Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nad Rozlewiskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad Rozlewiskiem

Kasiek 12:54, 26 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Przykre to co piszesz.... Juz myslalam, ze przyszlas z radosna wiosna...
____________________
Bawarka
Mary 15:42, 28 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Nie umiem poradzić, Tess.

Bardzo współczuję. Szkoda by było takiego spokojnego miejsca.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Joku 16:03, 28 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Tu gdzie mieszkam ktoś chciał pobudować dużą chlewnię. Na szczęście dość daleko ode mnie, ale kierunek wiatru sprzyjający. Mieszkańcy zaczęli protestować, było zebranie, chyba pisma do wójta. Nie znam szczegółów akcji bo nie miałam wtedy czasu na zebrania ze względu na sytuację rodzinną i obciążenie pracą. Odbyło się to bez mojego udziału. Do dzisiaj chlewnia nie powstała, nic o niej nie słychać. Mam nadzieję że nie powstanie.
Nie wiem w jakim miejscu to twoje rozlewisko jest. Ja mieszkam w sporej wsi gdzie buduje się dużo nowych domów, ludzie sprowadzają się z różnych miejscowości. Rolników jest niewielu, mieszkają w starej części wsi. Myślę że zadecydował opór sporej liczby nowych mieszkańców.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Tess 18:23, 29 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witajcie (jeśli ktoś tu jeszcze zagląda).

Potrzebuję pomocy.
Zanosi się, że już niedługo tak urokliwie w moim uroczym zakątku nie będzie.
Gmina pod naciskiem kilku rolników przystąpiła do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Zmiana ma polegać na zniesieniu zakazu budowy dużych obór w zwartej zabudowie wsi.
A wieś gęsto zabudowana.
Mamy ich we wsi - tych aktywnych rolników - ledwo czterech, ale jeden z nich został radnym i dużo krzyczy.
Chcą rozwijać produkcję - mówią. Nieważne, że to teren Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego oraz obszar Natura2000 - Dolina Dolnego Bugu i Ostoja Nadbużańska (obszary siedliskowe i obszary ptasie).

Czy ktoś wie, czy petycję podpisaną online da się przesłać elektronicznie?
Bo wnioski do planu można składać elektronicznie. Nie wiem tylko, czy te internetowe petycje mają taką funkcję
.

Nadbużańskie wsie, gdzie miałyby powstać duże obory w zwartej zabudowie wsi.



Te same wsie - żółty kolor to teren Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.



Te same wsie - obszar Natura2000 - swa kolory, bo dwa obszary: Dolina Dolnego Bugu i Ostoja Nadbużańska.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Joku 18:35, 29 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Zobacz na portalu gov.pl. W zakładce (po lewej stronie) "usługi dla obywatela" na dole strony jest numer kontaktowy czynny całą dobę. Może tam będą wiedzieli.

PS! U mnie chlewnia nie powstała.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mary 22:06, 29 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj Tess.

Zaglądam i serdecznie Cię pozdrawiam.

Ale niestety nie umiem pomóc.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
jolanka 09:22, 30 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kochana, nie potrafię pomóc ale zrobiłabym tak jak radzi Jola, albo może zainteresowała lokalne media? Oni szum potrafią robić.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
antracyt 13:12, 30 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
A gdzie składacie petycje? Czy tylko do gminy? Może warto by od razu napisać do GDOŚ?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Judith 13:35, 30 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
A może znaleźć organizację ekologiczną działającą na tym terenie...?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Tess 18:30, 04 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Jesteście Kochane Dzięki za wsparcie.

Znowu przepadłam, ale jestem usprawiedliwiona.

Pracowaliśmy nad petycją.

Mam do Was ogromną prośbę - podpiszcie i przekażcie znajomym, bliskim, jeśli uznacie, że warto.
Tu już nawet nie chodzi o moje miejsce na ziemi.
Mnie tam może nie być.

Chodzi o ochronę przyrody, ekosystemów i bioróżnorodność.
Zresztą - przeczytajcie sami.


https://www.petycjeonline.com/nie_dla_budowy_duych_obor_i_chlewni_w_nadbuaskim_parku_krajobrazowym_i_obszarach_natura_2000



Pozdrowienia
Teresa
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies