Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 18:13, 05 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Renii napisał(a)
Ty to masz dziewczyno cierpliwość


Do ogrodu trzeba mieć cierpliwość.

Dziś przytaszczyłam niebieską hostę i tawułki Andersa. I lewa strona rabaty nareszcie zmieniła wygląd. Wreszcie wyrzuciłam irysy, piękne ale u mnie kiepsko kwitły i właściwie to więcej straszyły niż zdobiły.



U mnie nie ma ideałów od razu. Kancik będzie przy innej okazji. Podejrzewam też, że posadzone rośliny zostaną przycięte bo na pewno padną po zabiegach transportu i dzielenia. Jak na prowizorkę która miała być w tym roku wyszło nawet przyzwoicie. Nawet serduszka od Katki tu znalazła swoje miejsce- przesadzona w niedzielę zrobiła mi prezent i zakwitła 1 kwiatkiem

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 22:21, 05 cze 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Goethe pięknie zakwitła. Idealnie nigdy nie ma od razu, właśnie tej cierpliwości potrzeba aż rośliny urosną, zagęszczą się. A potem, gdy nam się wydaje, że już mogłoby tak być, to coś wypadnie, coś przestanie się nam podobać, jak te irysy i sadzimy od nowa Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
sylwia_slomc... 22:34, 05 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Ulcia nie szarżuj , pamiętaj o zdrowiu Penstemona nie ścinaj jak przekwitnie i nie ruszaj, do wiosny wcale. To jest spora szansa na siewki własne, do maja już będą duże i ładne, to sobie poprzesadzasz Nie wiedzieć czemu u mnie najchętniej wysiewa się w trocinówkach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 22:45, 05 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
paniprzyroda napisał(a)
Goethe pięknie zakwitła. Idealnie nigdy nie ma od razu, właśnie tej cierpliwości potrzeba aż rośliny urosną, zagęszczą się. A potem, gdy nam się wydaje, że już mogłoby tak być, to coś wypadnie, coś przestanie się nam podobać, jak te irysy i sadzimy od nowa Pozdrawiam.



Na początku był czyściec wełnisty i te irysy i coś jeszcze, nawet nie pamiętam. Właściwie to ispirację tej rabaty podparzyłam u Ewy Bacowej że hortensje można mieć na takim wąskim kawałku. A właśnie musiałam przesadzić 3 Dollary spod klona Garneta. I tak się to zaczęło. Przy okazji połączyłam w całość ze szpalerem bukszpanowym.
A jak to mi się spodobało to zrobiłam wielką rewolucję przy wejściu. Teraz tylko czekać aż rośliny się rozrosną, tak jak mówisz. Potem się oceni
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:53, 05 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ulcia nie szarżuj , pamiętaj o zdrowiu Penstemona nie ścinaj jak przekwitnie i nie ruszaj, do wiosny wcale. To jest spora szansa na siewki własne, do maja już będą duże i ładne, to sobie poprzesadzasz Nie wiedzieć czemu u mnie najchętniej wysiewa się w trocinówkach


Dzięki za radę. Spróbuję choć U mnie będzie ciężko o siewki bo latem mam skorupę na tej rabacie.



Muszę uważać to prawda. Jak wczoraj i dziś pracowałam to jutro mam przerwę a w czwartek ma padać to też
Niby miałam tylko 1 hostę i sadzonki tawułek a 20 łopat kompostu załadowałam na 2 taczki. To była mała robótka Za większe się nie biorę. Mam jeszcze kanciki i plewienie w przedogródku.

Na przesadzanie czeka kilka roślin i się boję bo lato mamy.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 07:58, 06 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Na słoneczny dzień
Goethe, fajna i widzę ją z okna kuchni za rok będzie wyższa i o to mi chodzi.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anpi 10:39, 06 cze 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
U...kochana żeby przebrnąć przez Twój wątek to nie wiem ile nocy trzeba by było zarwać!?
Masz piękne te Eden Rose z lawendamiMam jedną ale moja jeszcze nie kwitnie.
Goethe fajny ma kolorek
Daj znać jak wstawisz fotki, które chciałaś mi pokazaćPozdrawiam.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 18:32, 06 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
anpi napisał(a)
U...kochana żeby przebrnąć przez Twój wątek to nie wiem ile nocy trzeba by było zarwać!?
Masz piękne te Eden Rose z lawendamiMam jedną ale moja jeszcze nie kwitnie.
Goethe fajny ma kolorek
Daj znać jak wstawisz fotki, które chciałaś mi pokazaćPozdrawiam.


Absolutnie nie czytaj mojego wątku bo nie ma sensu. Na stronie 997 jest obrazkowe streszczenie i podsumowanie 5 lat zmagań ogrodowych tu zapraszam.

A fotki zrobiłam. Popatrz

Pieniek brzozowy pod płotkiem- czy Ci coś przypomina? Na płotku powiesiłam moje nieudane próby robienia wianków. Miały być białe ale efekt marny mi wyszedł to sobie malowanie darowałam.
A płotek biały do różanki to w marzeniach

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:44, 06 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
A teraz trochę ogarniam długi pas przy murze. Ucieszyłam się że tyle u Ciebie ciekawych ispiracji. Od Katki chodził mi po głowie słupek z cegieł i nie wiedziałam gdzie ten pomysł zastosować. Dzięki Tobie już wiem

I kawałek ściany gdzie testuję rośliny na gruzie. Okazuje się że niektóre rosną lepiej niż w mojej glinie cleome sztywne a nie rachityczne, zielone a nie żółte, pewnie ładnie będzie kwitło.




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anpi 00:43, 07 cze 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Urszulla napisał(a)


Absolutnie nie czytaj mojego wątku bo nie ma sensu. Na stronie 997 jest obrazkowe streszczenie i podsumowanie 5 lat zmagań ogrodowych tu zapraszam.

A fotki zrobiłam. Popatrz

Pieniek brzozowy pod płotkiem- czy Ci coś przypomina? Na płotku powiesiłam moje nieudane próby robienia wianków. Miały być białe ale efekt marny mi wyszedł to sobie malowanie darowałam.
A płotek biały do różanki to w marzeniach


Pieniek cudny,aż się prosi żeby coś na nim postawić,albo w nimA może w tej dziupli nasypać trochę ziemi i posadzić jakieś rozchodniki te różyczkowe,albo białą smagliczkę by z dziupli wypływałaFajny byłby na kapliczkę albo bajkowy domek elfów lub krasnoludków
Historia poruszająca ale efekty widać.Żebyś Ty widziała mój pierwszy ogródek kwiatowy... na piasku...Szkoda ze nie mam zdjęć.Dobrze że można się uczuć od innych...wiele korzystałam ...Pozdrawiam i życzę szybkiego spełniania się marzeńTrzeba im w tym pomagać lub głośno wypowiadać...to ktoś pomoże...w ich spełnieniu...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies