Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » A miało być tak pięknie....

Pokaż wątki Pokaż posty

A miało być tak pięknie....

paniprzyroda 02:11, 12 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wobec tego czekam na pashminęReine des Violletes już u mnie rośnie Pashminy to ostatnie róże, na które się zdecyduję, ale to w przyszłym roku, jak powstanie miejsce. Inne mogą być tylko wtedy, jak któreś wyrzucę
Pisałaś u Małej Mi o ukorzenianiu. Pokaż fotki u siebie również. W czerwcu skorzystałam z metody pod butelkę, na dziś widzę nowe pędy u czterech sztuk, w tym Falstaffa. Mam obawy, czy przeżyją zimę, bo malutkie i delikatne. Okryję je oczywiście. Wszystkie swoje róże okrywasz? Trochę tego jest
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 09:50, 12 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zapraszam po gałązki... ale bawić sie nie będę w ukorzenianie róż. Bo albo zapomnę podlać, albo coś jeszcze. Przygiąć do ziemi ich się nei da bo są za sztywne A nawet jak przygnę to nic z tego nie będzie, bo rosna w wykopanych dołkach w gruzie po parkingu .. i na wystawie południowej, wiec musiałabym podlewać 2 razy dziennie, albo i więcej
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 12:14, 12 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Renia szpaler szopenowskie powala na koloana.

Uprzedzam , ze Fisherman's ma zupelnie inny odcień niż Red Leonardo. A Red Eden jest nprawdę czerwona. Nie wiem czy je chcesz mieszać na tej samej rabacie?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Rench 12:53, 12 paź 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
monteverde napisał(a)

Moja ukochana róża a teraźniejsze zdjęcie masz? pozdrówka ja też czekam jeszcze na 4 róże


Obecnie rabata chopinowa nie wygląda spektakularnie
Lawenda wystrzygnięta dołem

Ale teraz trawy robią fajne tło dla niższych

A wybujałe egzemplaże mają kiście kwiatów ponad siatkę ,muszę strzelać foty w niebo





____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 13:22, 12 paź 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)
Wobec tego czekam na pashminęReine des Violletes już u mnie rośnie Pashminy to ostatnie róże, na które się zdecyduję, ale to w przyszłym roku, jak powstanie miejsce. Inne mogą być tylko wtedy, jak któreś wyrzucę
Pisałaś u Małej Mi o ukorzenianiu. Pokaż fotki u siebie również. W czerwcu skorzystałam z metody pod butelkę, na dziś widzę nowe pędy u czterech sztuk, w tym Falstaffa. Mam obawy, czy przeżyją zimę, bo malutkie i delikatne. Okryję je oczywiście. Wszystkie swoje róże okrywasz? Trochę tego jest


Będzie jeszcze pashmina ,czekam na nią i codziennie sprawdzam w jakim stadium rozwoju sa pączusie

Odnośnie metod ukorzeniania ,najlepiej się ukorzeniają okrywowe,miniaturowe i niektóre rabatowe.
kopczykowanie

przez odkłady



Ja jestem zbyt niecierpliwa żeby rozmnażac ,ale dla takiej perełki jak ma Mała Mi warto się pokusić i spróbować
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 13:23, 12 paź 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Mala_Mi napisał(a)
Zapraszam po gałązki... ale bawić sie nie będę w ukorzenianie róż. Bo albo zapomnę podlać, albo coś jeszcze. Przygiąć do ziemi ich się nei da bo są za sztywne A nawet jak przygnę to nic z tego nie będzie, bo rosna w wykopanych dołkach w gruzie po parkingu .. i na wystawie południowej, wiec musiałabym podlewać 2 razy dziennie, albo i więcej

Jak będę gdzieś w poblizu to wpadnę po gałazkę,jesli pozwolisz
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 13:34, 12 paź 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Marzena2007 napisał(a)
Renia szpaler szopenowskie powala na koloana.

Uprzedzam , ze Fisherman's ma zupelnie inny odcień niż Red Leonardo. A Red Eden jest nprawdę czerwona. Nie wiem czy je chcesz mieszać na tej samej rabacie?

W czerwcu to jest piękna rabata biała,ale teraz denerwują mnie ta drapaki lawendowe

Nowe róże mają rosnąc w różnych miejscach.
Ale fakt znam ich kolory tylko z fotek. Masz Fisherman's ? możesz bliżej określić jej kolor.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 18:03, 12 paź 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Baron dla Madżenki



Ghita


____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 18:17, 12 paź 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
I kardynałek


____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 18:49, 12 paź 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
A tutaj fajne inspiracje z burgundy znalazłam

http://outofmyshed.files.wordpress.com/2011/07/the-stone-roses-garden-by-greenes-of-sussex-with-rosa-burgundy-ice.jpg

http://outofmyshed.files.wordpress.com/2011/07/the-stone-roses-garden-by-greenes-of-sussex.jpg

I czosnkowe

http://outofmyshed.files.wordpress.com/2011/07/tree-pit-planting-by-warmhoven-at-hampton-court-2011-love-it.jpg

Musze dokupić jednak tych czosnków

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies