Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nad Rozlewiskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad Rozlewiskiem

Milka 07:04, 10 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też podpisałam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tess 08:58, 10 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12193
Dziękuję, Irenko Bardzo dziękuję
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
zawitka 09:56, 18 lut 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14106
Podpisane.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Konieczki 19:20, 25 lut 2022


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Jakieś zbieg okoliczności bo wieki nie byłam na tym forum, ale przyszłam z Pinterest.
Petycje podpisałam.

Trzymam kciuki za powodzenie i w tych ciężkich czasach za pokój
Aśka
____________________
Zielonym do góry... :)
Tess 19:36, 25 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12193
Z Pinterest? To tam jest coś, co o moim ogródku przypomina?

Dzięki wielkie, Asiu

Halinko, także serdecznie dziękuję

To, co się dzieje na Ukrainie mnie przeraża. Mamy XXI wiek, żyjemy w Europie. Kolebce cywilizacji. I wojna? Po co? Dlaczego? o jakiś kolejny szaleniec chce się zapisać w historii?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Konieczki 19:46, 25 lut 2022


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Nie był poprostu pin Twojego domowego ogrodu i tak po kłębku doszłam do rozlewiska (czytam początek i koniec i cofalam się i cofalam do linka do petycji ).
Trzymam kciuki
____________________
Zielonym do góry... :)
Tess 19:51, 25 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12193
Pin mojego ogrodu?? Matko, idę zobaczyć, co zasłużyło na przypięcie
edycja: A, już rozumiem, całe Ogrodowisko jest na Pinterest.

Dzięki, Kochana.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
edi75 21:32, 25 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2454
Dziękuję Teresa że zajrzałaś do mnie.Odpowiedziałam na priv
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Pszczelarnia 19:31, 01 mar 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Tess, nie zdążyłam na czas podpisać (obracam się w krainie smutków śmiertelnych).

Czy RDOŚ nakazał sporządzenie oceny oddziaływania na środowisko zmian w planach miejscowych? Czy to jest już zrobione?

Czy te zmiany do planu miejscowego są już wyłożone (termin był 14.02. na składanie uwag ale gdzieś to można jeszcze zobaczyć - chodzi o mapy?


Chlewnie to problem azotu i utylizacji (wody gruntowe). Macie gdzieś ujęcia wody pitnej dla ludności?

Ilu jest radnych w razie gminy - trzeba tych Sz. P. wziąć w ogień pytań społecznych. Rozwój tak ale nie w makroskali, inwestycje muszą być współmierne z uwarunkowaniami.

Rada powinna zablokować zmiany do planu (nie przegłosować tych zmian, burmistrza-wójta trzeba wziąć "na widelec"). I spowodować, że wszystkie (albo większość) instytucje opiniujące wydadzą negatywną opinię. To trzeba wychodzić, wydzwonić; często urzędnikom przygotować pisma - wykonać za nich pracę.

Najważniejsze pytanie czy do planu jest dołączona (została przedstawiona) ocena oddziaływania na środowisko zmian do planu (kompetencje Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska).

I jeszcze konieczne zebranie wiejskie w Twojej wsi i okolicznych wsiach z uchwałą zebrania wiejskiego - tutaj trzeba spotkać się z sołtysami i radami sołeckimi.

I wykazać koszt zmiany planu miejscowego i zapytać zjakiego mpku na to idą pieniądze - wykazać prywatę (prywata to jest utrata dobra większości dla korzyści odniesionych przez nielicznych).

I wystąpienie na Radzie Gminy z apelem / argumentami (tymi finansowymi).



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:41, 01 mar 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
edit, zapoznałam się już ze wszystkim: od strony prawnej

konieczne zebranie wiejskie w Twojej wsi i okolicznych wsiach (mogą być wszystkie sołectwa gminy Sterdyń - co na to właściciel pałacu, czy tam nadal jest hotel?) z uchwałą zebrania wiejskiego - tutaj trzeba spotkać się z sołtysami i radami sołeckimi.

I spowodować, że wszystkie (albo większość) instytucje opiniujące wydadzą negatywną opinię na etapie sporządzania oceny oddziaływania na środowisko. To trzeba wychodzić, wydzwonić; często urzędnikom przygotować pisma - wykonać za nich pracę.

Argumenty już w petycji dobre są. Teraz trzeba urzędnikom rozpisać zadania.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies