Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 20:18, 12 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
ewsyg napisał(a)
Widzę ula, że powiększasz kolekcję róż.

U nas trzy dni lało jak z wiadra, irysy i piwonie są w opłakanym stanie.


Widziałam u Ciebie. Dobrze że zaraz przy piwoniach cieszą róże. Czy powiększam kolekcję...jak najbardziej Czekam na niez utęsknieniem, chodzę i wycinam przekwitnięte, lubię to znalazłam dziś omomiłek na różach więc chyba posilały się mszycami,mam nadzieję

Trochę spamu różanego

NN , marketowe pachnące -pisało że pnące, wzięłam na próbę 2szt. bo za 12zł to żadne szaleństwo. A zachwycają mnie ogromnie. Liliowa jest super bo samooczyszczająca i fantastyczna, bardziej pachnącą od białej. Biała przekwitając różowieje

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:27, 12 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
sylwia_slomczewska napisał(a)
Róże teraz zaczynają cieszyć, liliowce jeszcze moment i też się rozkręcą


Wiesz jaki szkodnik nadgryza pąki liliowców??
Jeden już kwitnie, tylko coś go uszkadza...zostawione na liściach są jakby czarne odchody.


Czekam na liliowce zaraz po różach, na razie bodziszek robi robotę na liliowcowej. Ona będzie miała 3 odsłony: z bodziszkiem, z liliowcami i jesienią z moliniami i Red Baronem ( zanim go nie zdecyduję się usunąć..)



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:09, 12 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Adela napisał(a)
Dużo masz róż? Piękne są
I ja coraz częściej myślę o różach. Już szukam


Na mojej podmokły glinie róże się super odnajdują, one w sezonie do kwitnienia potrzebują dużo wody i niekoniecznie stale ale okresami.
Specjalnie dla Ciebie policzyłam i wypisuję
Mam 30szt.

Większość z 2016r
Eden Rose 4szt.
Artemis 5szt.
Comtessa 1szt.
Chopin 1szt
Jan Paweł 1szt.

W 2017r że znajomych i pojechaliśmy do Pszczyny- wzięłam
Julia Reneisance 1szt.
Goethe 1szt.

a od nich dostałam
Naomi Renaissance 1sz.
Senteur Royale 1szt.

Potem znalazło się u mnie 7 róż z odzysku, NN marketowe, dwie z ich kwitną do samej zimy.

2020r
Kupiłam 2 szt. NN pachnące, pnące- białą i liliową ( pokazałam powyżej)

2021r
Kupiłam z gołym korzeniem okrywowe Nautica 5szt.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:50, 12 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Edenkowa to rabata która zwraca uwagę sąsiadów, a ja chodzę od tygodnia do niej. Po deszczu nowe pędy trochę się ugięły więc ścięłam kilka kwiatów żeby je odciążyć i mam kompozycję

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:55, 12 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Ale Edenkowa to nie tylko róże ale też inne dodatki, które po przekwitnięciu róż dodają urody tej rabacie: lawenda, przetacznik,stipa i ożanka,miniaturowy przywrotnik.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 14:09, 13 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Śliczna kompozycja w kielichu Niestety Ula nie wiem co to może uszkadzać, a gąsienic żadnych nie widać? U mnie do tej pory nie było takiej sytuacji...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:13, 13 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Ula a te pąki nie są takie nabrzmiałe jakby napuchnięte? Bo jest taka larwa, która się w Polsce pojawiła i wyjada paki liliowców od środka. Paciornica liliowcowa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 17:23, 13 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula a te pąki nie są takie nabrzmiałe jakby napuchnięte? Bo jest taka larwa, która się w Polsce pojawiła i wyjada paki liliowców od środka. Paciornica liliowcowa.


Wydają się normalne

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 19:12, 13 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)
Ale Edenkowa to nie tylko róże ale też inne dodatki, które po przekwitnięciu róż dodają urody tej rabacie: lawenda, przetacznik,stipa i ożanka,miniaturowy przywrotnik.




Bardzo podoba się mi róża w duecie z lawendą, wszelkimi trawami i przywrotnikiem.
Twoje róże szaleją
A nie sądziłam, że masz ich tak dużo!.

Tu zaczyna róże opanowywać mączniak, kontroluj swoje
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 19:19, 13 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Dubelek z pozdrowieniami
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies