Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Gosialuk 14:18, 25 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ula piękny szpaler anabelkowy. Też mi się taki marzy. I w związku z tym pytanie. Jak najlepiej je rozmnożyć? Jeszcze w tym roku mogę coś podziałać w tym względzie czy muszę czekać na wiosnę?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 18:07, 25 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Gosialuk napisał(a)
Ula piękny szpaler anabelkowy. Też mi się taki marzy. I w związku z tym pytanie. Jak najlepiej je rozmnożyć? Jeszcze w tym roku mogę coś podziałać w tym względzie czy muszę czekać na wiosnę?


Odpiszę u Ciebie

Moja hodowla z patyczków, niestety dużo odpadło
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:28, 25 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Udało się uratować jabłonie. Bardzo dużo gałęzi przycięłam, dolne wycięłam. Jabłek będzie mniej za to na pewno większe.

Było i jest




Druga jabłoń rozłożysta też została ograniczona. Resztę trzeba skorygować jesienią.


Mam jeszcze ogromną jabłoń, do której tylko fachowiec na wysokościach może przyjść...znów kłopot.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 10:13, 26 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Maskotka przesłodka A jak ten duży na Nią reaguje???
Różnaka pięknie tłoczy
Kurcze człowiek żył w przekonaniu, ze liliowców nic nie tyka i zamawiał kolejne, mam nadzieję, że sobie nie sprowadziłam szkodnika przy okazji. Swoja drogą w Wojsławicach maja łany liliowców tzn. coś jest do zwalczania tego owada pewnie, bo gdyby się tam rozsiadł na rabatach to nie do opanowania by był.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:16, 26 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Ula co do jabłoni, czy one są cięte co wiosnę? czy rosły jak chciały/ Jeśli rosły jak chciały to będą wymagały odmłodzenia bo inaczej tak się będzie działo niestety
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 11:03, 26 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
sylwia_slomczewska napisał(a)
Maskotka przesłodka A jak ten duży na Nią reaguje???
Różnaka pięknie tłoczy
Kurcze człowiek żył w przekonaniu, ze liliowców nic nie tyka i zamawiał kolejne, mam nadzieję, że sobie nie sprowadziłam szkodnika przy okazji. Swoja drogą w Wojsławicach maja łany liliowców tzn. coś jest do zwalczania tego owada pewnie, bo gdyby się tam rozsiadł na rabatach to nie do opanowania by był.



Jeśli chodzi o psy to zawsze powtarzam że są lepsze od ludzi. Narazie czasem pozwalam się im powąchać...a potem duży odwraca głowę. Nie wiem co ma to oznaczać ale chyba nie chce się bardzo przyjaźnić bo oba to psy poprzednia była suczka to nie było żadnych problemów. Poza tym duży jest schorowany i leży , nie chcę aby mały go zamęczał bo ciągle gryzie i skacze.


U mnie do liliowców tylko ślimaki się dobrały. Teraz jest spokój bo granulki sypałam 3 razy. Nie ma się co martwić na zapas. Liliowce u mnie mają pąki,kwitną już 3 i będą kwitły astępne lada moment, a w sierpniu będę dzieliła żeby zapełnić puste przestrzenie na rabacie. Bodziszki ścięłam, zobacz jakie są małe a kwitły obficie, dla porównania przypomnę
Bodziszek po cięciu, dość mały co mnie zdziwiło



Rabatę liliowcową nazywam bananem, ostatnio wreszcie ją ogarnęłam do porządku.


A tak było jak kwitły bodziszki, byłam zadowolona że je tam na obrzeże wsadziłam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:08, 26 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula co do jabłoni, czy one są cięte co wiosnę? czy rosły jak chciały/ Jeśli rosły jak chciały to będą wymagały odmłodzenia bo inaczej tak się będzie działo niestety


Właśnie w tym roku w lutym Łukasz mi ciął znacząco i nagle drzewa tak obrodziły że się uginały gałęzie na maksa. Teraz jest ok. Tylko ta jedna jabłoń została którą też przydałoby się odmłodzić ale układ konarów nie pozwala na nią wejść więc potrzebny ktoś z doświadczeniem.

Na tym upale tylo patrzę jak wszystko szybko przekwita. Wczoraj wycięłam 2 wiadra przekwitniętych róż, teraz czekam aż skończą kwitnienie, ale już puszczają pędy na drugie kwitnienie.
Artemis w tym roku lepsza, chcę ją wysunąć do przodu bo trawy zagłuszają jej przewiew.



Budleja wyciągnięta nabrzeg rabaty właśnie pokazuję swoje rozmiary, dorównała magnolii ogród się niesamowicie zmienia z tygodnia na tydzień, dynamikę i zmienność lubię po miesiącach stagnacji w przyrodzie.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Nemo 13:43, 27 cze 2022

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 14
Jakie śliczne bodziszki! Jaka to odmiana? Kwitną do jesieni (bez przerw)? Szukam alternatywy dla Suzanne.
Urszulla 15:48, 27 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Nemo napisał(a)
Jakie śliczne bodziszki! Jaka to odmiana? Kwitną do jesieni (bez przerw)? Szukam alternatywy dla Suzanne.


To bodziszek wspaniały, kwitnie ok.1 mies.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:30, 01 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Wczoraj zrobiłam tylko sadzonki do donic bo w ziemi się nic teraz nie przyjmie.


A poza tym przyzwyczajam psa do ogrodu co mu bardzo odpowiada

Szperanie i zabawa w chowanego w trawie bo myśli że go nie widać






____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies