Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 16:35, 27 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
anabuko1 napisał(a)

Piękna Edenka. I ja ja lubię.
U mnie będzie ponownie kwitla .
To przetacziki czy szalwie nasz6 z Edenka ?


Przetacznik różowy, ożankę, czosnki skalne....no i oczywiście lawenda ale już nie kwitnie stipa też ma się wysiewać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:28, 27 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Turzyca wiosenna Beatles od Madzi zagościła u mnie.
Jedna z kilku wylądowała w donicy.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 08:00, 29 sie 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Rany ale nowe założenie - piękny jęzorek powstaje, coś na wzór tej pod jabłonką?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 20:58, 29 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
kasiek napisał(a)
Rany ale nowe założenie - piękny jęzorek powstaje, coś na wzór tej pod jabłonką?


Hortensje i trawy rzeczywiście jak pod jabłonką. Bo to cały czas ta sama strona mojego ogrodu, bardzo nasłoneczniona i trudno dobrać inne rośliny. Za to są inne odmiany hortensji, większa różnorodność traw.
Ale celem tej rabaty jest zasłonięcie dużego domu więc tyły przeznaczone dla drzew ( na dzień dzisiejszy sadzonki niskie, na zdjęciu ledwo widać). Więc zanim urosną będą już cieszyły hortensje i trawy.

Dziś tylko przeszłam przez ogród i kilka rzeczy podlałam. Ale roślinki nawet nieźle wyglądają mimo sadzenia przed samymi upałami. Co mnie bardzo cieszyło.
Slomę przykryłam bo teraz nie będzie pogody na nią, jakiś deszcz zapowiadają w poniedz.
Poza tym stoję z rzeczami ogrodowymi bo inne sprawy się wtoczyły. Praca też ograniczy sprawy ogrodowe. Ale jeżeli będzie ładna jesień to się jeszcze coś wykroi.

Z fotek dzisiejszych tylko róża okrywowa marketowa, nawet fajna i lekko pachnie. I Edenka przygotowująca się na drugie kwitnienie.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 09:13, 31 sie 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ula, widzę że nowa rabata powstaje, u mnie też, ale z malinami i miejsce na nowe drzewa owocowe. Powiększam tez warzywnik, tak to mi się spodobało. Mimo trudnej wiosny jakieś plony zebrałam.
Dorze, że trochę deszczu spadło, susza dawała się znowu we znaki.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
popcorn 09:20, 31 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Czy to na pewno Eden rose? W fazie pąka bardziej mi się podoba niż taka rozwinięta...
rabata bedzie wielka! Mnóstwo pracy już włożyłaś, widzę! Powodzenia, ściskam! Miłego dnia, Ula!
____________________
Mój nowy ogródek
Urszulla 19:28, 31 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
ewsyg napisał(a)
Ula, widzę że nowa rabata powstaje, u mnie też, ale z malinami i miejsce na nowe drzewa owocowe. Powiększam tez warzywnik, tak to mi się spodobało. Mimo trudnej wiosny jakieś plony zebrałam.
Dorze, że trochę deszczu spadło, susza dawała się znowu we znaki.



A tak ostatnia duża rabata. Reszta to wszystko mniejsze. Jednak u mnie dużo tego. Ostatnio myślałam nad ogrodem i doszłam do wniosku że gdybym nie musiała zakładać rabat, wozić ziemi, sadzić itp to pewnie bym pozostałe rzeczy miała w lepszym stanie a tak, niestety wszędzie chwasty mnie wyprzedzają. Ale to i tak jest optymistyczne bo przecież rabatę zakłada się raz
Z warzywnikiem nic mi nie wyszło w tym roku. Bo sama widzisz czym się zajmowałam. Został mi jeszcze przyszły rok pracy w takim trudnym stadium. Potem odpuszczam na lżejsze rzeczy, bo zdrowie nie to Najgorzej wygląda mój przedogródek

Fajnie że napisałaś. Lecę do Ciebie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:25, 31 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
popcorn napisał(a)
Czy to na pewno Eden rose? W fazie pąka bardziej mi się podoba niż taka rozwinięta...
rabata bedzie wielka! Mnóstwo pracy już włożyłaś, widzę! Powodzenia, ściskam! Miłego dnia, Ula!


Eden rose na jesień ma czerwone pędy. Przynajmniej u mnie.
Będą niedługo kwitły i chyba obficie.w tym roku zachwycały.

A te białe to marketowe NN.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malgorzata_s... 22:46, 31 sie 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ula widzę że ciągle coś nowego u Ciebie Super
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
anabuko1 07:25, 01 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Urszulla napisał(a)
Turzyca wiosenna Beatles od Madzi zagościła u mnie.
Jedna z kilku wylądowała w donicy.


MAm tą turzycę w ogrodzie.
Ale widzę w donicy ona też wygląda fajnie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies