Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

sylwia_slomc... 10:25, 02 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
W suchym nie wygniła, a nornicom było trudniej się dogrzebać Pokaż koniecznie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daredevil 10:33, 02 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Ula, pięknie masz ciężko pracowałaś ale efekty są
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
anabuko1 13:37, 04 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Urszulla napisał(a)


No tak, biała budleja nie jest też taka pokazowa. Ja też chyba wolę kolory, najlepiej prezentuje się purpurowy kolor. Znajoma mi powiedziała że źle widzi i fioletowego nie sadzi na rabaty. U mnie fioletowa fajnie zza hortensji wystaje ale jeszcze bardziej ją lubię na obrzeżu i często przechodzę, w tym roku mało rozkrzewiona bo długo się zbierała po przesadzeniu. Też raczej oglądam się za niskimi.

Na fotce zobaczysz placyk rozgrzebany pod buka



I muszę Ci jeszcze napisać co wyjątkowego się zdarzyło uchowała się jedna z lilii którą z przecen kupowałam razem z tulipanami. Kupiłam Zambesi i Exotic Sun, ciekawe która z nich??? Uchowała się w najgorszym miejscu sadzona- najtwardszym, suchym i koło traw. Kto by pomyślał....sama radość Pokażę jak się otworzy

Ja mam taką samą ciemną granatową budleję.
I z daleka jej ciemne kwiaty nie są tak widoczne.
Jaśniejsze kolory sa ładniejsze.
U ciebie na tle hortensji ładnie nawet wygląda.
Może swoją powinnam gdzieś przesadzić? Chociaż raz już ja przesadzałam .Bo w poprzednim miejscu miałam za ciasno.
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 13:39, 06 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)
W suchym nie wygniła, a nornicom było trudniej się dogrzebać Pokaż koniecznie


Lilia czeka na słońce
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:41, 06 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
daredevil napisał(a)
Ula, pięknie masz ciężko pracowałaś ale efekty są


Też prawda, 7lat to kawał czasu ale wiesz że ciągle coś do poprawki jest.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:42, 06 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
anabuko1 napisał(a)

Ja mam taką samą ciemną granatową budleję.
I z daleka jej ciemne kwiaty nie są tak widoczne.
Jaśniejsze kolory sa ładniejsze.
U ciebie na tle hortensji ładnie nawet wygląda.
Może swoją powinnam gdzieś przesadzić? Chociaż raz już ja przesadzałam .Bo w poprzednim miejscu miałam za ciasno.
Pozdrawiam


Moja w ciasnym kwitła tylko górą a teraz się rozkrzewia i kwitnie wszędzie. Musi mieć przestrzeń i słońce
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:48, 06 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Ogród stoi u mnie w miejscu, okopałam po deszczach tylko Giganteusa, wykopywanie go to jak praca w kamieniołomach, palenie na nim ogniska przynosi słabe efekty ale lepsze niż jego wzrost powtórny.

Przedogródek spryskany straszy, trzeba przekopywać. Sadzonki posadzić.

Koszenie to priorytet nad wszystkim.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 13:54, 06 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Trawa i chwasty w tym roku rosną jak szalone, wody im nie brakuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 14:37, 06 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)
Trawa i chwasty w tym roku rosną jak szalone, wody im nie brakuje


Trawy ozdobne też szaleją, hortensje i róże też nie narzekają
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Ogrodowy_Kal... 16:31, 06 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Urszulla napisał(a)


No tak, biała budleja nie jest też taka pokazowa. Ja też chyba wolę kolory, najlepiej prezentuje się purpurowy kolor. Znajoma mi powiedziała że źle widzi i fioletowego nie sadzi na rabaty. U mnie fioletowa fajnie zza hortensji wystaje ale jeszcze bardziej ją lubię na obrzeżu i często przechodzę, w tym roku mało rozkrzewiona bo długo się zbierała po przesadzeniu. Też raczej oglądam się za niskimi.

Na fotce zobaczysz placyk rozgrzebany pod buka



I muszę Ci jeszcze napisać co wyjątkowego się zdarzyło uchowała się jedna z lilii którą z przecen kupowałam razem z tulipanami. Kupiłam Zambesi i Exotic Sun, ciekawe która z nich??? Uchowała się w najgorszym miejscu sadzona- najtwardszym, suchym i koło traw. Kto by pomyślał....sama radość Pokażę jak się otworzy

Piękny ogród, często cichaczem zaglądam ale dziś widząc to zestawienie hortensji z budleją zostawiam wpis. Mam również fioletową i różową. Natomiast białej nie chciałem, a po wiosennym zakupie mam niespodziankę. Miała być fioletowa z pomarańczowym w środku. Nawet jeszcze kartka z opisem została
Cóż widocznie tak miało być
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies