Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Kasya 17:45, 03 sie 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
shakiraitomek napisał(a)
Wyglądała na ładna podlana obficie przy posadzeniu.

Tylko przy sadzeniu ?
Później nie była podlewana ?
Musi być podlewana w czasie suszy dopóki korzenie się nie rozrosną
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
shakiraitomek 20:00, 03 sie 2019

Dołączył: 02 sie 2019
Posty: 3
Codziennie podlewana była trudno jeszcze poobserwuj co dalej sie wydarzy może za rok już ładniej odbije i przetrwa.
Karol99 08:27, 07 sie 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Być może była podlewana często, ale delikatnie w związku z czym taki skutek. W pierwszych tygodniach trzeba naprawdę dozować dużo tej wody. Moim zdaniem mimo wszystko za sucho, w związku z czym zrzuca liście w celu ograniczenia parowania wody.
Czasami pojawiają się na tych brzozach plamistości liści, ale w takim wypadku liście żółkną i opadają, a tu zaschły na galeziach.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 21:21, 14 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Luma napisał(a)
Szanowni forumowicze,

Od jakiegoś czasu moje 2 brzozy (jak na zdjęciach) zaczęły gubić liście, które wcześniej żółkną i usychają. Są posadzone w donicach z posianą trawą aby utrzymać wilgoć. W podstawkach nie widać stojącej wody. A trawą wygląda dorodnie. Stąd nie wiem co mogło zaszkodzić: przelane, przesuszone, może jakiś pasożyt. Proszę o pomoc.


Niekoniecznie, suche powietrze i późne lato mogło spowodować żółknięcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luma 08:19, 15 sie 2019

Dołączył: 13 sie 2019
Posty: 2
Dodaje zdjecia po przeniesieniu do tego wątku.

Szanowni forumowicze,

Od jakiegoś czasu moje 2 brzozy (jak na zdjęciach) zaczęły gubić liście, które wcześniej żółkną i usychają. Są posadzone w donicach z posianą trawą aby utrzymać wilgoć. W podstawkach nie widać stojącej wody. A trawą wygląda dorodnie. Stąd nie wiem co mogło zaszkodzić: przelane, przesuszone, może jakiś pasożyt. Proszę o pomoc.

ZibiGrzybki 21:12, 24 sie 2019


Dołączył: 25 mar 2019
Posty: 14
Witam.
Proszę ponownie o radę.
Jacyś goście znowu odwiedzili mój ogród.
Znalazłem to na liściu brzozy papierowej, jak również na liściach klonu palmowego.
Proszę o podpowiedź, kto to zostawił, oraz jak pogonić tego gościa.

Serdecznie pozdrawiam.



Gardenarium 22:55, 30 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bob napisał(a)
Witam
Ma swoim balkonie posiadam kilka drzewek, bardzo je lubię i dbam o nie lecz coś się stało. Zaatakowała jakaś choroba, w pierwszej fazie listki się skręcały a teraz schną i odpadają.
Wykonałem oprysk Target skorpion 325 ponad miesiąc temu ( gdy były pierwsze objawy ). Następnie Target Previcur dwa razy w odstępie 10 dni, również podlałem w donicach ziemię.
Efekt jest jeszcze gorszy jak na początku, co to może być o jak z tym walczyć?
Jestem tu nowy jak dodać fotki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bob 22:55, 30 sie 2019

Dołączył: 30 sie 2019
Posty: 5
Dodałem fotki mojej brzozy
Mazan 22:55, 30 sie 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Bob

Wygląda na ciasny pojemnik, a brzoza mając spłaszczony system korzeniowy potrzebuje trochę miejsca i wilgotnego podłoża.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
bob 22:56, 30 sie 2019

Dołączył: 30 sie 2019
Posty: 5
Hej Mazan, donica jest b.duża z zapasem.
Tak jak brzoza wyglądają inne drzewka i rośliny.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies