Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Asia_J 19:20, 06 maj 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Karol99 napisał(a)
Asiaj_J, zamieść zdjęcie będzie łatwiej ocenić w jakich warunkach rosną, jak wyglądają i jaka może być przyczyna.


Zamieszczam zdjęcia. Proszę o porady. Nic tuje nie rosną. Prawie żadna nie ma przyrostów.
AsiaK_Z 19:29, 06 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Asia_J ... a kiedy posadzone te tujki?
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Asia_J 20:31, 06 maj 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
AsiaK_Z napisał(a)he
Asia_J ... a kiedy posadzone te tujki?

Tuje posadzone prawie 4 lata temu i takie marne. Sypałam nawóz, podlewałam humusem i wodą. Wykopałam teraz jedną, ma zdrowe korzenie.
HubGra21 21:01, 06 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 2
Witam Serdecznie
Proszę o poradę moje Szmaragdy z dnia na dzień wyglądają coraz gorzej
sadzone rok temu na końcu października zakupione w szkółce w doniczka wywiercona dziura ziemia zmieszana z torfem pod iglaki podlane jesienią z 4 razy później już tylko opady atmosferyczne teraz podlewanie kropelkowe 2 razy w tygodniu po 2-3 ha nawożenie praktycznie to co poruszyło przy nawożeniu trawnika Saletra wapniowa yara i hydrokompleks przy sadzeniu zauważyłem sporo kulek nawozu osmocote , 2 tygodnie temu interwencyjnie oprysk tomsinem , i bez zmian jeśli ktoś by coś poradził będę niezmiernie wdzięczny

SylwiaBe 22:51, 06 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Asia_J napisał(a)

Tuje posadzone prawie 4 lata temu i takie marne. Sypałam nawóz, podlewałam humusem i wodą. Wykopałam teraz jedną, ma zdrowe korzenie.

Asiu, roślinki wyglądają na zdrowe jak na mój gust, gęste, ładny, żywy kolor. A co to dokładnie za odmiany? Może one po prostu tak na początku rosną wolno? Nie wiem, dziwne. Bo na prawdę są ładne. Nic a nic nie urosły?
Moje tuje Szmaragd w tym roku jakieś takie biedne, w porównaniu do Twoich to bieda
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Asia_J 00:50, 07 maj 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
SylwiaBe napisał(a)

Asiu, roślinki wyglądają na zdrowe jak na mój gust, gęste, ładny, żywy kolor. A co to dokładnie za odmiany? Może one po prostu tak na początku rosną wolno? Nie wiem, dziwne. Bo na prawdę są ładne. Nic a nic nie urosły?
Moje tuje Szmaragd w tym roku jakieś takie biedne, w porównaniu do Twoich to bieda


To są tuje szmaragd. One powinny szybko rosnąć i mieć wiosna przyrosty po ok. 20 cm. A moje nic nie mają.
SylwiaBe 09:53, 07 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Przepraszam, po prostu jakoś mi nie przypominają Szmaragdów, dlatego zapytałam ale tak jak pisałam, dziwne, że przez 4 lata nic nie urosły, a tak że zdjęcia takie ładne, zdrowe roślinki. Ja w tym roku 2 musiałam wykopać i wywalić, bo uschły, resztę będę ratować, ale co z tego wyjdzie, nie wiem
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Carolineee 08:47, 09 maj 2020

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 1
[Witajcie, w moich Tujach szmaragdach niektóre gałązki zrobiły się białe i uschły. Czy możecie powiedzieć co im dolega?
Sadzone z doniczek 4.04.20. Kupione w szkółce. Ziemia w dołkach wymieniona na ziemię do iglaków. Codziennie podlewane z linii kroplującej przez 20 min.

W zeszłym tygodniu nawoziliśmy trawnik hydrocomplexem. Czy możliwe aby przy podlewaniu nawóz spłynął do tui i spowodował takie uszkodzenia?

Dzięki śliczne za pomoc

Robert1972 12:27, 10 maj 2020

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 9
Witam
tuje posadziłem ok 2015. w zeszłym roku już wymieniłem 3 i 4 tuje od prawej

w tym roku powtórka. 3 i 4 znowu do wymiany i jeszcze w dodatku pierwsza, która na fotkach jest jeszcze zdrowa

3dni wcześniej na ich miejsce posadziłem tuje kolumny. Natomiast 5 zostawiłem i wygląda teraz tak

i teraz pytanie co się mogło stać że tylko połowa drzewka była uschnięta i co mam z tym zrobić. ma sobie rosnąć? Nie wygląda to zbyt ładnie ale szkoda mi roślinki bo jest zdrowa.i następny "kwiatek" w środku szpleru. nie wiem co się stało jak to nazwać i co z tym robić

i następna tuja w innym szpalerze posadzona ok 10 lat temu

Poprosze o jakieś sugestię. i jeszcze jedno pytanko. Niestety zgodnie z sugestią pracownika sklepu ogrodniczego podsypałem nawóz pod świeżo posadzone tuje 3 dni temu. co teraz mogę zrobić?
piotraudi 16:30, 10 maj 2020

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205

Ktoś ma w swoich tujach coś podobnego? Widać jakieś plamki i niektóre końcówki na tujach dziwnie się rozrastaja
Tuje nie mają szmaty pod spodem, są naworzone,i podlewane robaczków nie zauważyłem
To jakaś choroba?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies