Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

danuta_szwajcer 23:02, 24 maj 2018


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
A przetacznik Ci nie wiednie w słoncu? Moje przetaczniki o różnych rozmiarach i o dziwo ten najniższy najbardziej się pokłada a najbardziej lubie rózowego Szałwia ładnie wygląda w jakims sasiedztwie albo w grupie jako obwódka, u mnie mam ją z jasnymi hostami i hakone w tle i dobrze się prezentuje. Czemu jej nie lubisz? Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 04:51, 25 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
danuta_szwajcer napisał(a)
A przetacznik Ci nie wiednie w słoncu? Moje przetaczniki o różnych rozmiarach i o dziwo ten najniższy najbardziej się pokłada a najbardziej lubie rózowego Szałwia ładnie wygląda w jakims sasiedztwie albo w grupie jako obwódka, u mnie mam ją z jasnymi hostami i hakone w tle i dobrze się prezentuje. Czemu jej nie lubisz? Pozdrawiam


Jak to różne mamy ogrody. Viva mi tłumaczyła dlaczego byliny się pokładają, mam zbyt mocną ziemię dla niektórych tzn. Zbyt urodzajną. I to by się zgadzało. Jesienią kłosowce leżały, nie mogłam patrzeć więc ścięłam. A irysy to się tak pokładają że chyba wyrzucę. Tak samo jest z szałwiami. Dostałam od sąsiadki jakieś 3 szałwie różnej wysokości. Ale pójdą w inne miejsce albo na tyły róż. Przetaczniki w innym miejscu rosną to się nie pokładają. Nie schną bo u mnie mokro. Generalnie kwiatki wolą lekką ziemię z piaskiem.

Sama testuję co gdzie rośnie. Za to pod murem mam wapienny kamieñ i tam kwiatki będą rosły. Posadziłam ostróżki jednoroczne, kosmosy i kocimiętkę. Może Perowska się pokaże. W tym roku to przymiarki pod rabatę i testy. Nie spinam się z wielką pracą.
Ale widzę że po posadzeniu sadzonek nadrugi dzień stały do pionu. To mnie ucieszyło.

Przy tarasie też kosmosy szaleją i je zostawiłam, fajne są z trawami. Róża tylko jest przez 1 miesiąc.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 05:01, 25 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Ciągle zerkam co u kogo kwitnie a u mnie jakiś przestuj po orlikach. Liatry dopiero z ziemi wychodzą. Róże czerwcowe. Generalnie ogród moj jest letnio- jesienny. Brakuje kwitnącego maja.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 07:06, 25 maj 2018


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ale ten rok Ula jest wyjątkowy bo wszystko kwitnie inaczej i szybciej, dlatego lubie krzewy kwitnące bo krzewuszki szaleją i zdobią bardzo ogród już od dwóch tygodni i teraz jeszcze żylistki i jaśminy, wiciokrzewy. Irysy u mnie stoją na baczność i tylko z bylin to te niskie przetaczniki się pokładają. Musze zrobic im zdjęcia bo prosiłaś. Za to cynie jakies dziwne mam. W dodatku jeszcze pełno jakiś dużych robali w kwiatach róż zauważyłam, pierwszy raz takie widze. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 11:17, 25 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
danuta_szwajcer napisał(a)
Ale ten rok Ula jest wyjątkowy bo wszystko kwitnie inaczej i szybciej, dlatego lubie krzewy kwitnące bo krzewuszki szaleją i zdobią bardzo ogród już od dwóch tygodni i teraz jeszcze żylistki i jaśminy, wiciokrzewy. Irysy u mnie stoją na baczność i tylko z bylin to te niskie przetaczniki się pokładają. Musze zrobic im zdjęcia bo prosiłaś. Za to cynie jakies dziwne mam. W dodatku jeszcze pełno jakiś dużych robali w kwiatach róż zauważyłam, pierwszy raz takie widze. Pozdrawiam


Z tym kwieciem to tak jest. Bo byłam rano u sąsiadów ogrodników i wiem że z mojego siewu roślinki będę mieć później kwitnące. U nich szałwia trójlistna już zaczyna.
Przy okazji dostałam dość duże siewki zawilców które planowałam pod hortensje i przy wejściu. Więc jestem happy że mała robótka się trafiła a cieszy

Teraz jest tak z zawilcami, za kilka dni nie będą takie poprzewracane jeszcze czeka mnie tu jedna zmiana jak nabiorę sił i chęci.



Wczoraj Ci pisałam że szmatę kończyłam od ulicy a potem 4 godz koszenia. Więc swoje odcierpieć trzeba.
Zdecydowałam się też będąc u sąsiadów, na trzmielinową obwódkę przy tarasie. Znów patyczki trzeba ukorzeniać. I tak mi się lista prac wydłuża.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:04, 25 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Tarasowa dziś



Przez zawilce trawka od Gosi zmieniła lokum



Rzut oka na wejście, tu też zawilce poszły za obwódkę bukszpanową. W tym sezonie bratki robią kolorową scenerię i lekki busz wypełniając pustostany.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
19:54, 25 maj 2018
zawilce z bukszpanami i rózami to kiepski duet ...bo zawilców nie wyplewisz jak sie rozrosna ..a rosna rozłogami i wszystko zawalą.

zawilce w duecie z krzewami sadź ...a juz napewno nie z jeżówkami czy szałwiami



poszukaj w wyszukiwarce forumowej postów na hasło zawilce lub Toszka ona dużo o zailcach w zeszłym roku pisała ...warto przyswoic sobie ta wiedzę
Urszulla 20:34, 25 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
eee_taam napisał(a)
zawilce z bukszpanami i rózami to kiepski duet ...bo zawilców nie wyplewisz jak sie rozrosna ..a rosna rozłogami i wszystko zawalą.

zawilce w duecie z krzewami sadź ...a juz napewno nie z jeżówkami czy szałwiami



poszukaj w wyszukiwarce forumowej postów na hasło zawilce lub Toszka ona dużo o zailcach w zeszłym roku pisała ...warto przyswoic sobie ta wiedzę


Zawilce mam pod hortensjami.
Przy różach nie mam zawilców.
A za bukszpanami chcę bo narazie muszą robić za wypełnienie pod brzozą.

Chyba gorsza Ice Dance niż zawilce
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:37, 25 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Eden zaczynają piękny weekend zapowiadają

Obrzeże muszę poprawić bo trawy się panoszą, nie zwracajcie uwagi.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:01, 25 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
A z takich patyczków 2 lata temu mam już fajne sadzonki lawendy

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies