Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

sylwia_slomc... 16:50, 06 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Urszulla napisał(a)


Trawy ozdobne też szaleją, hortensje i róże też nie narzekają

U mnie róże mają w tym roku okropną plamistość Cały czas je moczy, trudno się dziwić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 18:46, 08 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)

Piękny ogród, często cichaczem zaglądam ale dziś widząc to zestawienie hortensji z budleją zostawiam wpis. Mam również fioletową i różową. Natomiast białej nie chciałem, a po wiosennym zakupie mam niespodziankę. Miała być fioletowa z pomarańczowym w środku. Nawet jeszcze kartka z opisem została
Cóż widocznie tak miało być


Szkoda że zaglądasz cichaczem mój ogród jednak nie dorównuje Twojemu.
Rzeczywiście ta fioletowa budleja ma wewnątrz pomarańczowe oczko
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:50, 08 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie róże mają w tym roku okropną plamistość Cały czas je moczy, trudno się dziwić.


U mnie takich plam nie ma, piękne nowe czerwonawe przyrosty, tylko Artemiski wśród traw nie wyglądają fajnie bo trawy he pożarły. Mus przesadzić.....kolejna robota
Z nienacka mam też rewolucję na kuchennej.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:00, 10 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Rewolucja na kuchennej 1-dniowa, wyjechała pełna taczki bluszczu i takich tam odpadów a posadziłam ukorzenione lekko patyczki Anabelek, których wogóle nie widać. Więc tymczasowo zagospodarowałam tym co miałam z własnej szkółki. Sadzonki są 2-letnie: turzyca szerokolistna od Gosi, żurawka ciemna, turzyca elata. Miejsce cieniste.



Trawnik musi odrosnąć. Zrobiła się znowu przestrzeń- powrót do początków. A docelowo mam całkiem inny plan na to miejsce prowizorki są jednak najdłużej.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
daredevil 09:50, 10 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Zaglądam, pozdrawiam!

U mnie też trawa i chwasty rosną jak szalone, ale hortensje rok temu tak ładne nie były... werbena i trawy też nie... więc przynajmniej te rośliny zadowolone
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
sylwia_slomc... 09:51, 10 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Ula, ale teraz wyszła lepsza linia trawnika, ładniej oko prowadzi między rabatami
Już bardzo fajnie to miejsce wygląda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 08:56, 11 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
daredevil napisał(a)
Zaglądam, pozdrawiam!

U mnie też trawa i chwasty rosną jak szalone, ale hortensje rok temu tak ładne nie były... werbena i trawy też nie... więc przynajmniej te rośliny zadowolone


Miło mi że zaglądasz. Mam dziś dzień ogrodowy, moźe wieczorem jakieś fotki zrobię bo w dzień słońce daje czadu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:00, 11 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula, ale teraz wyszła lepsza linia trawnika, ładniej oko prowadzi między rabatami
Już bardzo fajnie to miejsce wygląda


Trochę porządku ale to wszystko prowizorka. Ciekawe jak długo będzie odrastał trawnik. Anabelki podniosły się po przesadzeniu, znaczy się patyczki anabelek czyli będzie dobrze dziś dzień ogrodowy z przerwami.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
daredevil 09:19, 11 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Będzie dobrze Zazdroszczę dni ogrodowych, u mnie strasznie mało się ich zdarza... no ale praca ważniejsza, niestety.
Trawa potrzebuje parę miesięcy żeby urosnąć i ładnie się zagęścić, ale jak jest dobra ziemia to będzie rosnąć ładnie

Anabelkowe patyki mam i ja, szok jak łatwo się ukorzeniają

pozdrawiam serdecznie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
sylwia_slomc... 10:07, 11 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Mam dla Ciebie sadzonki liliowców moich tych co Ci się rok temu tak podobały, starałam się wczoraj nad rowem pozabierać po kawałku, okropnie ciężko wydobyć cokolwiek co by miało choć kawalątek korzenia, ale coś tam się udało. Wszystkie liliowce nad rowem rosną teraz 40 cm głębiej niż były posadzone. O wykopaniu nie ma mowy bo ten kamień co miały na szmacie zabetonowało mułem, łopaty nie wbijesz ani na milimetr, a jeszcze trzeba się przekopać na tą głębokość na jakiej teraz są. Ale kilka może się przyjmie, nadzieja jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies