Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Sosna - Pinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosna - Pinus

Kasya 17:05, 19 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
Dla wszystkich roslin chyba lepiej zeby nie bylo juz przymrozkow...chyba ze trzeba
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
boguslaw_r_ 10:33, 20 lut 2015


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
KaFe napisał(a)
Moi Drodzy mam jeszcze jedno pytanie. Chciałabym przesadzić małe sosny samosiejki, kiedy mogę to robić? Każdy mówi mi że jak ziemia rozmarznie - teraz już rozmarzła ale nie mam pewności że za tydzień znowu nie zamarznie. Czy faktycznie mogę to już zacząć robić teraz? Jaki termin będzie najlepszy? Dziękuję


Przesadzaj, zawsze jest ryzyko że się nie przyjmie , a kto nie ryzykuje nie pije szampana. pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Loosiuu 13:26, 20 lut 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Ale przesadzić do siebie, ze wprowadzić sosny do ogrodu, czy masz je już i zmieniasz miejsce? Jak to pierwsze to sobie odpuść i nie wprowadzaj tego gatunku na swój teren Serio!
Jak druga opcja to poczekaj na początek marca chyba, żeby łatwiej im było pobierać wodę po posadzeniu.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Karol99 14:50, 21 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witajcie. Bardzo proszę o radę w sprawie sosny. Posadzona została 4 lata temu, wtedy nie zwróciliśmy uwagi, że ma podwójny pień. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Wyciąć? Ale jeżeli wytne, to z jednej strony będzie prawie łysa. Czy może tak rosnąć? A może wyłapać w tym roku czubki jednej z odnóg i może się odchyli?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
KaFe 16:41, 21 lut 2015

Dołączył: 10 sty 2015
Posty: 15
Dziękuję Wam bardzo! Nie do siebie do ogrodu mam już kilka dorosłych okazów i mi wystarczy Te sosenki do przesadzenia są malutkie takie max. pół metra i mniejsze i rosną pod liniami energetycznymi. Więc mam nadzieję że się przyjmą. Co kilka lat zakład energetyczny przyjeżdża i wycina wszystko co tam rośnie - a mi serce krwawi postanowiłam więc że malutkie samosiejki przesadzę bo i tak los czeka je nieciekawy. Dookoła mnie jest dużo nieużytków na których są lasy które same się zasiały ale ok 300 m ode mnie wyrosła brzydka fabryka, jest kilka dur w krajobrazie samosiejkowego lasu i tam właśnie chciałam te sosenki poprzesadzać. Problem w tym że tam sporo nawłoci rośnie, nawet jeżeli przy sadzeniu trochę dookoła wypielę to i tak pewnie po jakimś czasie zarośnie. Ciekawe czy ta nawłoć tych sosenek nie zadusi. Swoją drogą w tej nawłoci kiełkują małe sosny samosiejki więc może się uda Jak myślicie? A może znacie jakiś gatunek drzew które można w tej nawłoci siać tzn. rozrzucić kilogramy nasion i zapomnieć? Nie wiem czy to możliwe aby coś skiełkowało w tej nawłoci. Chociaż widzę że dużo malutkich dębów tam rośnie a na pewno to samosiejki nikt ich tam nie sadził - tylko żołędzie powyżerają mi zwierzaki
____________________
Zuza 22:02, 21 lut 2015


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Moja ukochana Sosna Bośniacka Compact Gem- uważam, że to jestnajładniejsze drzewko w moim ogrodzie.

Kocham sosny! Właśnie dzisiaj posadziliśmy kolejną- zwykłą, czarną, która spełniała funkcję naszej tegorocznej choinki
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Loosiuu 22:27, 21 lut 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Karol zostaw ją taką jak jest. Nic jej nie będzie takiej podwójnej. Chyba, że wymarzyłeś sobie koniecznie pojedynczy pień to w tym roku możesz usunąć jeden przewodnik, a za rok całą odnogę, jednak to będzie znaczna rana i może się bardzo długo nie zagajać. Ja bym nie ryzykował chyba i zostawił taką jaka jest. Będzie gęstsza
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Karol99 22:31, 21 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Nie, mi nie przeszkadza, tylko obawiałem się potem czy ewentualnie wpłynie to na jej niekorzyść. Dziękuje i zostawiam tak jak jest.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Dorotka 18:52, 12 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
A ja mam pytanie czy ma ktoś w ogrodzie sosne himalajską i czy warto ją sadzić na rabatach???
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Loosiuu 19:44, 12 kwi 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Nie warto. Jest ogromnym drzewem, rośnie rzadka i konieczne jest jej zagęszczanie, odradzam. Lepiej kupić małe szczepione odmiany np. wejmutki.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies