Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 15:28, 18 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
A liriope wypełniło pustkę pod hortensją było świetnie ukorzenione od wiosny czego w liściach jeszcze nie widać ale to kwestia chwili. Sylwia, dziękuję Przy okazji przyplątał się też rozchodnik z ogrodu Anitki, wszystko razem się ładnie zgra tak myślę Anitko, dzięki łażę po tej nowej rabacie non stop, stare poszły w odstawkę przy niej
Szmatę po kawałku zdejmuję, przyda się znowu


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 16:11, 18 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
No i fajnie wyszło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 21:49, 18 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A o co chodzi z tym Red Baronem że go wyrywałaś bo nie doczytałam?
Magical Candle też mam i o ile w pierwszym roku mi się nie podobały to w tym roku mają naprawdę spore i ładne kwiaty.
Czy u Ciebie się pokładają? Bo u mnie trochę tak.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Urszulla 10:06, 19 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)
No i fajnie wyszło




Jak liliowce urosną to ich najprawdopodobniej od strony domu nie będzie widać. Narazie tworzą fajną tylną ściankę. A z drugiej strony fajnie z wysokością wyszło bo one są niżej od liliowców, na poziomie trawnika. Tylko narazie są przechylone, ale w przyszłym sezonie się wypionują A liriope pod hortensją już mi się podoba
Tak sobie popisałam, wiedząc że innych mało to obchodzi a ja się cieszę z tej rabaty bo umila mi chwile koszenia. Zresztą latam obrywać kwiaty liliowców więc bywa się przy niej codziennie. A wiosną to wprost nie można doczekać się bodziszka

Takie fotki jeszcze zrobiłam z drugiej strony bo wyjątkowo mam słońce za chmurami. Ta rabata jest non stop w słońcu i mokro tam bardzo.




Sylwia, liliami jedyna która się ostała Exotic Sun piękna


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:25, 19 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Nowa12 napisał(a)
A o co chodzi z tym Red Baronem że go wyrywałaś bo nie doczytałam?
Magical Candle też mam i o ile w pierwszym roku mi się nie podobały to w tym roku mają naprawdę spore i ładne kwiaty.
Czy u Ciebie się pokładają? Bo u mnie trochę tak.


Był na innej rabacie ale mi tam nie pasował, zaczął wchodzić w trzmielinę i wysokość też już mnie drażniła. Z małych 3 ssdzonek Tak się rozrósł że starczył na całe plecy liliowcowejTak to jest że czasem sadzimy a potem wyciągamy

U mnie Magical Candle się nie pokładają, raczej powiedziałabym źe jak są duże kwiatostany to niektóre zwisająca lekko zwłaszcza po deszczu. Albo niektóre wyciągają się z cienia jabłoni do słońca to też są takie wypoziomowane. ZrobiłamCi fotki poglądowe, możesz podeprzeć swoje rozplenicami, jak ja mam na ostatniej fotce.

Pod jabłonią

Na obrzeżu już inne

A w pełnym słońcu takie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 10:32, 19 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ula podglądam sobie Twoje działania. Mało piszę...
Zmiany fajne, tym bardziej, że Cię cieszą

Tą słomę kupujesz lokalnie od jakiegoś rolnika? Chętnie sprzedają?
Pozdrawiam Ula
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 10:37, 19 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Zadzwoniła wczoraj znajoma że ma dla mnie piwonie ze swoich podziałów. Więc akcja ogrodowa szykuje się na przyszły tydzień. Mus siły pozbierać choć mi ich już brakuje. A miałam napisać źe koniec większych ogrodowych spraw bo praca się zaczyna.

Cieszę się że żywopłoty pocięłam, choć musiałam to odchorować. To była trudna praca. Niektóre części wygoliłam prawie do pnia.
Chciałabym jeszcze truskawki w warzywniku poczyścić bo w zeszłym roku zaniedbałam bo innych prac przy nowych rabatach było dużo.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 10:39, 19 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Podoba mi się pomysł z podpieraniem roślin innymi roślinami Ja się tak staram podpierać anafalisa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 10:49, 19 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Roocika napisał(a)
Ula podglądam sobie Twoje działania. Mało piszę...
Zmiany fajne, tym bardziej, że Cię cieszą

Tą słomę kupujesz lokalnie od jakiegoś rolnika? Chętnie sprzedają?
Pozdrawiam Ula


Tak, raczej wszystko rozbija się o transport. U mnie ma blisko i przez płot takim specjalnymi widłami traktorem przywozi, nie wiem jak się nazywa ten sprzęt. Więc nie jest to dla niego kłopot. Dla mnie wygoda, idę na łatwiznę bo kompostu się nie nadąży robić na taki duży teren...ciągle mi go brakuje bo zużywam na bieżące nasadzenia.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 10:52, 19 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)


Tak, raczej wszystko rozbija się o transport. U mnie ma blisko i przez płot takim specjalnymi widłami traktorem przywozi, nie wiem jak się nazywa ten sprzęt. Więc nie jest to dla niego kłopot. Dla mnie wygoda, idę na łatwiznę bo kompostu się nie nadąży robić na taki duży teren...ciągle mi go brakuje bo zużywam na bieżące nasadzenia.


No właśnie ten transport. U nas rolnicy jacyś niepomocni ale może trzeba poszukać innych
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies