Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 09:24, 17 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
U mnie wreszcie lekko padało w nocy i teraz dolewa. Można złapać oddech. Wczoraj skończyłam z źywopłotami i jeszcze kosiłam na szybko. Byłam wykończona.
Od tego koszenia zastanawiałam się nad liriope, bo zaczęły kwitnąć ale na tej patelni są okropnie wyblakłe.

No i tak mam, gdy sobie wymyślę rabatę to życie prostuje pomysły liriope w cieniu sà inne, zdecydowanie efektowniejsze choć na tej fotce tego nie widać tak, w realu widać lekki fiolet kwiatów.


Myślę żeby je zamienić na red baron. Byłyby wprawdzie bardziej widoczne czubki czerwone red baronów z perspektywy domu skąd najczęściej zerkam na liliowcową,ale czerwieniłyby się do jesieni.


Muszę zrobić przymiarkę w któryś dzień bo z wejścia zabieram red baron i tak i tak. Może w takim zestawieniu byłoby ładnie z drugiej strony rabaty?


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:47, 17 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Poza tym inne plany mam tzn. Warzywnik i wejściowa do roboty a tu taki pomysł wpadł mi do głowy. Tylko nie mam sił na kopanie narazie. I jeszcze taka praca wpadła



Uwielbiam tą hortensję od Anitki seledyn z pudrowym różem


Na koniec drugie kwitnienie Edenki też bardzo udane róże lubią dolane podłoźe.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 10:29, 17 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Ula a gdybyś zrobiła taki rytm red baron liriope, red baron liriope.... liriope zimozielone jest nie miałabyś pustki zimąByłyby wiosna lato z liliowców, jesień liliowce red baron i zima liriope.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:30, 17 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Edenka u mnie posadzona w tym roku przy gospodzie na zalewowym, świetnie 4 x powódź zniosła.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 11:24, 17 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula a gdybyś zrobiła taki rytm red baron liriope, red baron liriope.... liriope zimozielone jest nie miałabyś pustki zimąByłyby wiosna lato z liliowców, jesień liliowce red baron i zima liriope.


Red baron chyba pożre liriope, jeszcze ta różnica wysokości. Tam mi nie zależy na zimozielonym, wiosną z okna domu widzę bodziszka od Ciebie. Ale skoro liriope jest zimozielone to chyba dam je pod hortensję, bo tam jest przewężenie rabaty bez obwódki, szmata jeszcze leży
Czekam na natchnienie do pracy


U mnie ciągle od wielu lat takie rotacje. Przyzwyczaiłam się. Tak też mam z innymi miejscami, posadziłam obwódkę lawendową, ile lat musiałam robić sadzonki z 6 początkowych. Teraz lawenda ledwo kwitnie, ciągle jest taka sobie. Dosadziłam do zakola wiosnę ale tylko czosnki wyszły okazałe. W zeszłym roku dosadziłam sesslerię i wreszcie mam to o co mi chodzi. Tylko Chopina trzeba przenieść bo miał być tymczasowo.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:25, 17 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
sylwia_slomczewska napisał(a)
Edenka u mnie posadzona w tym roku przy gospodzie na zalewowym, świetnie 4 x powódź zniosła.


To może ŕóże są rozwiązaniem na ten teren. I tak trzeba odmulać a róże u mnie w najgorszej zbitej glinie rosną super więc muł im nie zaszkodzi. Muszą mieć tylko mokro
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 11:49, 17 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Urszulla napisał(a)


To może ŕóże są rozwiązaniem na ten teren. I tak trzeba odmulać a róże u mnie w najgorszej zbitej glinie rosną super więc muł im nie zaszkodzi. Muszą mieć tylko mokro

Ula w wiekszej ilości roundopu z pól nawet róże nie przetrzymają Właśnie padła amanogawa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 11:59, 17 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula w wiekszej ilości roundopu z pól nawet róże nie przetrzymają Właśnie padła amanogawa


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:05, 18 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Ta....dam
Red baron wychodził z rabaty jedną ręką 10 min roboty


Więc zajął miejsce liriope i teraz liliowcowa jesienią posiada molinie i czerwieniejące red barony. Ciekawe czy ta kompozycja pozostanie na dłużej.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:21, 18 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Ta....dam
Red baron wychodził z rabaty jedną ręką 10 min roboty


Więc zajął miejsce liriope i teraz liliowcowa jesienią posiada molinie i czerwieniejące red barony. Ciekawe czy ta kompozycja pozostanie na dłużej.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies