Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 14:16, 09 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Milka napisał(a)
Róże pięknie się odwdzięczają domek dziupla oryginalny, a na ścianę domu puść roże i wisterie, a z przodu coś zimozielonego


Irenko, jakoś nie mam przekonania do tego rozwiązania pnących zwłaszcza że nie są zimozielone. Nie wiem kto i co będzie w przyszłości robił z tym murem więc nie chcę stwarzać kłopotu na przyszłość.

Róże piękne są wszędzie w tym roku
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:26, 09 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
danuta_szwajcer napisał(a)
Róża Goethe duze kwiaty i piękny kolor, lubie taki Też bym na tą ściane posadziła róze, bluszcz trójklapowy sam się pnie albo hortensje pnącą o jasnych liściach pięknie by to wyglądało No i bez pracy.plewienia samo rosnie Pozdrawiam



Odpisywałam Irence to się nie powtarzam. To nie tak łatwo. Róże trzeba rozpinać, przycinać. Kto bedzie łaził po drabinach. Mam w planach róże ewent na dole między roślinami. Może przesadzę róże które mam. Mogę tam wrzucić np Chopina i kilka innych na które czekam. Ta Comtessa też by była fajna



Raczej chcę zaplanować rozkład roślin na dole.
Chyba zapadła decyzja że będą tam trawy. Miały w tym roku być dzielone ale nie zdążyłam na przełomie marca/kwietnia a potem pogoda pokrzyżowała plany.
Pod każdą roślinę muszę wybrać trochę kamieni i dać kompost. A jego w tym roku mam mało. Stąd w tym roku będą tylko luźno porozrzucane kwiatki: cleome, ostróżki jednoroczne i kosmosy. Werbena patagońska mi zanikła dziwnie. Może sąsiadka będzie miała nadmiar.

Po drugiej stronie domu mam bluszcz zimozielony i hortensję pnącą.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Bogdzia 21:54, 09 cze 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ula bardzo dużo pracujesz, uważaj zebys sobie krzywdy nie zrobiła, jak czytam ile zrobiłas mimo upalnej pogody to zaczynam się o Ciebie bac.Pieniek z otworem to niemal gotowa super budka, tylko daszek dorobic i powiesic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ewsyg 07:01, 10 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Ula
Widzę, że róże zakwitły również u Ciebie. Coraz więcej osób ma te kwiaty. Ja nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu. Wczoraj córka mi powiedziała z zaskoczeniem w głosie, że nie wiedziała, że mam tyle róż, wszędzie są.
Cały czas pamiętam o liliowcach i w sierpniu wrócimy do tematu. Póki co pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Urszulla 10:44, 10 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Bogdzia napisał(a)
Ula bardzo dużo pracujesz, uważaj zebys sobie krzywdy nie zrobiła, jak czytam ile zrobiłas mimo upalnej pogody to zaczynam się o Ciebie bac.Pieniek z otworem to niemal gotowa super budka, tylko daszek dorobic i powiesic.


Bogdziu w tygodniu pracowałam w ogrodzie tylko dwa dni, w tym było koszenie całej działki. To chyba nie tak za dużo Teraz w oczekiwaniu na deszcz nie da się nawet plewić.
Wczoraj porwałam od sąsiadki nadmiar werbeny patagońskiej ( którą ma ode mnie zresztą ) i wsadziłam na gruzowisko- 10 min roboty. Więc będzie kwitnąco. Czytałaś powyżej moje wywody do Danusi na temat tego miejsca- zasięg długoterminowy.

Sylwia już mi pisała o domku, myślę. Dla jakiego małego ptaszka taki mały otwór?

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:45, 10 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Pierwsze kwitnące kwiaty na gruzowisku



Wczoraj posadzona werbena patagońska i z nasion wyhodowana webena hastata


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:57, 10 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Jeszcze kocimiętka która musi się rozrosnąć



Szałwia jednoroczna pokazuje wreszcie fioletowe listeczki



A lobelia z siewu w donicypod bukszpanem też cieszy troszkę

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:01, 10 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
ewsyg napisał(a)
Witaj Ula
Widzę, że róże zakwitły również u Ciebie. Coraz więcej osób ma te kwiaty. Ja nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu. Wczoraj córka mi powiedziała z zaskoczeniem w głosie, że nie wiedziała, że mam tyle róż, wszędzie są.
Cały czas pamiętam o liliowcach i w sierpniu wrócimy do tematu. Póki co pozdrawiam



U niektórych liliowce już kwitną. U mnie jeszcze nie. Też na nie czekam i na ich rozrost.

Rasowy Chopin i Comtessa jest na czy oko zawiesić w tym roku pozdrawiam



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kindzia 10:50, 11 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Chopin to klasa sama w sobie. Zawsze obficie kwitnie, ale w tym roku przerósł sam siebie, morze kwiatów

Ja bym tam tylko łan lawendy posadziła, bez kocimiętki. Pod domem miała posadzoną lawendę Eliza, teraz jest niezmiernie rzadko na forum, ale jestem pewna, że wklejała zdjęcia swojej lawendy. Rewelacyjnie jej tam rosła. Bardzo ładnie to wyglądało!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Urszulla 12:54, 11 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Kindzia napisał(a)
Chopin to klasa sama w sobie. Zawsze obficie kwitnie, ale w tym roku przerósł sam siebie, morze kwiatów

Ja bym tam tylko łan lawendy posadziła, bez kocimiętki. Pod domem miała posadzoną lawendę Eliza, teraz jest niezmiernie rzadko na forum, ale jestem pewna, że wklejała zdjęcia swojej lawendy. Rewelacyjnie jej tam rosła. Bardzo ładnie to wyglądało!!!


Też tak może być że z przodu sama lawenda.

A co do Chopina to u mnie jest któryś w kolejności i będziw miał miejscówkę pod murem.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies