Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nad Rozlewiskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad Rozlewiskiem

monteverde 02:41, 26 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Teresko a co bobry na to? wyniosły się w inne miejsce? mądrze zrobiłaś często oglądałam takie mgły jak się kładły nad polanami i łąkami, bardzo superaśne odczucia są wtedy kiedyś w listopadzie siedziałam w nocy na ambonie i obserwowałam polanę na którą miały przyjść byki(jelenie) na rykowisko, nad samym ranem olbrzymia mgła, myślę, figa już nic nie zobaczę , ale siedziałam i czekałam i nagle usłyszałam ryk, a potem z tej mgły zaczęły ukazywać się poroża, jedno, drugie, trzecie..... i zaczęło się rykowisko przepiękny był widok, byki zadzierały łby do góry i ryczały jeden przez drugiego ech wspomnienia mgła oczywiście opadła jelenie wróciły do lasu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Tess 12:46, 26 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
monteverde napisał(a)
Teresko a co bobry na to? wyniosły się w inne miejsce? mądrze zrobiłaś często oglądałam takie mgły jak się kładły nad polanami i łąkami, bardzo superaśne odczucia są wtedy kiedyś w listopadzie siedziałam w nocy na ambonie i obserwowałam polanę na którą miały przyjść byki(jelenie) na rykowisko, nad samym ranem olbrzymia mgła, myślę, figa już nic nie zobaczę , ale siedziałam i czekałam i nagle usłyszałam ryk, a potem z tej mgły zaczęły ukazywać się poroża, jedno, drugie, trzecie..... i zaczęło się rykowisko przepiękny był widok, byki zadzierały łby do góry i ryczały jeden przez drugiego ech wspomnienia mgła oczywiście opadła jelenie wróciły do lasu


Bobry pewnie niezadololone
Nadal robią szkody w okolicy, ale wierzbie odpuściły, widać folia im nie smakuje

Populacja bobrów, ze względu na to, że są pod ochroną, znacznie się zwiększyła i one naprawdę robią ogromne szkody. Już kilka lat temu, kiedy spływałam Wdą widziałam całe połacie lasu świerkowego wyciętego w pień. A może raczej wygryzionego A drzewa miały pewnie ponad dwadzieścia lat.

Jak to - siedziałaś na ambonie czekając na byki? Chyba nie powiesz, że polujesz

W swojej okolicy oglądasz tę zwierzynę?

Piękno i różnorodność natury, a także jej zmienność w zależności od pory dnia i roku mnie nieustannie zachwyca, choć niestety, jako mieszczuch mało mam możliwości jej obserwowania.
Za mało.
Pewnie dlatego tak polubiłam to moje miejsce nad rozlewiskiem
I takze dlatego od wielu lat urlopy spędzam na łonie natury.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Evchen 14:13, 26 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Oj ja gapa.. Tereniu, ślepota kurza mnie dopadła już całkowicie.. Dlaczego ja nie widziałam drugiego wątku w Twoim podpisie...?... Tyle tu piękności.. Zdjęcia cudne, ptaki, bobry, zachody słońca, boćki, jaskółki... w głowie mi się zawróciło...
A naszego Boćka tam nie było?

Zajrzę później, jak dojdę do siebie po tym co zobaczyłam..
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Tess 15:16, 26 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089

Boćka naszego nie było

Fajnie, że tu trafiłaś
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
GabiK 13:07, 27 lip 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Tereso, też dotarłam. Wreszcie. Widziałam Cię u siebie i u znajomych, zajrzałam szybko na domowy wątek, teraz dotarłam tutaj.

Jest pięknie.
Historia trochę smutna, bo rodzice nie nacieszyli się tym kawałkiem ziemi. Dobrze, że mama wie, że jest w dobrych rękach, nie zmarnował się.

Szkoda, że tak mało mamy czasu na kontakt z naturą, na odpoczynek.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Evchen 13:27, 27 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Tess napisał(a)

Boćka naszego nie było

Fajnie, że tu trafiłaś

Buziolki Tereniu
Za Tobą trafię wszędzie, jesteś dobrym przewodnikiem
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
wanda7 14:15, 27 lip 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Piękne i wyjątkowo klimatyczne miejsce. Zdjęcia też mistrzowskie.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
monteverde 14:24, 27 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Tereniu nie poluję z broni tylko z aparatu, ale teraz już nie bo zdrowie coraz gorsze i nie wypuszczam się na takie eskapady, ale mam na swoim koncie wybudowana ambonę kiedyś bardzo często obserwowałam las i jego mieszkańców a ta akcja z jeleniami miała miejsce jakieś 30 lat temu została w pamięci, czego człowiek nie robił jak był piękny i młody
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
boguslaw_r_ 14:36, 27 lip 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witam, jestem pod wrażeniem, jest cudnie, nie myśleliście się tam osiedlić na stałe, pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Pszczelarnia 15:33, 27 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I ja lubię miejsca nad rozlewiskami ... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies