Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

danuta_szwajcer 18:10, 05 wrz 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ładna na Twoja hortensjowa rabata, masz tam lawende? Dobrze widze? Też z tydzien temu miałam problem wogóle wejsc na forum, w koncu wylogowałam i na nowo się zalogowałam i teraz mam spokój. Nawet widziałam, że pytałas juz o to w sprawach technicznych bo też szukałam pomocy. Odpowiedzieli Ci co masz za problem? U nas dzis pada cały czas mały deszczyk ale pada ale wczoraj było bardzo ładnie i też pracowałam w ogrodziePozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Gabriela 20:03, 05 wrz 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Urszulla napisał(a)
Badanie terenu sprawdzam jak po opadach daleko dochodzi woda na przyszłą tarasową latem najwyżej do połowy.





Co ja widzę, jaki fajny kawałek ceglanego muru. Chcę koniecznie wiedzieć co tam będzie, bo ja to wiesz - róże pnące bym tam rozpięła na nim.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Urszulla 08:07, 06 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
danuta_szwajcer napisał(a)
Ładna na Twoja hortensjowa rabata, masz tam lawende? Dobrze widze? Też z tydzien temu miałam problem wogóle wejsc na forum, w koncu wylogowałam i na nowo się zalogowałam i teraz mam spokój. Nawet widziałam, że pytałas juz o to w sprawach technicznych bo też szukałam pomocy. Odpowiedzieli Ci co masz za problem? U nas dzis pada cały czas mały deszczyk ale pada ale wczoraj było bardzo ładnie i też pracowałam w ogrodziePozdrawiam


Tak mam całe obrzeże z lawendy. W zeszłym roku część bardzo nisko cięłam więc są niższe. A część z sadzonek własnej produkcji. Dlatego nie ma jeszcze tego efektu obwódki. I jeszcze z samego przodu też będzie zmiana Na wiosnę myślę Reszta to kwestia czasu. Cały ten sezon pracowałam nad tą lewą stroną rabaty.

W sprawach technicznych czekam cierpliwie. Jak będę przy komputerze to spróbuję wrzucić fotki. Teraz mam tylko tel.

W sobotę muszę ogarnąć trochę warzywniak. Cebulka się już suszy. Ziel pietruszka do zamrażarki. Coś muszę zrobić z truskawkami bo się rozrastają, może na miejsce koperku wsadzę sadzonki nowe? Marchew i buraczki mogą jeszcze zostać.

Silver Dollar

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:12, 06 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Gabriela napisał(a)


Co ja widzę, jaki fajny kawałek ceglanego muru. Chcę koniecznie wiedzieć co tam będzie, bo ja to wiesz - róże pnące bym tam rozpięła na nim.


Na połowie budynku mam ceglaste mury. Jakoś nie zabierałam się nigdy za to bo musiałaby być duża pnąca. Kto by skakał żeby się tym zajmować ma wysokości. Mam techniczne opory.

Na powyższym zdjęciu będą miskanty pod oknami i trochę zimozielonego wypełnienia i rozplenice.

Z prawej strony tarasu takie widoki

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 10:04, 06 wrz 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Pytałam o tą lawende bo u siebie zauwazyłam, że najpiekniej kwitnie gdzie jest posadzona w miejscach gdzie nie musze niczego obok podlewac, a w miejscu np. obok róży to zaraz i mniej kwitnie i od dołu jakby grzyba miały czy gniją? Lawenda nie lubi wody. Co roku na wiosne, tne też bardzo nisko. Fajnie, ze masz dużo warzyw. U Ciebie czyste powietrze to mozna miec warzywnik Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
malgorzata_s... 10:51, 06 wrz 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ula efekty pracy widać bardzo. Co roku masz piękniej. Musimy się umówič bo piwonie już trzeba dzielić,najwyższy czas
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Urszulla 15:40, 06 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
danuta_szwajcer napisał(a)
Pytałam o tą lawende bo u siebie zauwazyłam, że najpiekniej kwitnie gdzie jest posadzona w miejscach gdzie nie musze niczego obok podlewac, a w miejscu np. obok róży to zaraz i mniej kwitnie i od dołu jakby grzyba miały czy gniją? Lawenda nie lubi wody. Co roku na wiosne, tne też bardzo nisko. Fajnie, ze masz dużo warzyw. U Ciebie czyste powietrze to mozna miec warzywnik Pozdrawiam


Takie różyczki mi zakwitły w sierpniu drugi raz


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:43, 06 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ula efekty pracy widać bardzo. Co roku masz piękniej. Musimy się umówič bo piwonie już trzeba dzielić,najwyższy czas


Gosiu masz tyle wrażeń ostatnio, jak żyjesz to daj znać
Nowa rewolucja u mnie na następne 3 lata
I dziękuję za słowa otuchy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 16:50, 06 wrz 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Trawki No fajnie wyglądają w takiej masie.
Urszulla napisał(a)


Gosiu masz tyle wrażeń ostatnio, jak żyjesz to daj znać
Nowa rewolucja u mnie na następne 3 lata

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 17:17, 06 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Catalinasdiary napisał(a)
Trawki No fajnie wyglądają w takiej masie.


To właśnie to miejsce o które pytałaś z bukiem Dawid Gold i planowanym klonem Crimson Sentry. Tak owszem, trawki w dużej ilości są super. Z innych miejsc wyrzuciłam Ice Dance a tu znalazły narazie plac do popisu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies