 roślin a do posadzenia kilkanaście własnych doniczek.

Wysiane na początku tygodnia cynie już wschodzą. To mnie cieszy bo muszą zapełnić chwilowe pustostany.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anitka 10:32, 20 maj 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
180 ogórków na 1 m2? Jak ty to zrobiłaś?
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Urszulla 10:57, 20 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Anitka napisał(a)
180 ogórków na 1 m2? Jak ty to zrobiłaś?


Po obu stronach siatki są kupkami posadzone tak jak mi z wielodoniczek wychodziły.



Druga siatka obsadzona tylko z jednej strony. Między siatkami sama widzisz ile jest miejsca.



I pod płotkiem też

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:01, 20 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Trocinami wysypałam też poletko truskawkowe. Niestety zdjęcia dziś w pełnym słońcu.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:07, 20 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Na koniec dnia zapączkowana tarasowa



I Edenki

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anitka 15:24, 21 maj 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
To już wszystko jasne. A mój eM mówił, jak u mnie sadziłam, że moich cztery grupki po 3-4 sztuki to za gęsto.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Urszulla 20:42, 21 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Anitka napisał(a)
To już wszystko jasne. A mój eM mówił, jak u mnie sadziłam, że moich cztery grupki po 3-4 sztuki to za gęsto.



To gęściej będą ogórki u mnie to już przesada ale nie mam jak inaczej. Chyba że na rabatę kwiatkową wysadzę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kindzia 10:14, 22 maj 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
To będzie dobry rok dla róż, będziesz miała pociechę ze swoich w tym roku
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies