Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 00:11, 24 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21818
anabuko1 napisał(a)
Ula brawo dobrze ci te prace idą.
Hortensje piękne. Tak dosłownie pod jabłonką rośną ??


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 00:14, 24 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21818
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula białe mogę dać za płotek na rabacie przed stodołą, ale na pnącą miejsca nie mam bo już tylko dla Edenki trzymam pergolęMoże się znajdzie ktoś chętny


Spoko to plan nasadzeń mam ustalony tylko potrwa do jesieni aż te korzenie brzóz wykopię.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:33, 25 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21818
Pół beli słomy poszło na nową rabatę. Takie robocze widoki
jeszcze dwóch obrzeży nie zdążyłam dziś okryć. Rabata ma być lekko wyniesiona powyżej trawnika.


Ogólny widok z przodu. Widać jak jest rozciągnięta rabata. Ścianki kompostownika jeszcze nie rozebrane.



A tu widok z boku


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:49, 25 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81954
Ula ta słoma jest pod spodem czy na wierzchu?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 01:16, 26 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21818
Słoma jest pod matą a to co nie okryłam to jest widoczne.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 01:29, 26 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81954
Acha....a nie boisz się, że będzie zimowym domem dla nornic? U mnie na bank tak by się stało, ale ja mam inne usytuowanie działki chyba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 23:33, 26 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21818
Sylwio, co będzie to będzie, zawsze nornice ganiały chodzi mi głównie o to aby wytworzyła się ziemia dla roślin bo posiadam deficyty a rabata wielka.

Bardziej obawiam się mrówek



Róże które są dla Ciebie to chyba okrywowe o płożących się pędach

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 06:55, 27 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Ale po działałaś. Rabata już fajnie wygląda. Czy nie myślałaś, zeby ten kominek włączyć w rabatę? Wcięcie mniejsze i kosić byłoby lepiej.
Ja idąc twoim śladem też zrobiłam takie dwa Kompostowniki w miejscu przyszłych rabat. Tylko matą nie okrywam, bo po koszeniu materiał dokładam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 15:19, 27 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21818
Gosialuk napisał(a)
Ale po działałaś. Rabata już fajnie wygląda. Czy nie myślałaś, zeby ten kominek włączyć w rabatę? Wcięcie mniejsze i kosić byłoby lepiej.
Ja idąc twoim śladem też zrobiłam takie dwa Kompostowniki w miejscu przyszłych rabat. Tylko matą nie okrywam, bo po koszeniu materiał dokładam.



To jest do przemyślenia żeby tak ukształtować żeby kominki nie straszyły

Pomysł z kompostownikami przerobisz i zobaczysz czy Ci pasuje U siebie też szykuję. Co uda się jesienią zrobić będzie na wiosnę jak znalazł. A wiosną można dorzucić suchego brązowego i przekopać.

Wrzucam Edenkę, która w czerwcu była zbuntowana i nie kwitła postanowiła mnie raz uszczęśliwić.




A na edenkowej takie kompozycje

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 15:43, 27 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
Urszulla napisał(a)



To jest do przemyślenia żeby tak ukształtować żeby kominki nie straszyły

Pomysł z kompostownikami przerobisz i zobaczysz czy Ci pasuje U siebie też szykuję. Co uda się jesienią zrobić będzie na wiosnę jak znalazł. A wiosną można dorzucić suchego brązowego i przekopać.

Wrzucam Edenkę, która w czerwcu była zbuntowana i nie kwitła postanowiła mnie raz uszczęśliwić.




A na edenkowej takie kompozycje


Piękna Edenka. I ja ja lubię.
U mnie będzie ponownie kwitla .
To przetacziki czy szalwie nasz6 z Edenka ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies