Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 21:30, 03 wrz 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gosialuk napisał(a)
Ja też już prawie pływam. No żartuję, na szczęście ma gdzie spływać, ale mokro i zatrzęsienie ślimaków. Wypoczywam, a plany powoli przekładam na kolejny rok.
Liczę jeszcze na ciepłą i słoneczną jesień - jakby mi się wtedy przydał tydzień urlopu.
Liliowcowa bardzo dobrze wygląda, najważniejsze że nie wymaga pracy, to energię i siły można na inne rzeczy spożytkować. A zdrowie najważniejsze.



Nic dodać, nic ująć

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:32, 03 wrz 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
anabuko1 napisał(a)
W tej rabacie z liliowcami czym je obkładasz ??
Skoszona trawa ? Czy co to tam jest ?


Słoma, którą zamawiam w belach. Niedawno pokazałam na zdjęciu świeżą dostawę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:21, 05 wrz 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Ogród cieszy mnie z daleka, z bliska już mniejAle swoimi mini radościami po trudach ciężkiej pracy rzez ostatnie lata chętnie się podzielę

Dla róż sezon wyjątkowo dobry
Edenki

Przyznaję, że wszystkie NN cieszą każdego roku aż do jesieni niezawodnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:27, 05 wrz 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Hortensji mam 10 różnych odmian, ale jak przychodzi do zdjęć to głównie te pełne się wystawiają do zdjęć


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:34, 05 wrz 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Tego rozchodnika muszę koniecznie przed zimą podzielić żeby przed różami wypełnił przestrzeń

Budleję systematycznie przycinam więc coraz piękniej rozkwita i pachnie, a motyle szaleją.

Na nowej rabacie rozplenice oszalały,więc nic innego nie widać

Chmurka zapączkowanych astrów przysłania brzydką piwonię, fajne rozwiązanie...będzie kontynuacja piwoniowo-astrowa.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 13:16, 05 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ula, czy ta budleja ma granatowy kolor czy tak u mnie w telefonie tylko? Super odcień.
U mnie róże nie kwitły jeszcze ponownie a już jesień puka, dziś było minimalnie 4,7 stopnia nad ranem. Masakra.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 14:53, 05 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Astry w ogóle są dobre do zasłaniania tego co zbrzydło przez lato
Róże masz zdrowiusieńkie, u mnie w tym roku dramat, większość nie ma liści, takie mi się nie podobają wcale więc im zdjęć nie robię.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 20:06, 06 wrz 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Roocika napisał(a)
Ula, czy ta budleja ma granatowy kolor czy tak u mnie w telefonie tylko? Super odcień.
U mnie róże nie kwitły jeszcze ponownie a już jesień puka, dziś było minimalnie 4,7 stopnia nad ranem. Masakra.


Raczej ciemny fiolet z pomarańczowym oczkiem w środku, widać je ładnie na jasnym tle hortensji a przy ciemnym tle wyglądają słabiej. Lubię koło niej przechodzić, zawsze przekwitnięte kwiatostany obetnę i ten dziwny zapach przyciągający motyle powącham.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:14, 06 wrz 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Astry w ogóle są dobre do zasłaniania tego co zbrzydło przez lato
Róże masz zdrowiusieńkie, u mnie w tym roku dramat, większość nie ma liści, takie mi się nie podobają wcale więc im zdjęć nie robię.


U Ciebie róże widocznie odcierpieć musiały zalania, wiosną zobaczysz czy się zbiorą. U siebie chwalę NN i Edenki, inne już nie takie okazałe.
Wracam popołudniu i już nie mam sił na ogród, nawet przy pięknej pogodzie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 21:23, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ula ja ostatnio padam wieczorem jak dętka bez powietrza i to nie idąc wcale do ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies