Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak więcej błędów nie popełnić......

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak więcej błędów nie popełnić......

AnnaMS 12:23, 03 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Aneta1309 napisał(a)


Trochę mnie pocieszyłaś Aniu z tymi buksami, nie zmienia to faktu, że przy mojej ilości bukszpanów w ogrodzie spory nowy obowiązek dochodzi.
Myślę,że na razie nie będę miała wyjścia i trzeba będzie walczyć. Nie ma szans żeby bukszpany zastąpić cisem, z torbami bym poszła.
Aniu pryskasz lepinoxem czy czymś innym?
Pułapki feromonowe chyba też na wiosnę kupię.

Anetko, pryskam zwykłym środkiem na gąsienice jaki jest dostępny w sklepie ogrodniczym. Teraz powiem ci coś zabawnego, tylko nie opluj ekranu ze śmiechu, otóż letnimi wieczorami miałam uchylone okna w domu i wiadomo, do sztucznego światła zlatują się różnego rodzaju ćmy i tak było w tym roku, na klatce schodowej cała ściana była oblepiona ćmami, idąc z mężem po schodach zauważyliśmy ćmy inne niż zwykle, takie eleganckie, białe z czarnym paskiem, zachwycaliśmy się jej pięknem. Takich okazów u nas jeszcze nie było. Jak się okazało za jakiś czas (bo sprawdziłam w internecie), że to były ćmy bukszpanowe .... Trzeba było je ubić a nie popadać w zachwyt nad jej urodą ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
ewelaa74 17:48, 04 lis 2019


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857



Mam pytanko o umbry. Ile mniej więcej od siebie są posadzone? Który sezon u Ciebie i czy już stykają się koronami? Wpadła mi w oko ta rabata
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Aneta1309 08:46, 05 lis 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
ewelaa74 napisał(a)



Mam pytanko o umbry. Ile mniej więcej od siebie są posadzone? Który sezon u Ciebie i czy już stykają się koronami? Wpadła mi w oko ta rabata

Cześć, umbry sądziłam co 3 metry w czerwcu 2016.
Jeszcze się nie stykają za to bardzo ładnie się zagęściły i nie mam z nimi żadnych problemów.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 19:46, 12 lis 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
AnnaMS napisał(a)

Anetko, pryskam zwykłym środkiem na gąsienice jaki jest dostępny w sklepie ogrodniczym. Teraz powiem ci coś zabawnego, tylko nie opluj ekranu ze śmiechu, otóż letnimi wieczorami miałam uchylone okna w domu i wiadomo, do sztucznego światła zlatują się różnego rodzaju ćmy i tak było w tym roku, na klatce schodowej cała ściana była oblepiona ćmami, idąc z mężem po schodach zauważyliśmy ćmy inne niż zwykle, takie eleganckie, białe z czarnym paskiem, zachwycaliśmy się jej pięknem. Takich okazów u nas jeszcze nie było. Jak się okazało za jakiś czas (bo sprawdziłam w internecie), że to były ćmy bukszpanowe .... Trzeba było je ubić a nie popadać w zachwyt nad jej urodą ...


Aniu dzięki za odpowiedź
Wcale się nie dziwię,że zachwyciła Was uroda ćmy, ja pierwszy raz jak ją zobaczyłam też pomyślałam, że taka ładna nie może być aż tak szkodliwa a jednak .
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
kawa8002 12:28, 15 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Witam.
Dopiero odkryłam Twój ogród. Klasa i elegancja w pełnym wymiarze. Piękny jest. Najbardziej "zazdroszczę" bukszpanów wszelkich kształtów. Ja nie mam ręki, więc co najwyżej żywopłocik mogę zrobić. Będę przychodzić do Ciebie, by powzdychać.

Czy może powiedzieć jeszcze, czym jest podsadzony świerk?
Pozdrawiam serdecznie i będę odwiedzać.

____________________
Kasia między polem a lasem
Aneta1309 13:50, 15 lis 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
kawa8002 napisał(a)
Witam.
Dopiero odkryłam Twój ogród. Klasa i elegancja w pełnym wymiarze. Piękny jest. Najbardziej "zazdroszczę" bukszpanów wszelkich kształtów. Ja nie mam ręki, więc co najwyżej żywopłocik mogę zrobić. Będę przychodzić do Ciebie, by powzdychać.

Czy może powiedzieć jeszcze, czym jest podsadzony świerk?
Pozdrawiam serdecznie i będę odwiedzać.



Witaj Kasiu bardzo nam miło, że Ci się u nas podoba
Buksy bardzo lubię ale sama pewnie wiesz, że sadzenie ich teraz mocno ryzykowne. Przyjdzie nam pewnie o nie walczyć.
Na tym zdjęciu mam cisa a w nóżkach ma Carex montana.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
kawa8002 16:19, 15 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
A to żem babola strzeliła z tym świerkiem
Możesz coś więcej o tej trawie napisać. Czy wytrzyma pełne słońce?
Musze podsadzić tuje Danici. Wymyśliłam, że zrobię to carexem the beatles, ale Twoja wydaje się większa.
I kolejny problem.... Cóż wybrać
____________________
Kasia między polem a lasem
Aneta1309 19:52, 16 lis 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
kawa8002 napisał(a)
A to żem babola strzeliła z tym świerkiem
Możesz coś więcej o tej trawie napisać. Czy wytrzyma pełne słońce?
Musze podsadzić tuje Danici. Wymyśliłam, że zrobię to carexem the beatles, ale Twoja wydaje się większa.
I kolejny problem.... Cóż wybrać


Moja droga nie Ty pierwsza zdjęcia czasami mylą. Cis kupiłam zabiedzony, ma już u mnie chyba cztery sezony ale jeszcze trochę mu brak do perfekcji :0
Trawa u mnie rośnie od zachodniej strony domu także słonka jej nie brakuje. Bardzo szybko startuje wiosną. U mnie zupełnie bezproblemowa, kępki bardzo zwarte,nie rozłazi się po rabacie, szybko przyrastają i ma fajny kolorek jesienią po przebarwieniu.
Te pod cisem chyba w przyszłym roku będę odmładzać.
Takie dylematy ma każda z nas chcemy żeby było ok a czasem rośliny same za nas decydują, bo im się coś nie podoba i nie chcą rosnąć. Cała zima przed Tobą na pewno będzie pięknie. Montanę szczerze polecam.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 20:13, 16 lis 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Tak wygląda dzisiaj


A tu sadzone latem z kilku źdźbeł

____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
kawa8002 19:43, 17 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Coraz bardziej mnie ona ciekawi. Patrzę po szkółkach i na All, ale coś słabo dostępna jest.
Ścinasz ją wiosną, czy tylko wyczesujesz. Woli wilgotno, czy bardziej jak sesleria? Co ile jest u Ciebie posadzona, ze tak ładnie się styka?
Przepraszam, że tak męczę, ale robię rozeznanie, żeby "więcej błędów nie popełniać"
(Choć to chyba mało prawdopodobne)
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies