Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » A miało być tak pięknie....

Pokaż wątki Pokaż posty

A miało być tak pięknie....

boguslawa_ma... 20:17, 23 lis 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Renia mam nadzieje że moje vanilki też będą takie pięknePozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
ziele 20:25, 23 lis 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Rench napisał(a)


Cieszę się że moja rabata może być dla kogoś inspiracją
Odętkę białą mam pierwszy sezon w zestawieniu z różami na innej rabacie,mnie zachwyca.
Jest niższa od ostróżki,jeśli się zmieści na Twojej rabacie to dlaczego nie
Marcinki kwitną jesienią,zastąpią wszystkie wcześniej kwitnące bylinówki.
Sama mam plan,jeśli moja lawenda zrobi się brzydka,zastąpić ją marcinkami,ale niebieskimi.
Róże Vanillki tez mam ,są prześliczne, jest tak samo żółtawa we wczesnym pąku jak Chopiny, kwitną do samej zimy.
Moje Vanille





Tak więc róże będą komponowane i z marcinkami i z odętką. Dodam też liatrę. Mam też w złym miejscu posadzoną 1! lawendę białą, która na wiosnę zmieni swoje miejsce. Będę eksperymentować z bylinami na tej rabacie.
Jak zobaczyłam Twoje Vanillki (są przepiękne i jednak - na szczęście - nie tak żółte jak na zdjęciach firmowych) to stwierdzam, że baaardzo będą pasować do Chopinów. Teraz żałuję, ze nie kupiłam kilku sztuk więcej... Ale to nic. Będę miała większą przyjemność wybierania spośród innych odmian.
W międzyczasie dostrzegłam, że założyłaś inny wątek raczej tematyczny -o różach. Masz też dużą wiedzę o odmianach. Czy mogłabyś podpowiedzieć jakie jeszcze róże mogę dodać do kompozycji aby pozostać w tej tonacji: Chopin + Vanilla?
Dziękuję za wskazówki i za zdjęcia róż. Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Rench 12:01, 24 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Ja dodałam sobie to tej białej rabaty Artemisa na próbę.
Chopiny w drugim kwietnieniu wybujały do 2m muszę środkową część uzupełnić.
Jak będzie fajnie ,to zrobię co drugi Chopin wystąp na rzecz Artemisa, w następnych sezonach
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
ziele 16:54, 24 lis 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Artemis sobie wyguglowałam. Przepiękna. Będzie też pasowała do Chopinów, niby jest biała ale chyba jak przekwita to wchodzi w b. lekkie zabarwienie żółtawe- przynajmniej tak wyglada na niektórych zdjęciach. Ciekawa jestem jaka jest wysokość tej róży.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Rench 20:29, 24 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Jedne źródła podają 120cm inne 150cm wysokości,50 cm szer, ale to wszystko zależy od warunków uprawy.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Urszulla 19:41, 29 lis 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Tak, myślałam o Chopinach bo wysokie i mogłyby sięgać do kuchennego okna. Tylko nie wiem czy zniosą cień słońca brak.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Rench 17:03, 30 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Urszulla napisał(a)
Tak, myślałam o Chopinach bo wysokie i mogłyby sięgać do kuchennego okna. Tylko nie wiem czy zniosą cień słońca brak.

Nie masz tam wcale słońca,czy tylko okresowo ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
iwonadm 19:14, 30 lis 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Reniu wsadziłam na wiosnę różę ma 3 pedy bez kwiatów na ok 2 m
czy myślisz ze w przyszłym roku zakwitnie?
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Rench 20:30, 02 gru 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
iwonadm napisał(a)
Reniu wsadziłam na wiosnę różę ma 3 pedy bez kwiatów na ok 2 m
czy myślisz ze w przyszłym roku zakwitnie?

Widocznie jest to róża tylko raz w sezonie kwitnąca,na drugorocznych pędach,powinna się obsypać kwiatami w przyszłym
Miałam kiedyś taką,w czasach kiedy róże tylko z kolorów odmieniałam Kiedy kwitła to był szał
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Kasik 23:14, 10 gru 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Renia- te Vanilki powalają. Faworytem moim u Ciebie był Chopin, a dziś już nie wiem.

U siebie chcę posadzić białe róże w takim szpalerku i teraz mam dylemat, bo miał być Chopin.
Muszę o nich poczytać - czas mam do kwietnia - potem decyzja.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies