Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 01:21, 02 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Urszulo, moze jestem pierwszy raz a moze nie. Juz mam w glowie kociokwik od zagladania wszedzie.
Na watku bacowej nie pisalam, ze rabaty obsypuje trawa jak kora. Mialam na mysli, ze trawa sluzy jako podklad pod rabaty nowopowstajace.
Zanim posadzilam swierki to wysypywalam trawe skoszona z calego sezonu na zime przykrylam ziemia i sie przerobila i wiosna posadzilam swierki rosna bardzo dobrze. Maja przyrosty po metrze.

Oczywiscie ze jak podsypiesz trawa to chwasty przerastaja.


Ok , to się zgadza. Ja zdejmuję darń . Rzeczywiście wykładam też skoszoną trawę -w dużych ilościach powstrzymuje chwasty. Ale bez zdejmowania darni nic u mnie by to nie dało. Myślę że to sprawa gruntu.

Wiesz, u mnie straszna walka. Ale ona procentuje po dłuższym czasie. Na początku nie ma efektów, nie ma nawet co pokazywać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kindzia 10:04, 03 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Urszulla napisał(a)


Z daleka jest jak przypudrowana różem


Magical nie podpierane masz? Stoją ładnie??? Jak patrzę na swoje leżące vanilki...odechciewa mi się
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
kasiek 13:25, 03 wrz 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ta fala z hortkami jest przepiękna. Zimowity? No proszę, u mnie też jeszcze śpią...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 19:04, 03 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Kindzia napisał(a)

Magical nie podpierane masz? Stoją ładnie??? Jak patrzę na swoje leżące vanilki...odechciewa mi się


Tak. Niczym nigdy nie podpieram Dollary i Vanilki pod ciężarem mokrych kwiatów opadły. A Vanilki nawet jak sucho się przewieszają -taki ich urok.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:09, 03 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
kasiek napisał(a)
Ta fala z hortkami jest przepiękna. Zimowity? No proszę, u mnie też jeszcze śpią...


Cieszę się że Ci się podoba. Też uwielbiam czas hortensji. A zimowity schowane za lawendą na południowej stronie- może dlatego już szaleją i podlewane były ostatnio bo obok róża kwitnie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:45, 04 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Co jakiś czas sprawdzam czy wchodzą Zdjęcia z tel.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:12, 05 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Niestety zdjęcia się nie ładują. Deszczowo i brzydko. Ale pomimo tego udało mi się zagospodarować część gruzowiska Ice Dance. Mam jej w nadmiarze ciągle i służy za wypełniacz trudnych miejsc. Dobrze że ją mam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 16:27, 05 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Ula ja próbowałam wyściełania rabat skoszona trawą w malinach i na liliowcowej....byłabym liliowce potraciła bo nornice miały pod tą kołderką raj wszystko było w powietrzu, a chwast i tak przerastał , albo siał się wprost w tą ściółkę. Może u innych to zdaje egzamin, u mnie zawiodło na całej linii i powiedziałam, że nigdy więcej tego błędu nie zrobię teraz pokosy trawy idą wprost na kompost
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 16:53, 05 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula ja próbowałam wyściełania rabat skoszona trawą w malinach i na liliowcowej....byłabym liliowce potraciła bo nornice miały pod tą kołderką raj wszystko było w powietrzu, a chwast i tak przerastał , albo siał się wprost w tą ściółkę. Może u innych to zdaje egzamin, u mnie zawiodło na całej linii i powiedziałam, że nigdy więcej tego błędu nie zrobię teraz pokosy trawy idą wprost na kompost


Widzisz to każdy ma swoje doświadczenia. U mnie nie sprawdziło się jak miałam hortensje Kindzi. Ślimaki je zżerały. Dlatego pisałam że zależy od gruntu.

Ale na pustej rabacie którą się tworzy zdaje egzamin. Takie jedno miejsce ściółkowałam dużą ilością trawy. Powstrzymałam przynajmniej chwasty. Tylko ściągam darń koniecznie. Taki sobie urządziłam kompostownik w naturze, kompostownik zwykły i tak mam czym zapełniać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 17:07, 05 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Ściąganie darni i odwracanie trawą do dołu sprawdza się świetnie, cała skarpa za oczkiem to taka darń zasypana ziemią z wykopu oczka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies