Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 22:31, 19 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Agania napisał(a)
Dziękuję za edenki na foto

Moje liliowce atakuje co roku paciornica liliowcowa,
to szkodnik równie paskudny jak ćma dla bukszpanów, ten szkodnik uszkadza pąki liliowców, ślimaki już nie takie groźne.
Pozdrawiam, nie mogę oderwać oczu od tego maluszka


Bo wszystkie maluszki to słodziaki. Choć nie przepadam za pierwszym rokiem układania, na szczęście jestem przyszywaną babcią tylko do zabawy, fajna rola

O szkodnikach liliowców nic nie wiem. Wszystko przede mną

Jeszcze Goethe- wielkokwiatowa, pachnącą, też moja ulubiona , pokroju jak Chopin.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:42, 19 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Magleska napisał(a)
Jaka słodka kruszynka
śliczne te Nautici -jaką one mają wysokość -mam na nie chętkę

edenkowa i ta nowa rabata bardzo fajne


Narobiłam się w sobotę nad pierwszymi kantami tych rabat bo się zawzięłam...już 2 mies zwlekałam. Miejscami mam kształt do poprawki...może uda się poprawić latem też częściowo usuwałam szmatę bo pod nią kurdybanek szaleje oraz ślimaki. Dołożyłam słomy. Powoli ogarniam. Teraz kanty na kolejnych rabatach, potem mój jagodnik do odplewienia. No i coś z tą ziemią trzeba ruszyć.
Plany super pod warunkiem, że inne sprawy ich nie skomplikują...życie


https://www.rozeogrodowe.pl/pl/p/Roza-rabatowa-NAUTICA/1597
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:57, 19 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
ewsyg napisał(a)
Ula, słodziak nad słodziakami z maskotki. Też taką chcę

Ula, ale Ty masz dużą działkę. Przyznam, że mnie się już coraz mniej chce robić w ogrodzie. Ciągnie mnie do odpoczynku i podziwiania kwiatów. Na szczęście mało mi już zostało. Przód przed domem chce zagospodarować córka i bardzo mi to pasuje.


Mi się bardzo chce robić...mogłabym cały dzień w ogrodzie działać, ale zdrowie ogranicza. Jakoś nie umiem za długo leżeć. Choć lenia też miewam gdy mi sił brakuje.
Mam 18ar a chciałabym mieć 4ar to co na fotkach to 1/3.
Fajnie gdy ktoś chce się włączyć w ogród, trzeba córce zostawić inwencję twórczą u mnie takich widoków nie ma dlatego do akcji wkroczyłam że słomą. Super się sprawdza na rabatach w ograniczaniu chwastów.

I jeszcze moje straty, od ciężaru owoców złamała się gałąź a resztę chyba w połowie przytnę bo grozi to samo. Po cięciu w lutym jabłonie zwariowały.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 23:04, 19 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Siedzę odcwczoraj nad różami bo Madzia mnie wciągnęła w tematykę I przy okazji udało mi się zidentyfikować 2 marketowe NN

Pierwsza to róża pnąca JASMINA

https://www.rozeogrodowe.pl/pl/p/Roza-pnaca-JASMINA/158


A druga to najprawdopodobniej ALASKA

https://www.rozeogrodowe.pl/pl/p/Roza-pnaca-ALASKA-FUTURE/1798
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 23:30, 19 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ula mam tak samo. Jak się naoglądam pięknych zdjęć na forum, to chciejstwa się włączają. Róże już sobie zapisuję, bo spamiętać trudno. Ile z tego wyląduje u mnie to inna bajka.
Jabłonki szkoda. A tych pozostałych gałęzi nie da się jakoś podeprzeć?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 09:29, 23 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Gosialuk napisał(a)
Ula mam tak samo. Jak się naoglądam pięknych zdjęć na forum, to chciejstwa się włączają. Róże już sobie zapisuję, bo spamiętać trudno. Ile z tego wyląduje u mnie to inna bajka.
Jabłonki szkoda. A tych pozostałych gałęzi nie da się jakoś podeprzeć?


Wczoraj poobcinałam gałęzie jabłoniom, złamaną też trzeba było. Drzewa się przejaśniły, a przynajmniej nie będzie kolejnych zagrożeń.

Róża Nautica szaleje, posadzona na kompoście i oborniku z każdym dniem jest więcej kwiatów, które przetrwały ulewie deszcze

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malgorzata_s... 19:18, 24 cze 2022


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Cudowne maleństwo Ulcia
Edenki wspaniałe
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Magleska 23:27, 24 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Boska ta rabata z Nauticami
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 14:12, 25 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Cudowne maleństwo Ulcia
Edenki wspaniałe


Ach...to prawda ale maleństwo nas napada i ciągle gryzie. Co rusz wymyślam nowe zabawki: piłeczki, gałązki, papiery szeleszczące a i tak najlepsze do gryzienia są nasze palce u nóg, spodnie i skarpetki oraz Zabawa w szarpanie.

Poza tym będę miała czas się wszystkim nacieszyć. Zwolniłam obroty i zaczęłam od spania, odpoczywania bez układania planów


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:15, 25 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Magleska napisał(a)
Boska ta rabata z Nauticami


Jeszcze nie skończona bo z tyłem mam problemy. Coś miskanty nie chcą rosnąć, ożanka musi się wysiać.

Anabelki...już przebieram nogami w oczekiwaniu na kwiaty



Przesadzone dębolistne też kwitnąć zaczynają.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies